Lüks ihtiyaç halini aldı..

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve diez tarafından 8 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 16 üye.
  1. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Emirturk biraz rahatla, eğer çok canın çektiyse sana da alalım bir tane LCD, nedir bu öfken ve LCD televizyon alımına olan hıncın?
    Parası olan alır, olmayan alamaz.
    Parası yokken kendisini sıkıp alana da, gerizekalı demek sana bana düşmez.
    Not: Bende yakın zamanda televizyon aldım, ama ihtiyacımı iyi belirleyerek gücümün yettiğinden çok daha ucuzunu aldım, yani üzerime alınacağım bir durum yok.
    Üstüme alınmama gerek yok bu yazıyı yazmam için, kendisini çok ciddiye alıp, kimin akıllı, kimin salak olduğuna karar veren insanlardan haz etmiyorum sadece.
    Hadi git bu enerjini spora harca, klavyenin bir suçu yok hyper_

2. emirturk

emirturk Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Güzel arkadaşım yazılanları iyi okuyup anlamaya çalışırsan ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksın.

3. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Vallahi ben gayet güzel okuyorum ama sen güzel yazamıyorsan benim yapacağım birşey yok.
    Öyle bir cümle kuruyorsun ki, LCD televizyon alan insanları gerizekalı yerine koyuyorsun.
    Amacın bu değilse bile özensiz yazı şeklinle böyle bir anlam çıkıyor, daha düzgün olarak ifade edeceksin kendini, bu yaştan sonra sana yazı yazmasını öğretmeyelim.

4. emirturk

emirturk Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşım seni msn listeme ekledim forumu kirletmektense benimle orda konuşursan sana kendimi daha iyi ifadeedeceğimi düşünüyorum saygılarımla.Bu arada LCD alanları değil kendini bilmeden harcama yapanları gerizekalı olarak nitelendiriyorum.Umarım anlatabilmişimdir.

5. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Bunu anlatmak istediğini tahmin ediyordum, ama bunu açık şekilde ifade etmen doğru olanı Emirtürk.
    Çıkıpta, zenciler yüzünden New York'ta gece sokağa çıkılmıyor dersen, tüm zencilere saldırmış olursun, bunu demek istemesen bile.
    Gidipte "gözü dönmüş-serseri bir takım" zenciler yüzünden.... dersen, belirli bir kesimi işaret gösterirsin, şu iki kelimeyi yazmak çom zor olmasa gerek.
    Ki ben kendimi biliyorum, kimsenin demesiyle akıllı ya da aptal olmam, genede forum ortamında daha dikkatli olunması gerektiğine inanıyorum.

6. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Bu ingiliz ata sözü söylendiği yıllarda pahalı mal kaliteliydi.

7. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT
    Maddi gücü hali vakti yerinde olan istediği şeyi gider alır,
    Asıl sorun şu,
    Maddi gücü iyi olmayan kişi ,
    gidip LCD televizyona borç harç 2.500 ytl veriyorsa veya daha yeni çıkmış bir bir cep telefonuna 500 ytl veriyorsa
    Onun kafasızlığıdır.En basit mantık git o parayı Ailenin ihtiyaclarına harca.
    Sonuçta birileri kazıklamaya çalışır birileride kazıklanmamaya çalışır ,tuzaklara düşmemek lazım ,
    Örneğin 5 senedir aynı cep telefonunu kullanırım,hiç değiştirmedim,İşimi bu da görüyor sonuçta .:)

8. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Aslında sadece güç meselesi de değil, yıllar yılı maddi durumu iyi insanlar daha emekleme aşamasında olan LCD ve Plazma televizyonlar alarak kötü görüntülere mahkum oldular.
    Eskide ekran tepkime süreleri, 4:3 uyumluluğu, ekran parlaklığı, görüntü işlemlecileri bu kadar gelişmemişken insanlar cidden çamur gibi görüntüler, güdük görünümlü programlara mahkum ettiler kendilerini, bir anlamda paralarıyla rezil olmaktı.
    Bilinç yoktu çünkü, iyi kazanan ama ne aldığından bihaber bir doktor mesela, gidip en pahalısını ver bakayım şurdan dediğinde maalesef karşılığı en büyük verim olmak durumda değil.
    İşte daha öncede bahsettiğim özel forumlar bu konuda benimde gözümü açtı iyice.
    İster spor, ister elektronik, ister edebiyata dair merak olsun, her işin erbapları var, biraz zahmetle bilgi edinmek önemli.
    Ben heralde son on günde hiç aklımda olmayan şeyler öğrendim, görüntü teknolojisi, yayın kalitesi ve standartları üzerine.
    Zaten ürün alımımı buna göre yaptım.

Tüketim toplumu olmak aslında iyi kazanan için çokta kötü değildir, ama bilinçsizse kişi ne kadar kazanırsa kazansın, kendisi için en iyi olanı para sahibi olduğu halde alamaz.

Reklamlara kapılmak tembel işi bir davranış, ihtiyacını belirlemek, kendini tanımak bunlar çok daha önemli.
    Abim giyimine servet harcar ama giydikleri üzerinden dökülür, çünkü bir çok aldığı elbisenin bedeni hatalı herşeyden önce, bana geçen sene yıllar yılı yanlış numara ayakkabı aldığını itiraf etti, en acısı, aldığı ayakkabılar 750 YTL'lik Prada tarzı ayakkabılardı, pes yani.
    Ucuz buldu diye mor renk Versace aldığını bile bilirim, Türkiye'de Levi's giymek bile çok havalıyken, Versace'ye merak sarmıştı, iyi güzel ama mor alıp bir kere giyip rezil olup kenara atmak, gerçekten acıklı bir tablo.

Güzel bir konu, ve buraya yazan hiç kimse, ama eminim hiç kimse tam bilinçli olduğunu gönül rahatlığı ile iddia edemez, beraber gidelim İkea'ya, orası insanın bilincini bozmak için mesela harika bir test ortamı.

O ortamda gözünüze hoş gelen, hayatı kolaylaştırdığına inandığınız o kadar çok ıvır zıvır var ki, buna kapılıp bir sürü gereksiz şey alan çok insan var (valla ben almadım)
    ancak bende hayatımda birçok yanlış alım yaptım (genede çok sabıkalı diyemem kendime)

Bence insan eğer ilk görüpte o heyecanla alıyorsa hata yapma riski çok yüksektir, hele bu kadar çok seçeneğin olduğu bir ortamda, onun için iyi ki internet var, arayan her türlü cevabı bulabilir ama emek vermek şart.

Sayfayı Paylaş