Kullanan ?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Dgkn199 tarafından 21 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Dgkn199

Dgkn199 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar bu duvar aparatını kullanan varmı varsa sağlamlığı işlevi nedir kullanmasanız da sizce iyimidir ? benim kum torbası 10-12 kg arası bu max 32 kg yazıyor duvara zararını falan soruyorum ?

Ekli Dosyalar:

2. devasa1

devasa1 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    ben kullanmadım ama aparatda çift destek var
    buda yükü 2ye ayırır duvara bi zarar vereceğini sanmam

Dgkn199 bunu beğendi.
  3. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Burada aparat önemli değil, kum torbası genelde ucuna takılan karabinayı ya da çengeli yer, asıl duvar önemli, kolona çelik somun başlı vida ve dübelle takarsanız sorun olmaz, ama düz duvarda (ince beton ve tuğla olduğu için) patlatabilir. Neticede sabit birşey değil, süreklü darbe alan ve sallanan birşey. Benim tavsiyem çember flanşla 20-25 derecelik açılı vidalarla tavana takmanız. Benim eski kum torbam 50kg idi yıllarca hiç sıkıntı olmadan kullandım. Ayrıca kum torbasının duvara çarpınca komşuları rahatsız etme riski de var, tavandan sallananlarda bu riskte yok. İyi antremanlar.

Dgkn199 bunu beğendi.
  4. Dgkn199

Dgkn199 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Peki bu tavani deldirme isini kime yaptirabilirim hangi konuda usta olan kişiye bide sağlam bi asma aparati o senin 50 kg tasiyan aparatin resmi veya linki varsa atarmisin tesekkurler

5. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    valla öyle bir aparat satılmıyordu, babam gitti tabelacıya 2 dakikada demirden yaptırdı, şu eklediğimin yuvarlak olanı, benimkinde 6 vida deliği vardı yani daha genişiydi ama prensip aynıydı. Araya fırdöndü çengel alırsın, böylece torba kendi çapında dönebilir, ya da direkt fordöndüyü flanşa kaynattır kolay olur.
    Bir de tavan ve kolonların betonu çok sağlam olur, katı ve binayı taşıdığı için o yüzden taşıma kabiliyeti iyidi. Darbeli matkap kullanabilen herkes delebilir. Azcık alçıyla dübeli tak, 2 gün kurumaya bırak, taş gibi olur.Diğer avantajı ise, eş dost misafirliğe geldimi kum torbasını çengelden çıkartıpi balkona atıyorsun, çoğu insan kafasını kaldırıp tavana bakmadığı için göremiyor. Bir de benim flanşı beyaza boyamıştık hiç gözükmüyordu. Öbürü darağacı gibi duracak duvarda :)[​IMG]

6. Dgkn199

Dgkn199 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Sağol dostum fikirlerin icin en iyisi sanayiye gidip bi usta bulup derdimi anlatmak

7. ertugrula

ertugrula Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    28
    Ben size duvar için daha sağlam bir yöntem söyleyeyim,Eğer duvarınız tuğla değilse yani betonsa delikleri deldikten sonra kimyasal dübel denilen bir malzeme var deliğe bunu doldurup sonra da çift tarafı vidalı lavobo vidaları var 8 lik alıp deliğe bu vidayı itin ve 2-3 dk içerisinde vidanız sanki duvarınızın bir parçası gibi bütünleşecektir.Duvarı yıkmadan vida oradan çıkmaz artık.Eğer duvar tuğla ise nacizane tavsitem önce vida takacağınız yeri 20x20 kırın ve oraya güzel bir beton harç yaparak doldurun düz olması için de bir tahta yardımı ile duvarı düzleyin ve bir ağirlığı dayayın 2-4 gün sonra da yukarıda anlattığım metodu uygulayın.Kaza bela olmaz gönül rahatlığı ile çalışırsınız.

Ekli Dosyalar:

Dgkn199 ve Tevfik Erzon bunu beğendi.
  8. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Efsane malzemeymiş gerçekten. Çok hoşuma gitti.

9. Dgkn199

Dgkn199 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Aynen malzeme cok iyimis sağol fikrin icin

10. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;
    Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Konu başlığınız açıklayıcı değildir.
    Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş