Kurtlar Vadisi Terör

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve metugok tarafından 15 Şubat 2007 başlatılmıştır.

KURTLAR VADİSİ YAYINDAN KALKSINMI ?

1. Evet

98,1%
  2. Hayır

1,9%
  3. Benim için fark etmez

oy sayısı 0
    0,0%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. kerwan

kerwan Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    bana dokunmayan yılan bin yıl yaşaşın

(Bundan sonra MTV 'yi de kaldırsanlar o zaman.Her türlü ahlaksız vahşet içeren cinsellik içeren programlar var.)

herkes biryerlere saldırmaya başladı. kurtlar vadisi kaldırıldı ozaman binbir gece de kaldırılsın , yok mtv kapatılsın, bunun için birşeyler yaptınız mı diye sormuştum, yanıt yok , çünkü daha önce o programlar iyiydi öylemi vadi kalktı oda kalksın kana kan dişe diş intikam vay bee. Herkes özgürdür , isteyen rtük e telefon açabilir , açtınız mı hayır , ben açmışmıydım? evet hem vadi için hem binbirgece için . Sizinde dediğiniz gibi EĞİTİM ŞART.

2. N-aim

N-aim Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Adana
    Re: bana dokunmayan yılan bin yıl yaşaşın

Dostum nerden biliyorsun açmadığımızı.Hem kurtlara hem binbir geceye ve sıla için rtüğe tel açtım ve ismimi kaydettirdim.Ben mtv ilk açıldığından beri karşıyım.üstüne üstlük türkçesinide yayına soktularki diyaloglarda anlaşılsın ve dinimizi örf adetimizi bozmak kolaylaşsın..

3. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    aslında bu tepkilerin bu dizinin daha evvel yayınlanmış bölümlerine verilmesi daha doğru olacaktı. dizinin yeni bölümlerinden ilki yayınlandı ben ilk bölümü tamamı ile izlemedim. ne olup bittiğini de anlamadım. ama anladığım kadarıyla örgütün eroin işini çökertmeye çalışıyorlardı herhalde.

şimdi arkadaşların bazısı neden kaldırıldı derken benim gibilerde iyiki kaldırıldı demekteler. ve yazılarını okuduğum kimi arkadaşlar toplumsal bilinçlenmenin ve olayların farkına varılmasının bu ve bu gibi diziler ile sağlanabileceği görüşündeler. benise bunun doğru olmadığını belirtiyor ve toplumsal bilinçlenme konusunda japonyanın ilkokul öğrencilerine uyguladığı bir yöntemi anlatmak istiyorum:

japonya da ilkokula yeni başlayan öğrenciler otobüslere doldurulur belli zamanlarda ülkenin en gelişmiş endüstrü kuruluşlarına, fabrikalarına, bilim ve teknoloji merkezlerine götürülür ülkenin sahip olduğu teknolojik seviye küçük çocuklara anlatılır ve ülekeleri ile gurur duymaları sağlanır.

daha sonra ise çocuklar 2.dünya savaşında abd nin atom bombası attığı hiroşima ve nagazakideki anıtlara götürülür buralarda gezdirilir.

en sonunda çocuklara eğer çok çalışır ülkeniz için faydalı şeyler yapmaya devam ederseniz ilk gezdiğimiz o tesisler gibi yeni tesisler ve buluşlar yapmaya devam ederiz ve ülkemizi daha fazla kalkındırırız, yok çalışmayıp tembellik yaparsak işte o zaman atalarımızın maruz kaldığı bu acı ve korkunç sona bizlerde maruz kalabiliriz denir.

bizler ise ulusal bilinci diziler ile filmler ile oluşturmaya çalışıyoruz. kurtlar vadisi ırakta abd nin askerlerimize gerçek hayatta yaptığını filmde yapmaya çalışarak yüreğimizi soğutmaya çalıştık. ve biz bu kafalar ile ancak abd askerlerine filmlerde çuval giydirebiliriz.

birde toplumda yeni yeni varolan şövenist duyguları tetikleyerek bence toplumu çok daha kötü yerlere götürebilir. 1000 yıldan fazla bir süredir bu topraklarda birlikte yaşamış halklar son 200 yıldır bazı sorunlar yaşamış olmalarına rağmen hiçbir zaman birbirilerini dışlamadılar yine yanyana komşu olabildiler. ama o komşular birbirilerine öteki olarak bakmaya başlarlarsa işte o zmana bu ülke gerçekten bölünür.

bir ve bütün olmanın zamanıdır. ülke gerçeklerini dizilerden değil okuyup araştırarak kaynaklardan öğrenelim. hepbirlikte daha özgür daha modern milli gelirin 20 bin dolarların üzerinde olduğu işsiz ve eğitimsiz gençlerin en az seviyede olduğu bir türkiye hayal edin arkadaşlar. hayal etmek herşey değil ama hayallerin de birgün gerçeklerşebileceğini unutmayın. bu topraklar da yaşayan insanlar çok daha güzel günlere layık olmalı. buda bizlerin elinde.........

4. N-aim

N-aim Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Adana
    Bu arada KV'nin yerine yayınlanan(çok doğru bir karar) Kan uykusu reytinglerde totalde 5. ab grubunda ise 3. olmuş.Bilgilerinize :!:

5. N-aim

N-aim Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Adana
    Koltuğu Zahid Bey’e veriniz

Türkiye’ye ayak basar basmaz Alo RTÜK hattını arayıp (şimdi isim vermiyorum) bazı programlardan şikayetçi olacağım.

Bence yazı yazmaktan çok daha etkili bir yöntem bu.

Defalarca yazı yazmaktansa, 50-60 kere RTÜK şikayet hattını aramak çok daha kesin sonuç veriyor.

Malum RTÜK gelen 100-200 telefonla dizileri kaldırıyor, haber bültenlerine çeki düzen veriyor, televizyonların gizli ama gerçek yayın yönetmeni olarak çalışıyor.

Ama kimse de kalkıp RTÜK Başkanı Zahid Akman’a, "Madem seyirci cıvık haber bültenlerinden şikayetçi, öyleyse cıvık olmayan TRT bülteninin ratinglerde iyi olması gerekmez mi" diye sormuyor.

Zaten Akman’a kimse bir şey sormuyor, soramıyor.

Zahid Akman’ı iki sezondur ben de Habertürk’e davet ediyorum ama sonunda galiba tek bir koşulla, "soru sormazsam" gelmeyi kabul edecek.

Mesela son gelişmeler doğrultusunda Show TV’nin gerçek genel müdürü Zahid Akman mı, Saner Ayar mı gerçekten tartışmak gerek.

Beğenirsiniz beğenmezsiniz ama Ayar, milyon dolarlar vererek bir dizi almış, bu dizi sayesinde eylülden bu yana yakalayamadığı birinciliğini şubatta gözüne kestirmiş, hazirana kadar kafasında belli bir prototip oluşturmuş, ona göre sponsorluk ve reklam anlaşmaları yapmıştır.

Sonra birileri gelip, "yeter bu kadar oynadığın" diyerek sanki tüm bunlar kumdan kaleymiş gibi elinin tersiyle yıkıveriyor.

Neden medyada TV genel yayın yönetmenlerinin ne kadar bağımsız olduğu tartışmaya açılmıyor?

Sabah programlarını yayından kaldır!

Gündüz programlarını öyle yapma böyle yap!

Bu diziyi sevmedim yayınlama!

Haberin çok cıvık biraz düzelt!

Ne zaman bir yayın yönetmeni çıkıp, "Buyrun Zahid Bey koltuğu size verelim" diyecek?..

Cengiz Semercioğlu / Hürriyet

6. kerwan

kerwan Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    hernan77 ye katılıyorum ve n-aim inde aslında benim düşüncelerimi anladığını düşünüyorum , ama herkes diziyi senin gibi izlemiyor n-aim , örnek vereyim ; bizim bi arkadaş kv hastası adama şurdan bakınca biraz polat a benziyorsun dediler, ertesi gün parmakta yüzük , takım elbise ve hatta belinde kurusıkı silah la geldi bu nedir ya, bunun gibi nice insanlar var, demek ki herkes bu diziyi kaldıramıyormuş demek ki etkilenen çok insan oluyormuş demek ki yayından kaldırılmalıymış.

7. N-aim

N-aim Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Adana
    kerwan senin düşündüklerini anlıyorum o konuda rahat ol.Örnek verdiğin gibi insanlar malesef var.Ama o tip insanlar herşeyden etkilenirler.Yani onlara çözüm bulamassın.Onlar etkileniyor diye Kaldırlımamalı zaten dizinin kaldırlışıl amacı siyasi.o tip insanlar bu gün kv den etkilenirler yarın binbir geceden etkilenir gider kız arkadaşına tek gece 150.bin dolar teklif eder ;)

8. boxer

boxer Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    DİZİYİ İZLEMEDEN YORUM YAPANLARA

Dizinin birinci bölümünde pkk nın hangi kirli işlerden para kazandığı , örgütün dış güçler tarafından kurulup nasıl yönetildiği , ayrıca Türk Kürt ayrımı yapmadan kardeşlerimizi ve askerlerimizi nasıl katlettiği ve doğulu bir annemizin oğlunun kandırılarak nasıl pkk ya katıldığından bahsediliyor bunda ne gibi bir sakınca var?

9. boxer

boxer Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Benim kabadayı gibi dolaştığımı nerden biliyosun kerwan kendi kafana göre senaryolar yazıyosun.

10. okaysarac

okaysarac Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Grafik Tasarimci
    Yer:
    Istanbul
    Sanırım en iyisi kv kalkmalı. Zaten sıkıntı vermeye başladı.Aynı diyaloglar aynı şeyler, katkı yok konu değişik. Bunu izlemek bize ne kazandırıyor? Türk milletini daha mı kahraman yapıyor? Kaharaman olmasa bile aptallaştırdığı kesin. İnsanlar olmadıkları prototipin peşinden gidiyorlar. Biraz daha masraf edilip boş ev ve eski model arabaları patlattıkları için millet sanki büyük bir yapımmış gibi kilitleniyor. Sıkılan mermiden fazla mimik gösteriliyor..Kahraman mı yaratılmaya çalışılıyor yoksa gerçekler maskesi altında çatır çatır uyutuluyormuyuz ona karar verin arkadaşlar..Eğlencelik izlenmelik boyutunu çoktan aşmış bu dizi ve benzerleri bizi zamdan önce maç koyup gelen zammı unutturan zihniyetin devamı..Bunlar katlar, yatlar kazanıyor kanımızın üstünden..Onların bu anlattıkları zaten 80 lerden beri varolan şeyler..Alemdar mı çözecek 3 beş kişi ile? Biraz ilgiliysek zaten birsürü kaynak var bu konuda, al oku araştır öğren..ama yok biz okumayız, armut piş ağzıma düş..hatta belgesel bile sıkar bizi..şöyle bol kanlı, bol vahşetli, çatır çatır mermi sıkılan action olmalı ki halkım öğrensin, bilgilensin..Yazık be!

11. N-aim

N-aim Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Adana
    Milliyetin yaptığı ankete 750 bin kişi katılmış ve 650 bin kişisi kaldırılması hataydı demiş.Bu çoğunluğa saygı göstermek lazım.Sevsenizde sevmesenizde :?

12. okaysarac

okaysarac Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Grafik Tasarimci
    Yer:
    Istanbul
    Her çoğunluğa saygı gösterseydik şu an HATAY bizim değildi.

TuGhAn bunu beğendi.
  13. N-aim

N-aim Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Adana
    Hatay bir dizi değil vatan toprağıdır.Misaki milli sınırımızdır :!:

14. okaysarac

okaysarac Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Grafik Tasarimci
    Yer:
    Istanbul
    Dizi deyip geçtiğiniz bir toplumun psikolojik altyapısını yerinden sarsan bir faciadır. Aynı zamanda çoğunluklara verilen tavizler küçük şeylerden başlar. Kürt televizyonu, kürt radyosu, derken utanmasalar parlamento kuracaklar..Tümevarım :!:

TuGhAn bunu beğendi.
  15. metugok

metugok Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci (sürüngen)
    Yer:
    Ankara
    şu an rtük ün tüm siteleri çökmüş durumda nedenide kurtlar vadisinin tekrar yayına sokulmasının istenmesi halk bunu istiyo arkadaşlar tabi bende noldu pkk ve bölücü başı rahatsız olcak diye yayından kalkmamalı çocuk mocuk hikaye zırva bunlar kan uykusuda güzel ama insanlarımız teroristlerin nası hain pusular kurdukalrını kadın çocuk demeden nası öldürdüklerini bir dizide görmeliler

16. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    metugok senin bu kan ve vahşet görme hırsın nedir anlamak mümkün değil. ne yani insanlar illa ki askerler nasıl öldürüldü bunu izlemek zorunda mı. bu onca şehit ailesine ve şehitlere saygısızlık değilmidir. o insanların yarasını deşmeye ve acılarını kanatmaya kimin hakkı var. insanlar ilkel benliklerini tatmin etsin diyerek bu ve bunun gibi dizileri izlemek zorunda değiller arkadaşım.

bu ülke 30 yıldan fazladır kan ve göz yaşı görüyor zaten birde bunu ekranlara taşımanın hiç mi hiç gereği yok. birde kan kuyusuna güzel ama.... demişsin çünkü orada ölen ve öldüren kimse gösterilmiyor ya bu hoşuna gitmedi. bir belgesel tadında konular işlenmiş ve olup bitenleri de gayet güzel anlatıyorlar. ve insanlarda anlıyorlar oralarda neler olup bittiğini...

17. metugok

metugok Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci (sürüngen)
    Yer:
    Ankara
    hernan benim amacım kan görme hırsı veya başka bişey değil sadece insanların gercekleri öğrenmesi zaten bölücü bası terörist apo nun asılmayışi şhit ailelerini ve gazileri yeteri kadar üzüyo merak etme onlar üzüntünün en büyüğüne katlandılar buna sadece ABD ve pkk tahammul edemiyo...

18. metugok

metugok Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci (sürüngen)
    Yer:
    Ankara
    bu arada yönetimden özür diliyorum bu başlığı açtığım için pişman oldum beni sanırım banlicaksınız ideolojik konuşma ayağından ama sağlık olsun sadece cevap verdim hiçbir amacım yoktur...

19. N-aim

N-aim Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Adana
    Dostum haberleri takip etmedin heralde.Şehit aileleri birliği vakfı diziyi sonuna kadar desteklediklerini ve yayına koyulmasını geri istiyorlar.Hatta eylem hazırlığı içindelermiş.Şehit aileleri birliği vakfı başkanı Hatem Tetik, "Özellikle 1990'lı yıllarda başlayıp, halen devam eden hainlerin saldırıları sürüyor. Evlatlarımızın haince öldürülüşü, yani şehit olmaları bu dizide dile getiriliyor. Neden bazı insanlar bundan rahatsız oluyor? Erzurum terör yüzünden 175 asker, 65 sivil, 9 polis ve bir öğretmen olmak üzere toplam 250 şehit verdi. Bende şehit babasıyım. Bizim yüreğimizdeki acıyı, Kurtlar Vadisi Terör dizisi hafifletiyor. Acımızı herkesle paylaşmış oluyoruz. Kurtlar Vadisi Terör dizisinin devam etmesini istiyoruz" diye konuştu.

20. sivasli

sivasli Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    bence kalkmamali.isteyen izler istemeyen izlemez..ozelikle iskender girdikten sonra benim daha cok hosuma gitmeye basladi.cunku ergenekon meselesi ne zaman patladi ortaya iskenderi soktular..adami gorduk filmde olsa her yerde her makamda bir adami var..devlette iste boyle..her ulkenin devletinin icinde baska bir devlet var,derin devlet dedigimiz bu kavram insanlara ve devlete zarar veriyor.milletinde bunu gormesi iyi oluyor ve bilincleniyor.ben 28 yasindayim kurtlar vadisini iozleyince sokaga cikip kimseyi dovecek yasta degilim.ama bilinclerdigi kesin,yok beni bilinclendirmiyor sacma diyen arkadaslarda kumandanin tek bi dugmesine basarak olaydan kurtulabilirler

Sayfayı Paylaş