Kreatin Türlerine Genel Bakış

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Blitz tarafından 28 Haziran 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 48 üye.
  1. _Fırat_

_Fırat_ Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    1 çay kaşığı ürün zaten 5 gr yapar. zaten istenen miktar da aşağı yukarı bu kadar oluyo.

2. nitrik oksit

nitrik oksit Yeni Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Kreatin kullanan arkadaşlar memnun musunuz? Birde hangi markayı tavsiye edersiniz?

3. topsecret24

topsecret24 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    1 çay kağıgı =5gr dersek..bu kadr creatini antremandan önce ve gunde 1 kez mı alıyorsunuz?

creatini sadece spor yaptıgımız gunlerde antremandan önce alırsak faydası olur mu?

antreman yapmadıgımız gunlerde almak ne kadar zorunludur?

ben creatını antreman yaptıgım gunlerde, antreman sırasında kilomun 1/6 kadar olacak şekılde alıyordum.(kilom 66 boy 183)

4. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    creatine monohydrat ise kullandığınız sindirimi / emilimi diğer türevlerine göre daha uzun sürede olacağı için hemen öncesinde almanızın zaten faydası yok..

creatine alımında esas ; kaslar patlamalı kısa süreli yüksek güce ihtiyaç duyduğu anda kas hücrelerinde depolanan creatine phosphate (kreatin fostat) depolarını kullanabilmektir..
    (burada patlamalı kısa süreli güç ifadesinin tanımı değişebilmektedir..güç ihtiyacının 10-30sn
    kadar sürekli olması gerekir şeklinde araştırmalar var)

bunun için o günlük kullanımın değil depoları sürekli full tutmanın önemi vardır buda ilk hafta yükleme ve devamında 1 ay kadar sürekli kullanımı gerektirir..

creatine'in glikoz içerikli glikemik indeksi yüksek sıvılarla alınması yükselen insülin ile hücre içine emilmesini kolaylaştırmaktadır..

5. topsecret24

topsecret24 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    diez bey açıklaman için teşekkür ediyorum.Burdan şunu anladımkı bana yanlış kullanım önermişler ! ben yeni başladıgım için 1 hafta depolama yapmıştım tamam ama ondan sonra spor yaptığım gunlerde spor yaparken uzum suyu ile yudum yudum içmemı soylemişlerdı.Ama dıyorsunuzkı emılımı hızlı değil.

peki creatin alımı her markaya gore degısen gramajlarda mı olmalı? creatin kullanım başlığında 5gr denılmıs. bunun 1 gunde mı toplam 5g yoksa 8 saatte mı 5gr gıbı bır ifadesını bulamadım. bundan sonrakı kullanımım için bana bir ölçü ifade etmenız mumkun mu? (boy183 kilo 66)

6. diez

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    marka değil içerik önemlidir..günde 5gr..

topsecret24 bunu beğendi.
  7. evren

evren Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    gitarist
    Yer:
    hatay,antakya
    diez benm bildiğim creatinde içerik meselesi felan yok yanılmıosam dikkat etmişsen creatin monohdyrate ların hhepsin de %100 creatine monohidyrate yazar başka ek bi amino asit yada başka bişi içermez ve hemen hemen hepsininde kulanım şekilleri aynıdır hade protein amino vs desen neyse ama aklım almadı yane:)

8. diez

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    bir üstteki soruya cevap verdiğimi unutmayın..
    tabiki "içerik önemlidir" derken monohidrat monohidrattır demek istiyorum..

9. evren

evren Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    gitarist
    Yer:
    hatay,antakya
    şimdi oldu diez evet bu konuda haklısın nebiliym içerik diyince şaşırdım kusra bakma:)

10. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Hepsini geç 1 çay kaşığı alırsan hiçbirşey olmaz. Çünkü yurtdışında bizdeki çay kaşığı yok.

Onlar bizim tatlı kaşığımızı çay kaşığı diye kullanıyorlar.

O yüzden 1 tatlı kaşığı=5 gr.

topsecret24 bunu beğendi.
  11. topsecret24

topsecret24 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    pre-Load creatine complex aldım optimumdan içeriğini okuyorken aklıma şu takıldı.forumda yukleme dönemınden sonra günde 5 gr creatine alımının yeterlı olduğunu öğrenmiştim.Ancak umarım hata yapmadım :(

şimdi optimum urununde 1 scoop (içindekı ölçek) 47,5 grama eşit.ve 1 ölçekte CREATİNE MONOHYDRATE miktarı 5gr yazıyor.

bu durumda günlük 5gr creatin ihtıyacını karşılamak için ben bu urunden 1 ölçek mi almalıydım??

çünkü ben bu urunden 1 tatlı kaşıgı alıp uzum suyu ile içiyordum.bu durumda ben 47 / 5 =9 yani alınması gereken gunluk creatine miktarının 9 da 1 nı alıyormuşum:)

şaka gibi !! boşamı kürek çektim.acil yardım:)

12. akekilli

akekilli Üye

Beğenileri:
    167
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Istanbul
    Sizeon Creatine konusunda en iyi olduğunu idda ediyor. İçerisinde Creatine Gluconate, Maltodextrin, Amylose, Fibersol 2™ barındırıyor.

13. anac10da

anac10da Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Creatine Monohydrate ile Creatine Ethyl Ester (CEE) birlikte kullanilabilir mi bir problem olurmu

14. anac10da

anac10da Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    pardon soru yanliş oldu [FONT=Verdana, Arial, Helvetica][SIZE=-1][FONT=Verdana, Arial, Helvetica][SIZE=-1]Kre-Alkalyn mi cee [/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT]Creatine Ethyl Ester mi daha faydalidir

15. nitrik oksit

nitrik oksit Yeni Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Ben kreatin aldım arkadaşlar bu yaz sıcaklarında nasıl saklamak lazım buzdolabında koysam bir sorun olur mu?

16. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Serin ve "rutubetsiz" bir yerde muhafaza etmek gerek.
    Doğrudan güneşe maruz kalmasın.

Buzdolabında rutubet olabilir.

nitrik oksit bunu beğendi.
  17. kenan_23

kenan_23 Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    28
    arkadaşlar creatin kullanımı kesildikten 4 hafta sonra kaslar kullanmadan öncaki seviyeye iniyormuş bana biraz tuhaf geldi doğru mu acaba?

18. haqoo

haqoo Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    0
    creatine antrenmanlardaki enerji kaybından dolayı çalışma performansının düşmesini engellemeye yardımcı olur...
    creatine kullanımı kesilince bi enerji kaybı söz konusu olacaktır fakat kasların eski seviyeye inmesi söz konusu değildir...

19. Orinafore

Orinafore Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    çeşme
    şimdi creatin olarak ne kullanmalı?ben ağırlıklarda zorlanıyorum ama bunu kullanmak zararlı gibi duruyor?bir konuda günlük 2 gr yeterli gerisi vucuddan atılıyor deniyor bu dogrumu ve creatin ne tür zararlar verebilir korunma yolları nelerdir?weider düşünüyorum sizce bu temizmidir?tşkler

20. kenan_23

kenan_23 Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    28
    weider güvenilir bir markadır ancak ben opt creatin complexini tavsiye ederim
    kullanıma gelince ant öncesi 5gr yeterli ama kendi kilon kadarda alablirsin yani 90kg=9gr gibi bu durumda creatini ikiye böl ant öncesi ve sonrası olarak

son bir şey creatini uzun zaman kullanma ve abartma yumurtayıda abartırsak karaciğere zarar verir

Sayfayı Paylaş