Kutu açıldıktan sonra ne kadar sürede tüketilmelidir?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve incuubo tarafından 21 Eylül 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. incuubo

incuubo Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar
    Geçen sene aldığım Hardline Carnipure çalışmayı yarıda bıraktığım için hala duruyor.
    Üretim tarihi:
    27/01/2006
    Son kullanma tarihi:
    27/01/09
    Gördüğünüz üzre son kullanma tarihine daha çok var ancak kutuyu açalı 1 seneden biraz fazla oldu. Dolapta rutubet, güneş ışığı gibi zararlı etkenlere maruz kalmayacak biçimde sakladım.
    3 haftadır antreman yapmaya devam ediyorum ve ürünü kullanmak istiyorum. Sizce kullanmalı mıyım? Bir dostumdan kutu açıldıktan sonra en fazla 1 sene dayanır diye duymuştum. Eğer öyleyse yenisini almam gerekicek..
    Siz ne dersiniz?

2. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Vallahi kutu acildiktan sonra son kullanma tarihine kadar dayanmayacagini bende dusunuyorum.
    Sonucta hava almis ve havanin oksitlendirici etkisine maruz kalmis oluyor.
    Agzini kapatsak bile bir kere hava temasi olmus oluyor, vakumlama sansimiz olsa bir derece diyecegim.
    Bu konuyu bir arastirmak lazim, ama topak topak olmadiysa, bence kullan, yan etki olmadikca devam et.

incuubo bunu beğendi.
  3. incuubo

incuubo Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    topak topak olmasına imkan yok çünkü kapsül şeklinde :)
    yan etkiden kastınız nedir? sonuç olarak bir protein tehlikeli olmasından korkuyorum

4. redknight

redknight Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    arkadasim soyle yardimci olucam sana tam emin olarak kendim satiyorum bu urunleri o yuzden ustune yazan tarihe kadar dayanir hata bazi urunler tarihi gectikten 1 aya kadar daha dayanabiliyor merak etme ve son yazan tarihe kadar kullanabilirsin saygilarimla

incuubo bunu beğendi.
  5. Sampiyon

Sampiyon Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Teknisyeni
    Yer:
    İstanbul
    Eğer hapsa, hapların çok daha kolay bozulduğunu duymuştum. en fazla 80-90 ytl lik bir şey için riske girmeni tavsiye etmiyorum.

incuubo bunu beğendi.
  6. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    470
    Ödül Puanları:
    0
    Son kullanma tarihine kadar kullanılabilir, bende şuan whey protein var; son kullanma tarihine 15 gün kalmış tadında, kokusunda bir değişiklik yok. Zaten o son kullanma tarihleri her ihtimale karşı öne çekiliyor; ilaçlarda da öyle. Ama son kullanma tarihi bitince ben kullanmıyorum.

incuubo bunu beğendi.
  7. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    bende gnc'den almış olduğum creatin tozu duruyor ve son kullanma tarihi eylül sonu bitiyor..
    Tarihi 1-2 ay geçmiş creatin ürünlerinin karaciğere veya başka organlara yan etkileri olabilir mi?

8. redknight

redknight Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    creatinin kara ciyere hic bir yan etkisi olmas tarihi gecmise sadece ise yaramaz ve vucut tarafindan hic bir sekilde kullanilmaz ve diski yoluyla atilir

bonatschi bunu beğendi.
  9. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    470
    Ödül Puanları:
    0

Birçok ek besin gibi, bu ürünler karaciğer ve böbreklere yük bindirir. Aynı şekilde bağırsaklarda en çok etkilenen organlarımız ; o yüzdenki ara veriliyor ve bol su ile kullanılması öneriliyor. Creatin zehirlenme yapabiliyor, tarihi geçmişse kullanmayınız. Dikkat ederseniz net birşey diyemiyoruz, ama biz ne olur ne olmaz diyerek dikkat edelim.

bonatschi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş