Kreatin'i nasıl kullanıyorsunuz?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Triwx tarafından 29 Aralık 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Triwx

Triwx Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    Bursa
    Kreatin aldım 1 ay önce daha kullanmadım.
    Nasıl başlamalıyım? bazı kişiler yükleme yap diyor.

Sadece antreman günü 1 ölçek (5 gram) alsam yeterli olur mu?
    Haftalık 4 gün idman yapıyorum, haftalık 4 ölçek almış oluyorum.
    --- Mesaj birleştirildi, 29 Aralık 2016 ---
    Bu arada elimde
    " Hardline Kreatin %100 Mikronize 300 Gr "

bulunuyor. Kaliteli bir kreatin midir? Araştırmadan direk bunu almıştım.

2. marsfield

marsfield Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    - ürünü alalı şu kadar zaman oldu - ✓
    - bazı kişiler ile başlayan cümle - ✓
    - hem soru sorup hem onay bekleme - ✓
    - ürünü aldıktan sonra kalitesini araştırma - ✓
    - bu konuda kesin kimse konu açmamıştır deyip soru sormak - ✓

aramıza hoş geldin bro !

3. dexter03

dexter03 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    28

Yüklemeye gerek yok vücut ihtiyacı kadarını emer gersini idrar yoluyla dışarı atar 20 gr da alsan günde, 5 gr emer max.
    30 gr da alsan 5 emer, 5 de alsan 5 emer yani senin ihtiyacın 5 gr tepeleme çay kaşıpına doldur antrenmandan yarım saat bir saat önce dök ağzına üstüne meyve suyumu içersin sumu içersin bilmem ama şekerli bir ürünle tüketmende fayda var diyebilirim fakat şekerli bir ürünle kullandığında etkisi artmaz veya azalmaz sadece hızlı kanına karışır :) aşırı bir performans bekleme.

ilk kez kullanıyosan ilk hafta biraz vücudundada su tutar 1 kg falan tartıda oynama görürsün performansındaki arışıda 2. hafta ortalarında farkedersin fakat senin kullandığın markayı ben daha önce hiç kullanmadım o yüzden genele hitab eden bir yazı olarak gör sen bunu en azından kreatini anlamış olursun.

4. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    100 kilonun üstünde isen, günlük 10-12 gram civarı creatine almalısın ama 70 kilo ve daha aşağısı isen 5-6 gram yeterli olur günlük.
    Yükleme devresine gerek yok. Ayrıca en iyi zamanın antreman sonrası olduğu kabul edilse de, ben yarısını antreman öncesi kalanını da antreman sonrası alıyorum.
    Vücutta ödem tarzında su tutmaz, suyu hücrelerde tutar bu yüzden tartıda ağır gelirsin ama şişmanlamazsın sırf bundan dolayı.

5. dexter03

dexter03 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    28
    ''Vücutta ödem tarzında su tutmaz, suyu hücrelerde tutar bu yüzden tartıda ağır gelirsin ama şişmanlamazsın'' :D abi bu nedir ya yani tamam kitap okuma makale okuma ama şu kurduğun cümleyi bare okuyup gönderseydin. Vücut dediğin varlık hücrelerden meydana gelir hücreler 0.0000001 mikrogram bile artış gösterse bunun 10.000.000 hücrede gerçekleştiğini düşünürsen 100 gr artış olur kilonda :D yani hücrenin nasıl hacim kazandığınıda boşver su tutması demek haciminin artması demek :D sen tartıya çıktığında kilonda artış gözlemlernir fakat fizyolojik ve biyolojik olarak da kilo alırsın şu yazını bence bi gözden geçir bi check et :)

6. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Valla yazdıklarından birşey anlamadım.
    Ama vücutta ödem tarzında su tutma ile hücrede su tutma aynı şey değil.
    Kilo almak ile şişmanlamakda aynı şey değil. Tartıda 2 kilo artışın olabilir ama mesela 3 kilo kas kazanmış, 1 kilo yağ kaybetmiş olabilirsin. Tartıda kilon fazla gelir ama yağ kaybetmişsindir ama kilo almışsındır.
    Bunlar farklı şeyler...
    Hücreler arasında su tutması ile kaslar daha hacimli ve daha dolgun gözükür. Hatta creatine, tam tersine vücuttan su çeker. Ama hücrelere atmak için.Bu yüzden creatine alanlar çok daha fazla su içmek zorunda. Çünkü creatine vücuttaki suyu hücrelere doldurur, vücudun su ihtiyacı için ekstradan fazla su içmek gerekir.

7. dexter03

dexter03 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    28

Dostum kreatin vücuttan su çeker ne demek ya :) sen ne kullanıyosun anlamadım ben seni ama şöyle anlayabileceğin dilden yazayım sana

vücut dan su çeker denmez diyemezsin kreatin vücuda girdiğinde boşta öyle damar dısında deriyle kemik arasında askıda duran bi maddemi böyle bir ürün mamul kimyasal bişey yok henüz yeryüzünde ne yersen ye ne içersen iç hücre bunun emilimini gerçekleştirir yani vücut ve hücre ayrı şeyler değil ki biri birinden bir şey alıp diğerine verebilsin senin kilo alıp vermen hücrenin nano ve mikrogram cinsinden hacim kazanmasıdır Vücut==HÜCRE
    yani birisi elma birisi armut değil ikiside ARMUT umarım bu basit örnekden anlamışsındır sen hücreyi vücudun içinde vücuttan bağımsız çalışan böyle kafasına göre takılan bir şey mi sanıyorsun onu anlamadım :DD HÜCRE==VÜCUT dostum tek yapman gereken bunu anlamak :D

8. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Vücut bir kümedir hücreler ise bunun alt kümesi. Hücrelerin içinin su dolması başka, hücrelerin arasının su dolması başkadır. Bu 2.cisi, ödem tarzı su toplamadır. Kreatin ilkini yapar.Yani hücrelerin içinin su ile dolmasını sağlar.Hücreler arası su dolması ise, kişiyi sadece şişmiş, kilolu gösterir.
    100 kilo 2 kişi düşün. Aynı boy ve yaşta. Bunlardan birisi, çok fit gözükürken, diğeri çok şişman ve yağlı gözükebilir. Tartıdaki kilonun hiç önemi yok.
    Kilo almak ile yağlanmak mod a mod aynı şey değiller. Hücrelerin su tutması, hücreler arası su ve yağlanmak, 3 ü de farklı şeylerdir.
    Kreatin, kas hücrelerinin su ile dolmasını ve vücudun daha fit gözükmesini sağlar.Bunu deri altındaki su ile karıştırmamak lazım.

9. dexter03

dexter03 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    28

Bak yine sabit bir şekilde sanki kreatinin vücuttaki tek görevi su tutmak ve şişkin göstermekmiş gibi yazmışsın yazını fakat kreatin anaerobik aktivite sırasında karaciğer tarafından kaslara gönderilerek burada fosfata çevrilir ve tüketilen her bir fosfatın yerine geçerek aktiviteyi tamamlamanı veya devam ettirmeni sağlar.

Aşırı aldığında yani yükleme yaptığında hücreyi sakoplazmik olarak büyütür !...

10. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Bu mesajınla ilk mesajın çelişmiyor mu?
    İlk mesajında vücut 5 gramdan fazlasını atar diyorsun, son mesajında ise aşırı alındığında hücre sarkoplazmik büyür diyorsun(Sarkoplazmik büyüme kas hücresinde sıvı artışıdır. Yani benim 2 gündür anlattığım olay)

11. dexter03

dexter03 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    28
    Ben ilkinde sadece yükleme yapmanın bir işe yaramayağını anlattım.

2. sinde ise olurda yükleme yaparak kullanırsan başına ne gelir onu anlattım.

vücut 5 gr a kadar tüketebilir 15-20 gr alırsan geriye kalan kreatin karaciğerin tarafından okadar hızlı sindirilemez ve kanına karışarak hücre çekirdeğinden geçmeyi başarır ve bulunduğu bölge ye sıvı cekmez bulunduğu bölgedeki svı ile birleşerek pirinç tanesi gibi şişer hücrenin kapladığı alan 1 mikron ise 1.5 mikron olur temsili değerler bunlar. anlatmak istediğim bu çok kapsamlı bir onudur detaya indikçe büyütebilirsin 2 yazımıda tek bir cevap halinde 1 kerede yazsam altına senin gibi daha 5-6 kişinin soru soracağını bildiğim için yazmadım dostum :)

Ayrıca kreatin arjinin,glisin ve metiyonin amino asitlerinden meydana gelir aynı ortamda bulunan bu amino asitler atp üretimine katkıda bulunur extradan kreatin almak aşırı antrenman yapmıyorsanız gereksizdir.

12. Triwx

Triwx Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    Bursa

Hardline kreatin %100 Mikroize 300 Gr nasıldır? Kreatin konusunda.

https://www.supplementler.com/urun/hardline-kreatin-100-mikronize-300-gr-775

Bazıları Creapure al daha iyi diyenler var, bazıları kreatin marka farketmez diyor. Herkes farklı yorum yapıyor açıkcası kafam karıştı :D

13. dexter03

dexter03 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    28

Ben o ürünü kullanmadığımı belirttim zaten dostum benim bir fikrim yok kusura bakma hardline markasının hiç bir ürününü henüz kullanmadım :)

Sayfayı Paylaş