LÜTFEN DOĞRU BİLGİYİ ARIYORUM merhabalar size bu soruyu soruyorum yaklasık 6 ay dır

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve UÇAK tarafından 14 Kasım 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. UÇAK

UÇAK Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar size bu soruyu soruyorum yaklasık 6 ay dır forum uyesıyım ve forumda okumadığım yer kalmadı ama herkes biraz farklı konusyor benım sorum su 1.80 boy 95 kg dayım gunde 45 dk ortalama air wolker kullanıyorum ve karın egsersizleri yapıyorum ve antreman sonrası twinlab whey pro alıyorum amacım kılo vermek yağ kaybederek ve diyet yapıyporum yağsız ve sekersız urunler kullanmaya çalısıyorum

soru 1 : whey protein doğru bir kararmı antreman sonrası 1 ölçek

soru 2 : hergun cardio yerıne 4 gun cordio yapsam ve az ağırlık cok tekrar ılede dıyer 3 gun desteklesem daha faydalı olurmu ornek göyüs 15 kg yerıne 7 kg yapaıp 6x10 tekrar mı yapmalıyım

soru 3 : cardio ve ağırlık aynı gun olmaz demıssınız ama cok tekrar az kılo ve cardio olurmu

1 ayda 102 den 95 e ındım ve amacım 85 e ınıp ağırlığa yönelmek lutfen cevremde bana yardımcı olucak kımse yok forumdada bır cok doğru bılgı kadar bılgı kırlılığıde olduğundan kafam karıstı sımdıden tesekkurler.ayrıca burada 2 salona sordum bır hoca whey kullan dedı 1 i kullanma cok kafam karıstı kusura bakmayın

2. hogan

hogan Üye

Beğenileri:
    1.244
    Ödül Puanları:
    103
    1.twinlab zaten post workout için fizible kullanımdır ama daha az carbs lı bir protei tozu seçebilirdin.
    Tabi ara öğünlerde ve sabah kalktığındada protein alabilirsin
    2.senin kilondaki bir adam için komik ağırlıklar.yaşın 14 falansa tabi bilemem ama göğüs için 15 kilo basıorsun 95 kiloyken bir yerde bir sorunun var demektir.
    3.Cardiyou antreman sonrası hiit şekilde yapabilirsin

UÇAK bunu beğendi.
  3. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    öncelikle , kilo verme:

-enerji sarfiyatı
    -beslenme mktarı
    -metabolizma

ile ana faktörler olarak ilintilidir...

whey 'i mey'i bi kenara bırakıp , öncelikle bu konuyu halletrmeniz gerekir...

yaptığınız egzersizler ile " kaç kcla " harcıyor, yediğiniz yiyecekler ile "kaç kcal "alıyosrunuz?!...

günlük dışkılama sayısı ne kadar ? (metabolizma yönünden ) ...

bunların açıklığakavuşması gerekir. herşeyden önce...)

UÇAK bunu beğendi.
  4. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap 1: Ağırlık antremanı yapmıyorsan whey protein kullanman anlamsız...
    Protein suplementler ağırlık antremanı sonrası olaki yeteri kadar kortizolü düşüremediysek, olaki kastan kaybımız varsa takviye etsin, yoksada kas kütlemizi artırmamıza yardımcı olsun amaçlı yani bir taşta 2kuş amacıyla kullanılır. Günlük doğal protein alımının yetersiz kalmasıda sebeptirde şimdi oraya girmeyelim..
    Siz anladığım kadarıyla sadece kardio antremanı yapıyorsunuz ardından niye protein alınıyor ben bunu anlamadım? Antreman sonrası kortizolünü başarıyla düşürebiliyorsan bu senin için yeterlidir, suplementa felan gerek yok...

Cevap2:Hergün kardio yapmak vücudunuzu yıpratır; hiç dinlenme gününüz yokmu? Şuanki antreman düzeninizi tam anlıyamadık..
    Hergün kardio çok ağır bence mutlaka dinlenme kullanılmalı!

Cevap3: Kardio ve ağırlık aynı gün olur diye çoğu yerde yazdım. Ama nasıl; eğer yaptığınız kardio 25dk-yarım saati aşmayan bir cardio ise isteğe göre ağırlık antremanından öncede sonrada yapılabilir, öyle kastan filan kaybettirmez...
    Ama yaptığınız kardio benm yapmış olduğum gibi 1saati aşan hızlı yağ yakımına yoğunlaşmış ağır bir kardio ise ağırlık antremanından başka bir ginde yapmak daha sağlıklı olacaktır...

"Hiit Cardio deneyimlerim" adlı başlığımda örnek bir program var, inceleyebilirsiniz ;)

Başarılar :)

UÇAK bunu beğendi.
  5. UÇAK

UÇAK Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    1.twinlab zaten post workout için fizible kullanımdır ama daha az carbs lı bir protei tozu seçebilirdin.
    Tabi ara öğünlerde ve sabah kalktığındada protein alabilirsin
    2.senin kilondaki bir adam için komik ağırlıklar.yaşın 14 falansa tabi bilemem ama göğüs için 15 kilo basıorsun 95 kiloyken bir yerde bir sorunun var demektir.
    3.Cardiyou antreman sonrası hiit şekilde yapabilirsin

SOYLE DIYEYIM TOTALDA 30 4 SET 15 TEKRAR VE ARDINDAN BICEPS GELIYOR

BENDE AIR WOLKER VAR SADECE 45 DK ÇALISIYORUM GUNLUK KARIN HAREKETI SALON ICIN VAKTIM KALMIYOR SABAH 6 AKSAM 6 TI İŞYERINDEYIM WHEYI KESIYORUM OZAMAN YADA 15 GR KULLANAYIMMI VE KARIN HAREKETLERII UZERINE DUSUYORUM VE IP ATLAMA 1 AYDA 8 KILO VERDIM YAKLASIK VE DIYETLE BESLENIYORUM O SEBEPLE WHEYI SORDUM AMACIM SADECE DOĞRUYU ÖĞRENMEK TEŞEKKÜRLER

6. hogan

hogan Üye

Beğenileri:
    1.244
    Ödül Puanları:
    103
    proteinini kilon*2 olarak hesapla

sultanmehmed bunu beğendi.
  7. UÇAK

UÇAK Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    şu şekilde bır antreman programım var

45 dk bısıklet (air wolker ) 15 erden 3 set yarım mekık esnetme gerdırme ve su tekerlek varya karın ıcıın o bu cardıo ıcın yapıyorum en az haftada 5 gun

8. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    ağırlık çalışmaları kardiyodan daha fazla yağ yaktırır. bu bilimsel olarak ispatlanmıştır. en ideali 40-50dk yı geçmeyen bir ağırlık çalışması sonrası 20 dk civarı sert bir HIITşeklindeki kardiyodur. bu şekilde minimum kas kaybı ile maksimum kas kazanımı ve maks yağ yakımı sağlanabilir.

sultanmehmed ve SAVAŞ74 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş