Kronik Sırt Ağrısı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Absolutely tarafından 28 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Absolutely

Absolutely Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar 23 yaşındayım. Son 1-1.5 yıldır düzenli spor yapıyorum. Ondan öncesinde 3-4 yıllık da 3-4 ay süreli birkaç kez spor yapıp bıraktım. Son 1 yılda 6 kilo aldım şu an 71 kiloyum. Kondisyonum normalde iyidir çok ağır çalışsam bile kaslarımda hiç ağrı olmaz 1 gün dinlenmeyle aynı performansta çalışabiliyorum. Ama sırt kaslarım hariç..

Özellikle One Arm Dumbbell Rowing yaparken ve özellikle sol tarafla yaparken belli bir seviyeden sonra bıçak sağlanması gibi bir ağrı oluyor. Sağ tarafta biraz daha az. Bu hareketi biraz ağır çalıştıktan sonra neredeyse 1 hafta boyunca çalışan bölgede rahatsızlık hissediyorum ve ufak hareketlerde ağrı oluyor(hamlık ağrısı gibi).

Bu bölgelerdeki ağrı ve trapezimdeki ağrı uzun süre yürüyüş yaptığımda ya da ayakta durduğumda da oluyor.

Sorun şu ki yorgunluk ya da hamlık ağrısı değil çünkü ben başka hiçbir kasımda ağır girmeme rağmen böyle bir ağrı hissetmiyorum. Nedeni ne olabilir?

Sayfayı Paylaş