Kudo nasıl bir spor?

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Tulpar Han tarafından 15 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Tulpar Han

Tulpar Han Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    herkese iyi forumlar dilerim kudo hakkında pek bir bilgim yok forumdada kudo hakkında detaylı bir anlatıma rastlayamadım anlatabilen biri olursa çok sevinirim özellikle Sn.derkrieger bana yardımcı olabilirse çok sevinirim.

2. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    eski "kyokushin karate "şampiyonu "azuma "tarafından oluşturulan bi konsept ...) güreş -judo + kyokushin vb

uzun aramalar neticesinde ...)

Danny Boy bunu beğendi.
  3. Tulpar Han

Tulpar Han Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Cevabınız için teşekkür ederim hocam peki mesela MT kadar kendini kanıtlamış elit bir branşmıdır ?

4. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Tabii ki hayır, Türkiye de lisans ve eğitim alabileceğin yerler kısıtlı . Türkiye de oldukça yeni bir spor zaten.

Ülkemizde KUDO, Ankara, Konya, İzmir, Isparta ve Iğdır’da faaliyet göstermektedir.

Müsabakalarda yüzü tamamen kapatan bir kask ve keçeden yapılmış ince eldivenler kullanılır. Maçlarda Gi giymek zorunludur. Kaval kemiği koruyucusu ve safe guard kullanmak yasaktır. Tekme, yumruk,diz,dirsek, kafa vuruşları serbesttir. Takedown ve submission serbesttir. Dövüşçülerin maç boyunca 2 kez yerde otuz saniye süreyle dövüşmelerine izin vardır. Ataklarınızın puan değeri taşıması için rakibin ciddi şekilde sarsılması ya da art arda çok net vuruşlar yapmış olma şartı vardır. Maç süresi üç dakikadır.

5. Tulpar Han

Tulpar Han Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Bu açıklayıcı cevabınız için teşekkür ederim Sn.Parz

6. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    azuma eski kyokushin şampiyonu , daha sonra ayrılınca klasik olarak bu ailenin elemanlarının yaptığı gibi önce kendi sistemini "deidoku karate "yi kurdu...daha sonra da "kudo" yu...

sistem oluşturmak 1995 lerden sonra çok ama çok zor bir olay...zira, ununu eleyen eleğini asmış durumda olduğundan ortaya bu uğurda yapılan şeyler ,sentezler vb geçerlilik oranı sıfıra yakın..

neticede "muay thai, kickboxing, boks, güreş ve mma vb " zaten formatını çoktaaan tamamlamış durumda ...

bunun haricindeki yeni eklektik oluşumlar sadece detaylar üzerinde seyreden oluşumlar olduğundan ,başarı şansları bayağı az...

mt konsunda soruna gelince zaten "kyokushin " in "mt-karatesi" olduğu ve mt den çok etkilendiği göz önüne alınırsa , zaten "suyun suyu" gibi bi durum ortada ...

7. Tulpar Han

Tulpar Han Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    anladım hocam cevabınız için teşekkür ederim.

8. Di@blo

Di@blo Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Kudo mma amatörü diyebiliriz eğitim veren eğitmenler çok iyi ama ne yazık ki sınırlı yerlerde var ankara,konya

Sayfayı Paylaş