Kreatin'e Genel Bakış

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve wrestler tarafından 1 Ekim 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 159 üye.
  1. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Üyelere sadece kullanıcı isimleri ile hitap ediniz.

deist190, pastnova, 2shae ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  2. akekilli

akekilli Üye

Beğenileri:
    167
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Istanbul
    Kre-Alkalyn tipi creatine lerde yukleme yapmaya gerek yok. Ayrıca 1.5 gr lık hap yaklasik 10 gr creatine e denk geliyor. PH seviyesi 12 diyorlar u yuzden hucre bu kreatine i creatinin e (gereksiz bisey) cevirmiyor. Bu yuzden de bobrek yorulmuyor ve az kullandığınız için de bulantı yapmıyor ve su tutmuyor. 18 yaşın altındakiler kullanabiliyor mu bir bilgim yok.

Creatine ethyl ester ise creatine in daha gelismis sekli. Hucre icerisine nufuz edebilmesi icin esterlesmeyi (Creatine e ester molekülü bağlıyorlar) kullanıyor. Creatine monohidrat yarı yağ-folik bir yapıda oldugu icin hücreye çok zayıf olarak nufuz ediyor. Creatine i esterleştererek hücreye tam nufuz etmesini sağlıyorlar. Su tutturmuyor. Her yaş için uygundur diye belirtiyorlar.

Ben Creatine ethyl-ester kullanan Cellmass kullanıyorum. Dikkat ettiğim şey antremanlarda süre uzadıkça daha çok performans alıyorum. Büyük ihtimalle kaslarımdaki glikojen depolarım ATP yi daha hızlı bitiriyor ama creatine fosfat devreyee girince tekrar ATP sentezliyor ve antreman zaman ilerledikçe daha performanslı hale geliyor.

Kaynak: Bodybuilding.com
    http://www.bodybuilding.com/store/cee.html

Kre-alkalyn için
    http://www.bodybuilding.com/store/aap/kre.html

3. ytse_jam

ytse_jam Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Kre-Alkalyn öneririm. Monohydrate, CEE ve türevlerine göre her açıdan üstün.
    1- Yok üzüm suyu yok Dextrose ile birlikte kullanmaya gerek yok. Green Mag tarzı içeceklerin tek farkı bu zaten.
    2- Su tutmuyor. Salonlarda gördüğünüz içi su dolu kaslardan yapmıyor.
    3- Creatinine dönüşmüyor. pH 12 vs. İşin bilimsel yönünü ilgilenen arkadaşlar bulurlar. Karaciğer ve böbrekleri yormuyor. Alınan her gram aynen kreatin olarak kalıyor. Vücudunuza artık maddeye dönüşecek birşeyler sokmamış oluyorsunuz.
    4- Çok ama çok daha az gramajla aynı etkiyi yaratıyorsunuz. Efektif kullanım şekli sağlıyor.
    5- Yükleme dönemi yok.
    6- İnanın çok etkili. Zaten "ben kreatine karşı duyarsızım" diyenlerin çoğu kreaitini kullanmayı tam bilemedikelrinden dolayı böyle bir hisse kapılıyorlar. Kre-alkalyn i deneyip de etki etmediğini ne yazan ne de söyleyen tek bir kişi bilmiyortum.
    5- Ekonomik.
    6- Daha ne olsun.

Son düzenleme: 9 Nisan 2009
    jimraynor bunu beğendi.
  4. nitrik oksit

nitrik oksit Yeni Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar kreatin'e başlayacağım ama piyasadaki en ufak satılan kreatin 300 gr'lıklar daha küçüğü yokmudur? birde normal porsiyon 5 gr diye biliyorum ben ilk defa kullanacağım vücudumda nasıl bir etki göstereceğini bilmediğim için ilk başlarda 1-2 gr olarak alsam olur mu?

5. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    daha küçüğü olduğunu sanmıyorum..
    ayrıca kreatin ilk hafta yükleme yapılarak kullanılır..ilk hafta 5 değil 10-20 gr arası yükleme yapılır parçalar halinde..
    1-2gr ile yükleme yapamamış ve kaslardaki kreatin açığını kapatamamış olursunuz..

6. ertunc

ertunc Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Creatin ant. günleride kullanılırmmı ?

7. Azazel

Azazel Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    Evet, kullanım periyodu(5 Gün+6 Hafta) içerisinde eksiksiz olarak hergün alınır.

ertunc bunu beğendi.
  8. ertunc

ertunc Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Pardon yanlış yazmışım demek istediğim ant. günleri dışıında dq kullanmak gerekiyormu

9. diez

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    evet antreman günleri dışında da aynı miktar kullanmalısınız..
    normalde antremandan sonra alın
    off günlerde öğün aralarında alınız..

bu başlıkta olmayan detaylar için bkz :
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/showthread.php?t=4345&highlight=creatin

ertunc bunu beğendi.
  10. NHFL

NHFL Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    0
    http://www.vanderbilt.edu/AnS/psychology/health_psychology/CreatineSupplement.htm

Linkteki araştırmaya göre 'yükleme dönemi' tamamen bir pazarlama stratejisi. Zaten az olan gramajına rağmen fiyatı yüksek olan ürünün kullanıcı tarafından daha çabuk tüketilmesine yönelik bir safsataymış. Kreatin yükleme dönemine girmeksizinde oldukça etkili bir ürünmüş.

http://www.creatinejournal.com/creatine-supplement-creatine-and-caffeine/

Burada yazılan ise kreatin kullanımı esnasında kafeine fazla dokunulmaması gerektiği. Kreatinin vücuda etkisini ortadan kaldırabiliyormuş.

11. diez

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    yükleme mevzusu ile ilgili bu başlığa bakabilirsiniz..
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/sporcularda-kreatin-deste-ve-egzersiz-t18999.html

12. yamakasi23

yamakasi23 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bu kreatin kilo aldırır mı beyler?

13. lantis44

lantis44 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar benim spor akademisi sınavı 2.5 ay sonra.Creatinim gelecek.Şimdi kullanmaya başlamayayım mı çünkü 1.5 aydan fazla kullanmayın diyorsunuz.Arkadaşlar birde bana gelecek ürün Multipower acaba bu marka iyimidir.Creatin çok türden oluşuyor demişsiniz ama hediye geleceği için soramadım içeriğini sadece markasını biliyorum.

Son düzenleme: 5 Haziran 2009
  14. diez

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    monohidrattır muhtemelen ve marka çok bilinmedik değilse genelde benzerdir..
    sınav bitmeden bırakmanızı tavsiye etmem o yüzden sınavı da düşünerek bir başlama tarihi seçin..
    mutlaka yükleme yapın ve sporcularda özellikle koşucularda (sprint) etkilerini araştıran bu yazıya bakın..
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/sporcularda-kreatin-deste-ve-egzersiz-t18999.html

Son düzenleme: 5 Haziran 2009
  15. lantis44

lantis44 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    İki gündür reatine kullanmaya başladım.Antreman öncesi bir çay kaşığı ve antreman sonrası bir çay kağışı aceyip şekilde baş dönmesi yapıyor acaba normal mi.Vucut alışırsa geçe mi.Birde antrman öncesi 2 paket nescafe classic içiyor acaba ondan olabilir mi.

16. nitrik oksit

nitrik oksit Yeni Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    zaten creatine'le beraber kafein alımı pek tavsiye edilmez mümkünse kahveyi kes

17. nitrik oksit

nitrik oksit Yeni Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    whey protein ve creatine karıştırılıp içilir mi?

18. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Biribirlerinin emilimini yavaşlatıyor olabilirler. Bunun dışında herhangi birşey olacağını sanmıyorum. Bununla ilgili herhangi bir yazı göremedim bir yerde. Ama şunu da unutmamak gerekir ki nitro-tech gibi bazı kompleks diyebileceğimiz protein tozlarında whey dışında kreatinden vitamine kadr birçok öğe mevcut. Şahsen ben kullandığım zamanlarda 2's,ni birlikte kullanıyorum ya da çok az süreyle kullanıyorum.

19. diez

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    şunu belirtmek lazım..kahve ve kreatinin beraber kullanılmaması olayı tamamen mit..bilimsel olarak birbirlerini baskılamadıkları artık bilinen bir gerçek..

kerem191, ahmetkb ve deist190 bunu beğendi.
  20. Overlord

Overlord Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    0
    8 ay önce kullandığım hardline micronize creatinei tekrar kullanmaya başladım, ama creatine biraz sertleşmiş birde topaklanma var. Nemli veya güneşli bir ortamda muhafaza etmedim, böyle olması normal mi?

Sayfayı Paylaş