Kuvvet artışı ve hipertrofiye hazırlık.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Coyote tarafından 26 Mart 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Aklıma böyle bir başlık geldi fakat konuyu açmak gerekiyor.

Öncelikle 30 gundur salonda çalışıyorum ve ısınma programım sona erdi. Isınma programı tahmin edileceği gibi 3x12 set ve daha çok makine ağırlıklı bir programdı.

Bu program neticesinde ve forumda araştırarak öğrendiğim üzere;

10 haftalık bir süreç içerisinde, kuvvet artışı için çalışmak gibi bir hedefim var

Daha sonraki hedefim ise, tekrar forumdan edindiğim bilgi ışığında, hipertrofi sayesinde kas hacmini genişletmek.

Birinci sıradaki madde için ne tür bir antreman programı uygulamalıyım?

Basitçe söylemek gerekirse, sadece birleşik hareketleri kullanmak amacım ve 4 ila 6 tekrar arasında yuksek ağırlıkları kullanarak kuvvet artışı sağlamak gibi bir amacım var. Ve tabiki, forumda bulunan MAX-OT isimli güç antremanını kullanmayıda dusunuyorum.

10 hafta bitiminde ise, hipertrofi için çalışmaya baslayacağım. Bu aralıkta ise izole hareketleride kullanmayı dusunuyorum. Tekrar forumdan öğrendiğim şekilde,

Dusundugum programı uygulamak icin çok erkenmi? MAX-OT isimli yazıda yeni baslayanlarında bu programı uygulayabileceği yazıyordu.

Tabiki salonda bulunan antrenörümüze de bunu danışarak fikrini alacağım.

Saygılar.

Sayfayı Paylaş