Kreatin yüklemesi

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve SWAGGY tarafından 4 Ocak 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. SWAGGY

SWAGGY Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    arkadaşlar kreatin kullandım ilk haftayı yüklemeli yaptım sonra normal ve bittiğinde ara verdim şimdi tekrar başlıycam tekrardan yükleme yapıcak mıyım?

2. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Kreatin döngüsü(yüklemeye dayalı döngü) kreatinin faydalarını daha erken görmene sebep olur ama bu yükleme ileride bazı rahatsızlara yol açabilir ya da başka rahatsızlıkları tetikleyebilir. Bu söylediklerim bazı çalışmalarla ortaya çıkmış şeyler. Bu yüzden daha erken kreatin yüklemesi yapacağım diye riske atmayın kendinizi.
    Günde 5 gram gitmeni tavsiye ederdim.
    Prof. Dr. Theo Wallimann ın kreatin konusunda ciddi çalışmaları vardır ve muhtemelen kreatin konusunda Dünyadaki en büyük otoritelerin başında gelir. Kendisi, max. 3 aylık kreatin alımı sonrasında 1 aylık kreatinsiz dönemin en iyisi olduğunu söylemektedir.
    Kendisinin çalışmaları:
    http://publicationslist.org/theo.wallimann

Son düzenleme: 4 Ocak 2017
  3. SWAGGY

SWAGGY Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Sağol vakit ayırdığın için zaman bulunca okuycam

4. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    image.jpeg Evet elde etmek istediğin etkiyi artırmak istiyorsan yükleme protokolünü uygulamalısın. Kas kreatin depolarını en hızlı artırma yönteminin kreatin yüklemesi olduğunu sporcu beslenmesi rehberleri açık bir şekilde ifade ediyor. Attığım akademik kaynakta belirtilen ISSN'nin kreatin konusunda yayınladığı görüş birliğinde de yükleme protokolünün kas kreatin depolarını artırmak için en iyi yol olduğu belirtiliyor.
    Ayrıca kreatinin olumsuz etkileri olarak ağırlık hassasiyetinin olduğu sporlarda kullanılamayacağı(ağırlık artışı sağlayacağı) ve bazı gastrointestinal problemlere neden olabileceği yıllardır belirtiliyor. Suplementin genel olumsuz etkisi bu, yüklemeye bağlı değil @SWAGGY

Sayfayı Paylaş