Kus Gribi

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve onkirk tarafından 12 Ekim 2005 başlatılmıştır.

1. onkirk

onkirk Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar nereye baslık acacagımı bılemedım en uygun burası sanırım..ya bu kus grıbı aldı basını gıdıyo once tavuk etını yemeyın dedıler sımdı de yumurta yemeyın dıyolar..napcaz arkadaslar bız bunları yemezsek bıttık..sız ne yapıyosunuz yıyelım mı yemeyelım mı bu konuda bı onerısı olan varsa paylassın...

2. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Burada salmonella olmadigindan 100 % emin olmak icin pastorize yumurtalar var tadina hic bakmadim yanliz, türkiyede varmi bilmiyorum.

3. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara
    turkıyede de yakinda cikmak uzere pastorize yumurta,sanırım ipaygıda ve ab gıda isimli iki ayri firmadan cikior..kus gribinede gelince,olay suan salgın deneebilecek boyutta diil..telaslanacak bi durum yok yanii..virus zaten 80 derecede 3 dak. pisirildigi takdirde oluyor fakat dediniz gibi cig yumurta ve yumurta kabuklarina dikkat

4. Deli333

Deli333 Yeni Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
    banvit kullanın.

5. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara
    neden banvit :?:

6. ROMASANTA

ROMASANTA Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Bu kuş gribi biz bodyle uğraşanlar için hiç iyi olmadı.yaklaşık 3 haftadır tavuk eti yiyemiyorum.Bu da canımı sıkıyor.Ne zamana kadar bu böyle sürecek.

7. xxdiablo

xxdiablo Yeni Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    muhasebe
    Yer:
    istanbul
    valla hocam ben geniş geniş yiyiyorum olmaz bir şey o kadar yayılmadıki bu grip olursada olan etten olsun be hocam

8. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Pişirilen etin hiçbir riski yok zaten hastalık taşıyıcı hayvanlarla direk temas ile bulaşıyor. Alabileceğiniz tek tedbir yumurtayı haşlamak için çıplak elle tutuyorsanız elinizi sabunla yıkamak olacaktırki bu bile pek olası değil. Zaten insanlardaki kuluçka dönemi geçti yayılsa bu vakte kadar yayılırdı. Hasta olmamak için tavuk yemiyorsanız, ne diyeyim siz bilirsiniz ;)

9. xxdiablo

xxdiablo Yeni Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    muhasebe
    Yer:
    istanbul
    valla bencede yiyin geniş geniş şu ana kadar o bölgedeki insanlarda bile bu vakaya rastlanmadıysa burada hiç olmaz korkayın

10. Kausal

Kausal Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Artık bi tehlike kalmadığınıda uzmanlarda söledi.Rahat rahat abanın tavuk etine :D .Yalnız iiyi pişmiş olsun yumurtada öle.

11. KaRaTe

KaRaTe Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar hastalık falan gibi laflara pek kafanızı takmayın..ortada zaten bir hastalıkta yok siyasi ayak oyunları bunlar....

Önce tavukta hormon var dediler şimdide kuş gribi çıkardılar...Ondan sonrada belli oldu ki avrupa Türkiyeye beyaz et satmak istiyormuş..ama Türkiye istemeyiz diyormuş işte tesadüfe bakın..

Tavuk etini süper marketlerde poşetlenmiş hazır tavuklardan alın...açık tavuk almayın..o kadar basit..Yumurta olayına gelince..çiy çiy yemediğiniz sürece bir riskide yok zaten çiy yumurta her zaman riskli...

12. xxdiablo

xxdiablo Yeni Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    muhasebe
    Yer:
    istanbul
    aynen katılıyorum

13. onkirk

onkirk Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    ?

valla yicez artık başka çare yok..biz tavuk eti yumurta yemezsek ne yicez zaten :)

14. Shady__Shark

Shady__Shark Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    PC EXPERT
    Yer:
    Kırklareli
    Re: ?

arkadaslar nereye baslık acacagımı bılemedım en uygun burası sanırım..ya bu kus grıbı aldı basını gıdıyo once tavuk etını yemeyın dedıler sımdı de yumurta yemeyın dıyolar..napcaz arkadaslar bız bunları yemezsek bıttık..sız ne yapıyosunuz yıyelım mı yemeyelım mı bu konuda bı onerısı olan varsa paylassın...:)

15. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Sevgili öğrencim markalı ürünler al köytür banvit şen piliç bunları rahatlıkla ye piliç yemeyen arkadaşlar gidip köfte yiyorlar içinde mayonez mayonez çiğ yumurtadan yapılıyor buna ne diyeceksiniz...

16. edobey

edobey Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    özel sektör
    Yer:
    gebze kocaeli
    Kuş Gribi

bir tesadüste benden olsun

tavuk sirketlerinin kümes tavukculugunu bitirmek için yapmış oldugu bir komploda olabilir diyorlar peki entere tavukculuk kendine zarar verirmi ? hastalık dönemine dikkat kurban bayramında insanların evinde yerince et var kimse fazla tavuk almaz bu dönemde tavuk satısı düşüyor zaten zamanlama güzel e kümes tavukçulugunu bitirmek içinde yasa çıktı buda tutuyor

ha olenler e okadar kayıpta olur yada dış odaklı komplo teoriside olabilir diyorlar biyolojik silah elde silah savaş bitti amerikalıların çiçek hastalıklı battaniyeli kızılderili halka dağıtım telef etmeleri gibi herşey mumkunse buda mumkün

hastalıktan ölenlerde: tavuk hastaydı mındar olmasın diye kestik yedik bune perhiz bune lahana turşusu gibi bir durum :D

17. bomberman

bomberman Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Berlin
    ben almanya dayim burda maskeler satiliyor bazi biyolojik tehlikeler icin onlardan aldim. tabii orda da satilir ama nerden bulabilirsiniz bilmiyorum...
    galiba eczaneden veya internetten ismarlayabilirsiniz. aldigim maskeler sadece agiz ve burnu kapatiyor ve bütün bakteri (ve virüs) cesitlerini filtre ediyor. kaliteliler ama biraz pahaliya patladi. 5 tanesini 35 euro ya aldim... bakarsin salgin baslar ese dosta dagitirim diye. kendimi bayagi güvende hissediyorum. tabii bu simdi gereksiz sayilir cünkü virüs insandan insana gecmiyor ama yarin mutasyona ugrar ve dünya capinda büyük bi salgin baslarsa gerekli olabilir. öyle bi sey olsa zaten disarida takmam bu maskeleri cünkü kaos ortaminda birisi gelip can havliyle kapabilir suratimdan. belki delisin diyeceksiniz ama ben bu konularda biraz fazla hassasim... dünyanin sonu gelirde sistem cökerse naparim diye simdi düsünüp hazirlik yapiyorum. ciddiyim ama gülmek isteyenler gülebilirler :)

18. bomberman

bomberman Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Berlin
    abi bu arada eklemek isterim haberde duydugunuz her seye inanmayin... deli dana olayinida büyütmüslerdi. hastalik sonradan cikar belki 10 sene sonra milyonlarca insanda hastalik belirir demislerdi herkes sigir etini birakip tavuga baliga girismisti.... simdi de ayni sekilde tavuk almayi kestik sigir etine yöneldik. bazen gülesim geliyor. televizyonlar arada bir böyle felaket senaryolari yayinlar. az önceki yazimi okuyanlar benim bu konudaki hassasiyetimi bilirler. fransada araba yakma olaylari isyan cikincada bütün avrupaya sicrayacak sivil savas cikacak demislerdi. haberciler bu tür seyleri seviyor galiba haberlerin izleyicisi pek yok ondan galeyana getiriyorlar.

söylemek istedigim bi sey daha var siyasete girmek istemem ama bazi sesli chat sitelerine takildigim zaman pkk yandaslarinin siyaset kanallarinda ciddi ciddi devlet güneydoguda ki kürtleri yok etmek icin bu hastaligi ucakla virüsü püskürterek yaydigini iddia ediyorlardi... güldüm elimde olmayarak :) kizilderili olayini yazmissin edobey bende bunu ekliyim dedim. yoksa siyasete girmeyi pek sevmem.

19. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    bomberman benden sana tavsiye kendini bu kadar kaptirma hersey sonunda olucagina varir rahat ol ;)

Sayfayı Paylaş