Kum Torbası Olmayınca Bunu yaptım :)

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve doldurdum6 tarafından 6 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. doldurdum6

doldurdum6 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    İyi günler abilerim kardeşlerim.
    Ben aslında düz yumruk atmayı ve hedefe tekme atmayı çok istiyordum.Kum torbası alıcaktım ama evde koyucak yer yoktu.onun için tavandaki lambaya ipe bağladığım kağıdı astım. hem yumruk atıyorum hem tekme . sizce hedefe tekme ve düz yumruk atmamda yarar sağlarmı.

Bu arada konuyu yanlış yere açmış olabilirim . K.bakmayın. Teşekkürler.

2. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73
    bunu yapmana gerek yokki. never back down filmindemi gördün kağıta vurmayı =)) gölge boksu yaparakta karşında rakip var gibi kombinelerle calısabilirsin.

Danny Boy bunu beğendi.
  3. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    kağıda vurursun hızlanırsın ama ama yumruk üstü şınavda yapki birgün gerçek hedefe yumruk atmak zorunda kalırsan 2niz birden pert olmayın :) ayrıca bi dövüş sanatı öğreniceksen bunu sakın yapma yanlış şekilde yumruk atmaya alışırsan onu düzeltmek çok zor olur.ön çalışma yapmak istiyorsan vucut ağırlığıyla çalışabilirsin kondisyon arttırmak için.şınav mekik barfiks dips ayrıca ip atlama koşma bacak açma çok önemlidir kg

furkan1354 bunu beğendi.
  4. doldurdum6

doldurdum6 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    tşkürler. çok saolun tavsiyeleriniz için

5. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    bir salona gidersen daha iyi olur

6. Jesse_James

Jesse_James Yeni Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    0
    Hevesin varsa bence salona git ben 8 yillik sporcuyum bir arkadas da demis yumrugu eger yanlis atarsan bilegini kirarsin bizim salonda bilegini inceilten cok kisi var ogretene kadar canimiz cikiyor cidden

7. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Teknikleri öğrenmeden uygulamak zararlı olmaz sadece ona alışmanı sağlar hızlanır mısın? ne sıklıkla yaptığına bağlıdır.Ama benim sana tavsiyem eğer zamanın varsa istediğin bir mücadele sporuna git vuruşlu olsun.Eğer zamanım yok diyorsan o kağıda vurman için sadece söyliyorum tekme atma! ayakların esnek değildir vbz şeylerden dolayı ayaklarına zarar verebilirsin ama yumruk atmak istersen birazcık internet üzerinde araştır muay thai teknikleri , kickboks teknikleri , mma teknikleri vbz birazcık araştır uygulanışını videoya çeken bir çok insan var.Never Back Down filminin 1. serisini izle 2.yide izle ama 1. seride bir zenci var 3 yumruk bir tekme diyor onu gölge boksu tarzında çalış bir kombinasyon o...Kum torbası olursa onu rakip bazında görüceğin ona vurarak vuruşu hissederek çalışıcağından dolayı daha iyi olur.

8. furkan1354

furkan1354 Üye

Beğenileri:
    179
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    balıkesir
    benim sana tavsiyem kardeşim imkanın varsa hiç vakit kaymetmeden bir salona yazıl d.filmlerini izle izleme demiyorum ama hareketleri uygulamaya çalışma ve bir kicbokscu olarak ve boks la ilgilenmiş biri olarak sana şunu söyliyeyim never back down hayatımda gördüğüm en saçma dövüş filmlerinden biriydi tamam hikayesi güzel oyuncu kadrosuda güzel insanları spora teşvik etmeside güzel ama başladığında barfiks dahi çekemeyen dövüş sanatlarıyla ilgisi dahi olmayan birinin bir kaç ay içinde oralara gelmesi sadece filmlerde olur
    bu yüzden bir spora başladığında bir kaç ay sonra oralara gelemzsen şevkin kırılmasın
    ben teknik bilmezken evde yapılan yumruk tekme hareketlerine tamamen karşıyım ha bu sporu yapmıyacaksan evde istediğini yap kendini sakatla duvarı yumrukla kağıdı yumrukla yastıkları yumrukla istediğini yap ama olurda bir gün tam temaslı vuruşlu bir spora başlarsan (kickboks,boks,muay thai,tw vb..) direk teknikleri öğrenecekken önce tekniklerini düzelteceksin ve bu kolay olmayacak
    ben salonda iken yeni gelenlerin torbaya attıkları yumrukları ve teknikleri görmen lazım içler acısı ki zaten onlarda bu yaptıklarını dışarıdan görseler utanırlar yani o derece saçma geliyor bana umarım yardımcı olabilmişimdr

Sayfayı Paylaş