kreatini bırakıyorum

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve denixex tarafından 5 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. denixex

denixex Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    bildiğim kadarıyla içermiyor

Mr X bunu beğendi.
  2. jimmybrown

jimmybrown Üye

Beğenileri:
    96
    Ödül Puanları:
    28
    sadece gülüyorum

egemennn bunu beğendi.
  3. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    [quotedr, post: 915498, me8634"]Kreatinin saç dökülmesi ile ilgili ;
    Profesyonel bir amerikan futbolcusu üzerinde kontrollü bir deney yapılmış ; bazal DHT düzeyleri ve kreatin kullanımı sonrası DHT düzeyleri vs. ölçülmüş.
    Deney ile ilgili link ; http://suppversity.blogspot.com.tr/2013/10/creatine-dht-hair-loss-prostate-cancer.html
    Forumlar ; http://www.reddit.com/r/Fitness/comments/1vfvdk/creatine_and_hair_loss/
    http://forum.bodybuilding.com/showthread.php?t=139304233
    http://www.hairlosshelp.com/forums/messageview.cfm?catid=10&threadid=105978
    Video ;

Yapılan kontrollü deneyin makale şeklinde pdf uzantılı çıktısı da vardı ancak bulamadım , gerek var mı bilmiyorum.
    Videoları izlediğinizde de göreceksiniz , saç dökülmesi adına konuşacak olursak her insanda aynı etkiyi yapmıyor. DHT seviyelerini yükselttiği her haliyle ispatlanmış ancak DHT saç dökülmesini , DHT Reseptörleri aracılığı ile yapıyor. Bu reseptörler de insandan insana ve bölgeden bölgeye değişebiliyor. Reseptör sayısı yüksek olmayanlarda haliyle DHT artışlarının saç dökülmesine bir etkisi olmayacaktır. Kendimde normal olarak orta düzeyde saç dökülmesi var , çok fazla değil. Açılma vs. yok ancak geçtiğimiz kış kreatin kullandığım dönemde gözle görülür saç dökülmesinde artış ve seyrelme var. Forumlarda da bunu söyleyen yüzlerce insan mevcut.

Saç dökülmesi ve kreatin falan diye yazıp aratırsanız haliyle çok fazla bir şey bulamayacaksınız. Ancak hair loss , creatin yazdığınızda fazlasıyla sonuç çıkacaktır.
    Böbrek taşları ile ilgili bir şey yazmaya gerek olduğunu düşünmüyorum , zaten fazlasıyla sonuç araştırma mevcut.
    Ayrıca direk kreatin BÖBREK TAŞI YAPAR , SAÇ DÖKÜLMESİ YAPAR diye düşünmeyelim. İnsan robot değil , binlerce mekanizma ile yürüyor ve bu hastalıkların , problemlerin oluşması için bu mekanizmalarının her birinin etkisi gerekli. Doğrusu saç dökülmesini hızlandırabilir , böbrek taşı oluşumunu tetikleyebilir veya hızlandırabilir şeklinde olmalı.

Bu arada sonuca varılamamış diyen arkadaş önce güzel bir araştırma yapmanı tavsiye ederim. Ben yaptığımda yukarıda yazanları buldum :) Demek ki bir şeylere varılmış. Bilgi olmadan fikir sahibi olan arkadaş , bu işin okulunu okuyorum , bence bilgi olmadan fikir sunan varsa o ben değilim. İnternet , textbook vs. karıştırmışlığım var , özellikle saç dökülmesi konusunda hassasiyetimden dolayı oldukça fazla araştırmasını yaptım.

Ha bakın bu supplement işe yaramıyor demek bilgisizlik olur ona ben de katılıyorum. Kullandığım dönemde kesinlikle olumlu sonuçlar vermişti. Kullanan kişilerin de büyük çoğunluğundan olumlu sonuçlar duydum. Su çekiyor sonra atıyor çok sığ bir düşünce olur. Ağırlık arttırıyorsunuz , setler doğru ve fazla çıkıyor ; sonuçta kas hacminde ve kütlesinde artış oluyor. Suyu attığınızı varsaysak bile kârdasınız. Kendim supplement'e karşı birisi kesinlikle değilim. Whey , bcaa , multivitamin , gh arttırıcı vs. kullanıyorum. Zararı doğal ürünlere nazaran ufak veya büyük elbette vardır ; kar-zararın sonucunda kararı vermek size kalmış.[/quote]

Resmi unvanli, bu isin egitimini almis birileri cikip bir gorsel hazirladiysa ukalalik yapip reddetmek dogru olmaz, ama ozellikle de sizin yorumlarinizdan okudugum kadariyla sac dokulmesinin dht duyarliligi ile ilgisi daha on planda. Dediginiz gibi binlerce degiskenin yer aldigi her farkli metabolizmada tepkime farkli olacaktir. Sonuc olaeak kisiler dusunup ona gore karar verecek, hangisi oncelikli?! Dht duyarliligi yuksek, hormon duzeyi iyi ve tutkulu bir sekilde kas kutlesini arttirmaya calisan ve saclarina da muazzam onem veren birinin isi zor.

snrgndr bunu beğendi.
  4. snrgndr

snrgndr Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    No Xplode içeriğinde kreatin var , platinium pre workout içerisinde yok diye biliyorum. Kafein , beta alanin vs vardı. Özellikle arginin içeriği etkili olacaktır , ben spor öncesi 2 hap Universal GH Max kullanıyorum arginin içeriği var ;oldukça etkili diyebilirim. Ağırlık artışında falan yardımı oldu , en etkili kullanım yatmadan önce ve spor sonrası gibi geldi gh max'ın. Kreatin içeriği olmayan preworkout ürünler var , taurin vs. ile etki yapıyor heralde.

5. prsnc

prsnc Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    Açıkçası birakmani yanlış buluyorum belli ki birileri sana yanlış bilgi vermiş. tabi karar senin kararındır saygı duymak gerekir.

konu dışı ; her supplementi miktarınca kullanırsanız, hiç bir zararını görmezsiniz.

egemennn bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş