Kunduracı göğsü tedavisinde Ameliyatsız yöntem!.....

Konusu 'Çeşitli Makaleler' forumundadır ve serhat130 tarafından 2 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 32 üye.
  1. bybasel

bybasel Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Kullanan ykmu bu aleti kaca alablrz bunu?

Pektus Derneği bunu beğendi.
  2. Kuzey07

Kuzey07 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Buraya bakan yok galiba..

3. turksaffetmez

turksaffetmez Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Bende de aynı durum var, sporun faydasını gördüm. p90x yaptım 60 gün, şimdi de rushfit uyguluyorum 2 haftadır. Ancak bende beslenmeye pek uymuyorum bu sıkıntı var. Boy 1.90 kilo 82. Göbek bölgesinde yağlanma olduğu için hep ayva göbeğim oluyor ve sürekli içime çekme durumundayım. Öncelik amacım yağı ve tuzu keserek göbek bölgemi eritip göğüs kaslarına yönelmem olacak. Vakum hoşuma gitti ve ilk kez görüyorum. Sanırım sadece bende değil tüm bu durumu yaşayanlarda sosyal fobi durumu oluşmuş. Ancak ben biraz daha üstesinden gelmeye çalışıyorum, kabullendim artık. Spor sağlıklı yaşam için şart ve sürekli spor hayatınızda olursa pompa olmasa dahi çok düşük seviye de yaşanılırmış. Onu öğrendim ve spor yapıyorum. Rushfiti bitirince askere gidip geleceğim orada da sporu bırakmamaya çalışıcam durum elverirse. Geldiğimde de hayatımda sporu hiç eksiltmicem. Atanamamış da olsam öğretmenim ve gelişim psikolojisi, sosyal psikoloji çok iyi bildiğim durumlar. Bu durumu yaşayanların neler düşündüğünü, hissettiğini çok iyi anlarım. Burayı görmem iyi oldu :)..

Pektus Derneği ve Atabeyler.sis bunu beğendi.
  4. crbatu

crbatu Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    vakum deknıgı ulkemıze yenı gırdı amelıyata gerek yok cok derın deyıl ise vakum bell ile duzeltılebılıyor bunu yapan doktorlar az netten arastırın bulucaksınız 2 3 ayda etkı edıyor 1 sene kulanılması gerekıyor yabancı forumlara gousunde cukur olmayanlar bile daha ıyı sonuc alabılmek ıcın kulanıyorlar.

5. Kuzey07

Kuzey07 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    bende bundan dolayı sosyal fobi yok ama göğüsümün gelişmediğini ve hep çukur gibi olduğunu görünce spor yapasım gelmiyor..bu yüzden bu sorunu halletmem gerekiyor..:)) internette 2500 lira olduğu söyleniyor bu biraz problem işte :(

6. lAlicaNl

lAlicaNl Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    şu aletin fiyatı ne acaba ya çok basit bişey ama pahalı bilen kimse yokmu nerden temin edebilirim ben kickbox yapdığım için kilo almamda çok

7. NGMtn

NGMtn Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Bende bu sorundan şikayetçiyim 2 aydır bb yapıyorum ve evde barfiks şınav çekiyorum ayrıca jinekomasti sorunumda var 1 yıl önce ameliyat oldum ama hala küçük bi beze var görüntü değiştiren ikiside birleşince çok sinir bozucu oluyor sizce ameliyat gereklimi

http://o1306.hizliresim.com/1b/g/p4fkx.jpg

8. Kuzey07

Kuzey07 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Buraya herkes şikayetini yazıyor ama bunun faydası yok..İşi bilen biri yok mu burda anlatacak ?

9. Aesir

Aesir Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Vakum hakkında önemli bilgi

Arkadaşlar bendede kunduracı gögsü hastalığı var derinliği 2 cm.Sporla çok ilgilenen bir insan değilim bu yüzden kötü gösteriyor.Ameliyat olmak istemiyorum bu yüzden vacuum bell'i araştırdim burdada ciddi bir bilgi eksikliği olduğundan buraya yazmaya karar verdim
    Öncelikle null ameliyatı bence çok zorlu bir ameliyat ayrıca gögüsteki çukurdan kurtulayım derken gögsünüzde ciddi bir ameliyat yarası açıyorsunuz ve taktıkları demir bir süre gögsünüzde kalıyor bu yüzden vacuum bell çok daha mantıklı bence.Bu aletin çalışma mantığı basit bir vakum kullanarak gögsünüzdeki zaten yumuşak olan yapıyı ileri ittirmek.Bazı arkadaşlar hem spor hem vacumm bell kullanırsanız daha yararlı olur demiş.Bu kesinlikle çok yanlış bir bilgi.Yukarıda çoğu arkadaşın paylaştığı body hareketleri gögüs bölgesini sertleştirip gögsü doldurmakla ilgili hareketler.Vakumun etkili olabilmesi için o bölgenin yumuşak olması gerekiyorki şekillendirebilsin.Yani hem o gögüs hareketlerini yapıp hem vakum kullanırsanız hiçbir işe yaramayacaktır.İkincisi vakum ,gögüs geliştirmeye göre daha etkili bir sistem (Görünüşü kastetmiyorum).Siz gögüs geliştirdiğinizde gögsünüz ileri itilmekten çok dolduruluyor.Vakum bellde ise ileri itilip akciğer ve kalbe daha çok yer bırakıyor.Böylece hastalığın yan etkilerinden olan çabuk yorulma,yüksek nabız,aşırı terlerme gibi problemler ortadan kalkıyor heleki yaşınız küçükse oluşan boşluğa akciger ve kalp çok daha rahat adapte oluyor.Vakum bell'in fiyatı 2750 tl (Standart satış miktarı bu fakat daha ucuza bulup bulamayacağınızı bilmiyorum).Ayrıca body yapmamış ve yaşı küçük kişilerde 3 ay içinde etkisi görülüyor, eski haline dönmesin diyede 1 yıl boyunca kullanıma devam ediliyor.

10. serhat130

serhat130 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    13
    Mrb body hakkında yeterince bilginiz olmadığı kanatindeyim hareketlerin ortak notası germe ve esneme özelliği olmasındır. kas yapılanmasının göğüsün orta bölümüne baskı yapa bilmesi için benchpress de bar dar tutuşla yapılır söylediğin gibi bir durum bu harekette oluşur geniş tutuşlarda göğsün üzerindeki kas kütlesi yana doğru yayar ve göğüs kafesini esnetme özelliği vardır ayrıca resimlerin bazıları sadece kunduracı egzersizindir araştırma yap hepsi body sporuna ait hareketler değil thums:(zira resimdeki çinli bendeğilim kunduracı göğsü için esneme egzersizi ayrıca kasta yapmaz ...:)) ameliat konusunu bende çok araştırdım sana katılıyorum vucudunun içinde o demir ler varken yere güşmekten bile korkarsın..

11. serhat130

serhat130 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    13
    mrb keşke ilk fotom olsaydı ama size yemin ediyorum bu konuya paylaşılan tüm fotolardan daha derin bir göğüs çukuruna sahiptim 1.resmi şuan acele çektim 2. resmide göğüs çukuru olanlar iyi bilir penye gögüsün ortasına rüzgarda yapışır ve çukur olduğu gibi ortaya çıkar şuan öyle bir derdimde yok 55 kilodan 80 kiloya çıktım yağlı bir vucudum var şuan sebebi spora artık pek fazla zaman ayıramıyorum işim nedeniyle ...

Ekli Dosyalar:

• 11.jpg
      11.jpg
      Dosya Boyutu:
      88,7 KB
      Görüntüleme:
      1.802
    • zzzz.jpg
      zzzz.jpg
      Dosya Boyutu:
      63,2 KB
      Görüntüleme:
      917
  12. Kuzey07

Kuzey07 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    vacuum bell mi kullandın?

13. Alicansun

Alicansun Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Beyler bendede kuş göğüsü var ama 2 sene önce 50 kiloydum belliydi 1-2 cm sol gögsüm daha ilerideydi simdi 72 kiloyum body ile uğrasıyorum sanki dahada arttı gibi yada bana öyle geliyor belli bi hareketi varmı body olarak düzelmesi icin veya Vacum bell kuş gögsünede ise yarıyormu ?

14. furkanomer

furkanomer Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar merhaba size biraz vakum ile ilgili bilgi vermek istiyorum. ben aldım ve düzenli olarak kullandım. ilk başta ameliyat olucaktım vazgeçtim ve vakum aldım. 1 yıl kullandım azcık da olsa faydasını gördüm 4.5 cm gibi bişeydi 3 indi derinliği. ondan sonra vakumla çekince bir yerden sonra çektiğiniz kemikler değilde sadece ordaka deri geliyordu ve ilk çektiğiniz anda bıraktıktan sonra ordaki deri sert bir şekilde biraz öne gelmiş oluyordu ama kıkırdaklar gelmiyorudu veya azda olsa geliyordu. neyse uzun lafın kısası eğer vakum almayı düşünüyorsanız bence vaz geçin çünkü en fazla yüzde oyuz düzelir kim nederse desin siz doktarlara inanmayın bu konuda ben denedim diyorum onlar para kazınıyor 2500tl lik alet sonuçta. eğer kesin bir çözüm istiyorsanız ameliyat olun. ben busene üniverste sınavlarına hazırlanıyorum yazın ameliyat olucam inş. vakum boş iş. zaman kayb. alternatif çözüm gelmesin size sakın. hem paraaya yazık hemde beklentiyi karşılamıyor yine sizin kunduracı göğüsü belli oluyo çıplakken. :D benden bukadar. aklınız varsa ameliyat olun. vakum alıpta kıvranmayın sonra keşke zamanında ameliyat olsaydım diye benim gibi. soruları olan vaarsa mesaj atabilir facebooktan ekleyebilir. https://www.facebook.com/OmeR.OzteKn

Pektus Derneği ve efervan bunu beğendi.
  15. Kuzey07

Kuzey07 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    senin derinliği fazlaymış..benim 2,5 cm civarında sanırım..belki o yüzden işe yarar senin de 1,5 cm indirmiş sonuçta

16. kadri2323

kadri2323 Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar çok geç olmadan özellikle öğrencilik zamanlarınızda ameliyat olmayı seçin bence , ben ameliyat oldum ve 1 gün bile pişman olmadım bunun için. Bu tarz vakumla fln olucak iş değil sizde biliyorsunuz birde 2500tl istiyorlarmış dolandırıcılık. Spor yapıp kas yapsanız dahi kemik yapısı bozuk olduğu zaman hiçbir zaman estetik durmayacak. İleride denize girerken , tshirt alırken , kız arkadaşınızla sevişirken bu durum sizin özgüveninizi zorlayacak psikolojik olarak yükü çok fazla. Bu kadar psikolojik yükü çekmek yerine fiziksel olarak iyileşme sürecini çekmeniz bence daha iyi. Sorularınız olursa yazın bana elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım.

17. Emin Bostancı

Emin Bostancı Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    1
    arkadaşlar ben çok araştırdım bence gerekmedikçe ameliyata gerek yok ve ameliyet 10.000 tl civarında ameliyat olucaksanız gerçekten kunduracı göğüs(pektus ekskavatum)
    hastalığı çok ileri seviye ise olmanızı tavsiye ediyorum bi kaç forum okudum adamlar çok arı çekmişler 1 sene boyunca felan ağrı çekmişler valla diyosanız o arıyı çekerimdiye ameliyat olun ve şöle bişede ameliyat olduktan sonrada bazı hastarda çöküklük oluşuyo gerçekten ameliyat olucaksanız çok çok iyi araştırın derim dedimğim gibi ameliyatı en son çere yapın vacuum bell kullanın o olmazsa ameliyat olun derim ben şahsen öle olcam ilk bi vacuum bell kullanmayı düşünüyorum ama çok palı ama yinede alıcam herhalde ama size tek bişe diyorum doktara gidin göğüs cerrahisi bölümüne orda doktor sizi zaten ne yapmanızı söler o çöküklüğü ölçer felan sonra röndgen felan çekerler o çöküklük kalbe veya ciğerleri etkilerse ona göre doktar der ama siz yinede doktara gitmden önce 1 ay felan iyice bi araştırın çok bilgi edinim.Bence vacuum bellin mantığı çok derin değilse ve yaşınız küçükse bence iyi bi sonuç verir. ama doktorlar o cihazı satmak için büyük yaşta adamlara felan derinliği çok olanlara tavsiye ediyo bence mantığa bile sığmaz :D şahsen benim 1,5 2 cm çöküklük var herhalde ama çok estetik bi çöküklük öle orantısız değil orantılı çökük mübarek :D ama şöle bişe var zayıfken çöküklük çok daha fazla gözüküyo biraz daha toplu olduğunda birazdaha kilo aldığında birazda olsa çöküklük mesafesi azalıyo, kendimden örnek veriyorum foto var ona bakarsınız görürsünüz ... ya bilmiyorum açıkcası her kafadan bi ses çıkıyo ama vacuum bele daha sıcak bakıyorum nuss yöntemiyle ameliyat oluncaksanız iyi araştırın bakın 3 yıl boyunca body felan yapamzsınız anca koşu yüzme felan hafif sporlar yaparsınız ve 3 yıl yani içinize koyulan barı göünüz gibi korucaksınız kavgada fotboldan felan uzakdurucaksınız yani darbelerden uzak durucaksınız aklımda aslında çoook şeyler var ama ben bunların hepsini buraya yazsam kimse okumaz üşenirler sorunuz felan varsa bana sorun yardımcı olmaya çalışırım ASDASASDASDASDAS.jpg

Pektus Derneği ve Atabeyler.sis bunu beğendi.
  18. Emin Bostancı

Emin Bostancı Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    1
    kardeşim nuss yöntemiyle ameliyat olduktan sonra arıfelan çektin mi uzunca bi neler yaşadığını yazarsan hem bana yardımcı olursun hemde eminimki türkiyedeki bir çok kişiye yardımcı olursun ve türkiye kunduracı göğüsü alan hasta çooook var

19. kadri2323

kadri2323 Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    18
    Ben istanbul universitesinde öğrenci olduğum için cerrahpaşada ücretsiz yaptırmıştım ameliyatı sadece takılan barın parasını ödemiştim. 1cm çökükse gogusunuz bu zaten kafaya takılacak bişey değil ama ciddi şekil bozuklukları ve çöküklüklerde ameliyat şart. Ameliyat sonrası ağrı çekiliyor ilk 1 ay çok zor 3.aydan sonrada alışıyorsun

20. Emin Bostancı

Emin Bostancı Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    1
    sıgorta olduğu zaman bedava ama işte bende sigorta yok o yüzden çok 10.000 tl .kardeşim benim paylaştığım fotoya bakarmısın sence çok mu çökük nedersin sence ameliyat olmalımıyım şahsen beni rahatsız etmiyo şu anda ama estetik açıdan kötü duruyo senin ameliyat öncesi foton varsa atarmsın

Sayfayı Paylaş