Lütfen bi bakar mısınız

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Gannicus tarafından 30 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Gannicus

Gannicus Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Vücut geliştirmeye başladım 2 hafta önce , ama bu sporun sadece o hareketleri yapmaktan ibaret olmadığını çözdüm . Şimdi sizden bana çok basit bir beslenme programı vermenizi istiycem . Öğrenciyim (Lise 3) o yüzden sadece kahvaltı , okulda ki 30 dakikalık teneffüste öğle yemeğini akşamda normal yemeğimi yiyorum . Ara öğün vs. katmadan bana en basitinden bi beslenme programı yazabilir misiniz ? Ha bide söylemeyi unuttum 69 kiloyum 1.78 boyum var , vücut geliştirirken kesinlikle kilo almak istemiyorum , :arrow: aksine yağları kasa çevirmek istiyorum . Yani kilo aldırıcı program söylemeyin :)
    Ha bidee bide , hafta içi pazartesi , salı , perşembe ; hafta sonu da pazar günü antremana gidebilirim sizce hangi günler gidip hangi günler dinleyim ?

( Antremana okul çıkışında gidiyorum , haftasonu da dershane çıkışında . )

Şimdiden teşekkürler bench_O

2. vegar

vegar Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    protein olarak
    sabah 2 tam yumurta 3 beyazı ,100 gr lor peyniri
    öğlen 160 grlık ton balıklarından bir tane
    akşam 200 gram tavuk eti

antremanlardan sonrada 1 ölcek whey olabilir

3. Gannicus

Gannicus Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Protein tozu kullanmayı düşünmüyorum , her akşam da tavuk eti yenir mi ama ya ?
    Bide okulda öğle yemeği olarak kantinden alabileceğim tüm gıdalar yağlı olduğu için ne yapabilirim sizce ?

edit/ Bugün antremana gittiğimde acayip halsizdim ( bayramda kapalıydı gidemedim , dayadım çikolatayı şekeri bide .. ) yarıda bırakıp çıktım . Antremanlarda daha zinde , formda olmak için kaç saat önceden ne tür bişey yiyeyim ? O saatlerde (öğle yemeği vaktinde) okulda olucam ona göre bişey söylerseniz sevinirim

Son düzenleme: 30 Ekim 2012
  4. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Yaðlarý kasa çevirmek gibi bir tabir malesef ne vg literatüründe ne de bilimsel olarak mümkün deðil.
    Yaðlar diyet ve cardiyo ile yakýlýr kaslar ise vg ile hacimlendirilir.
    Daha yolun çok baþýndasýn burda cevap bekleyeceðine forumda beslenme ile ilgili konularý oku kendi programýnÝ yap.

Bu spor zor bir spordur düzenli beslenme için yiyeceğinizi evde hazırlayarak okula götürmenizi öneririm.
    Sefer tası tercihimdir.

Son düzenleme: 30 Ekim 2012
  5. Gannicus

Gannicus Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Tamam ama okula ne yapıp götüreyim ?

6. serpico

serpico Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Sana vereceğimiz programların hiç biri işe yaramaz bir insana her akşam 100 gr tavuk göğüsü 2 dilim ekmek ye dersin 2 hafta bunu yapar sonra 6 ay tavuğun yanından bile geçemez ayrıca beslenme antreman programına bağlı olmalıdır bunuda en iyi ayarlayacak kişi sensin senin ihtiyacın temel bilgiler

Özellikle şu konuları bi oku derim:

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/proteinin-kalitesi-ve-aminoasit-kavram-t8623.html

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/g-n-ba-na-al-t24170.html

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/beslenme-le-lgili-en-ok-t11364.html

Sonra forumda karbonhidratları,şekerleri iyi bir araştır beslenme bölümünün tüm sabit konularını oku

Okula ne götüreceğine gelince protein içerikli olmak zorunda değil kepek ekmeğin arasına kaşar,domates falan bişeyler koy götür ara öğün o

Gannicus bunu beğendi.
  7. Gannicus

Gannicus Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Teşekkürler :)

8. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Konu forum kurallarına aykırıdır
    - Konu başlığınız açıklayıcı değildir.
    - Başlığınız acil,yardım gibi terimleri kullandığınız için kilitlenmiş olabilir. forumda her üye eşit hakka sahiptir ve kimsenin öncelik hakkı yoktur.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş