Kuzene aşık olmak unutmak istememek

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve ineedpower tarafından 6 Aralık 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. ineedpower

ineedpower Üye

Beğenileri:
    398
    Ödül Puanları:
    73
    Sa arkadaşlar öncelikle kesinlikle beni kuzenine mi aşık oldun diye yargılamaya kalkmayın dinimizce uygun birşeydir bende inanamıyorum kuzenime aşık olduğuma ama gönül bu bilemiyoruz ne olacağını.
    Şimdi bu Duygularım 2-3 yıldır var sevdiğim kız dindar bir kız ona yanıyorum masum ve çok güzel bir kız bana karşı hareketleri çok iyiydi tavırları konuşmaları sürekli bana bakarken yakalıyordum benimle konuşmak için bahçeye falan inerdi heyecanlanırdı benim yanımda. geçen yıl bana faceden durduk yerde nasılsın hiç halimi hatrımı sormuyorsun dedi ve evlilik lafı açtı inş dindar bir hanımın olur dedi şok oldum sevdiğim kız bunları söylemişti ama öyle değildir diye cesaret edemedim ve tavrımı bozmadım. Neyse 2-3 yıldır var olan duygularımı ona 2 ay önce açtım onu sevdiğimi söyledim herşeye hazır olduğumu bana seni hiç öyle düşünmedim üzülmeni gerçekten istemem dedi yıkılmıştım tekrar yazdım dün gece bu sefer daha sert bi tavırla beni eş sıfatına koyamadığını çocukluktan beri beraber büyüdüğümüzü söyledi ama ona 2. Kez açılmadan önce 10 gün üst üste değişik rüyalar görüyordum tabirlerine baktığım zaman hayırlı eş mutlu haberler arzulanan şeyin gerçekleşmesi falan diyordu.2. Hayırı aldıktan sonra yıkılmış durumdayım şuan
    Sadece onun olmasını istiyorum 23 yaşındayım nerdeyse. hiç sevgilim olmadı ben tek bir insan sevmek onunla evlenmek isteyen bir tipim tek olacak ömür boyu olacak şimdi sevdiğim kız kuzenim ve aklımdan 1 sn çıkmıyor herşeyde o var uzun zamandır birbirmizi görmüyoruz.
    Aşktan gönül işlerinden anlayan arkadaşlar bana bi akıl verin çok çaresiz hissediyorum bana dönme ihtimali var mıdır? Beni tekrar gördüğü zaman yüreği kabarabilir mi?
    Unut demeyin unutmak istemiyorum hayatımın kadını o olmalı ama o kadar iyi davranıyorsun ama teklifimi reddettin anlayamadım bi türlü neyse okuyan anlayan arkadaşlar bi destek olun bana delirecem iyi akşamlar...

2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Rüyaların mekanizması tam olarak anlaşılamadı ama bu tabirler falan tamamen yalan dolan. Rüyalarına böyle anlamlar vermeyi bırakmalısın.
    Kuzeninle evlenmek istiyorsun yani. Muhtemelen çocukların olsun da isteyeceksindir. Bu tarz evliliklerden doğan çocukların hasta veya özürlü olma ihtimallerinin ne kadar yüksek olduğunu bildiğini varsayıyorum.
    Umarım kabarmaz.
    Unutacaksın. Senin ne isteyip istemediğin önemli değil, unutmak istemesen de unutacaksın. Sonrasında da sana gerçekten eş olabilecek birilerini bulman senin ve doğmamış çocukların için iyi. Hastalıklar genellikle çekinik genler vasıtasıyla aktarıldıkları için insanlar arasındaki genetik farklılıklar ne kadar çoksa doğacak çocukların sağlıklı olma ihtimalleri o kadar artar.

3. freeagle

freeagle Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28

ujohnz bunu beğendi.
  4. ineedpower

ineedpower Üye

Beğenileri:
    398
    Ödül Puanları:
    73
    Doğru diyosun hasta çocuk ihtimali yok değil ama gönül işte bende inanamıyorum olanlara

5. darmstadt

darmstadt Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    28
    Kuzen evliliğine karşı bir sülalede yetişip, yurt dışında kuzenlerle evlenenlerin içine girince bende çok şaşırmış ve afallamıştım.

Ama bizzat arkadaşım halasının kızıyla evlendi. Halasının eşi aynı zamanda anne tarafının eniştesi niteliğinde. Hepsi bir biri ile evleniyor. Bitane de yok engelli çocuk. Hala anlayabilmiş değilim.

6. Schoolerr

Schoolerr Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    Ruya gordum gittim tabirine baktim falan deyince sok oldum gercekten. Bkz: yil 2015.

7. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Hastalık ortaya çıkmak zorunda değil ama riskin en az iki katına çıktığı gösterildi. Çocuğun engelli olma ihtimali de tek sorun değil, davranış bozuklukları, düşük zeka seviyesi, daha kısa boy ve düşük kilo yani fiziksel gelişimde zorluklar vs...Üzerinde henüz çalışılmamış, genetik geçişi gösterilmemiş ama akraba evliliğiyle görülme riski artan çok sayıda başka hastalık olduğuna da eminim çünkü çok sayıda hastalık çekinik genler üzerinden aktarılıyor.

8. ineedpower

ineedpower Üye

Beğenileri:
    398
    Ödül Puanları:
    73
    Ne alakası var birader sen ard arda 10 gün değişik değişik rüyalar görsen sende bakarsın bişeylere

9. Schoolerr

Schoolerr Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    Yok bakmam neden bakayim. Herkesi kendin gibi mi saniyorsun? Ruyanin tabiri mi olurmus. Bugun lunapark yazisini gordun bir yerde diyelim. Hemen yaninda da amerikan kultur yazisi var. Ruyanda amerikada lunaparkta gorebilirsin kendini.

10. VollMonD

VollMonD Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    3
    Akraba evliliklerinde çocuklardan birinin diğerinin annesinden süt emmediği sürece doğacak olan çocuklarda herhangi bir sorun görülmemektedir yukarıdaki arkadaşta yazmış zaten sürekli sülale içinde evleniyorlar falan diye. Cahilce yorum yapmanın anlamı yok. Gönül bu sevmişsindir akraba evliliği kötü bir şey değil umarım kuzenin hislerine karşılık verir evlenirsiniz.

ineedpower bunu beğendi.
  11. KafeS

KafeS Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Büyük adamları büyük yapan kendilerinin ne kadar çok şey bilmediğini bilmeleriydi. Bizim bilmişlerde hemen adamı defe koyup çalacak nolmuş sevmişse git konuş baktın karşılık gördün uyuşmazlık testlerini yaptır bak hayatına yoksa karşılığı zamana bırak o sana unutturur.

ineedpower bunu beğendi.
  12. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Cehaletimi gidermek için bu bilgiyi aldığın kaynağı paylaşır mısın?

13. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Zorla güzellik olmaz nasipse olur. Hayat çok uzun daha neler bekliyor seni hayatta bşlemezsin
    Oluruna bırak zorlama,

ineedpower bunu beğendi.
  14. ineedpower

ineedpower Üye

Beğenileri:
    398
    Ödül Puanları:
    73
    Büyük alimler bile rüya tabirleri tefsirleri var derken sen yok diyosun galiba inanç yönündende zayıfsın sana yorum bile atmazdımda neyse hidayete erersin inş

VollMonD bunu beğendi.
  15. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Yukarıda arkadaşımızın akraba evliliklerinin zararlı olmadığını yazdığı postu beğenmişsin. Şimdi bu konuda tartışmak gerektiğini düşünebilirsin ama tartışacak bir şey yok, bilim defalarca ve defalarca akraba evliliğinin zararlarını ispatladı. Eğer okuyabilirim dersen sana bazı makalelerin linklerini gönderirim. Durum buyken, sen şuna karar vermelisin, gerçeği mi öğrenmek istiyorsun yoksa seni iyi hissettirecek cümleler mi duymak istiyorsun? Ona göre devam edeyim, çünkü gerçek nadiren insanı iyi hissettirir, genellikle insana sorumluluk yükler. Eğer kendini iyi hissettirecek cevaplar duymak istiyorsan ben de doğal seçilime saygı duyup konudan ayrılırım, ne sen ne ben boşa vakit harcamış oluruz.

memogoren bunu beğendi.
  16. Schoolerr

Schoolerr Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    Adam bilime inanmiyor ki. Buyuk alimlere inaniyor. Bence buyuk alimler akraba evliligi konusunda ne dusunuyor ona bakmak lazim. lol

17. ineedpower

ineedpower Üye

Beğenileri:
    398
    Ödül Puanları:
    73
    Ben sana bilime inanmıyorum mu dedim akraba evliliği dinimizce serbest Hee sen inanmıyosan kendi bileceğin iş lol

18. octeniskrup

octeniskrup Üye

Beğenileri:
    2.399
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Finansal analist - personal trainer
    Yer:
    Yurtdisi
    Allah sana akil fikir vermis be kardesim, inaniyorum ama okuzlemesine de gelecekte sorun cikabilecegini bilerekk ---bilimsel arastirmalar sabit--- bole de dusunulmez ki..Cok dindar birini istiyorsan bir cemaate tabi ol, oradan eli yuzu guzel istedigin gibi dindar birini bulursun.

Sayfayı Paylaş