Kreatin sonrasında hacimde eksilme

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve glorious1907 tarafından 3 Aralık 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. glorious1907

glorious1907 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    dış ticaret
    Yer:
    İstanbul Kadıköy
    Konuyu supplementler bölümüne açtım umarım yanlış yere açmamışımdır .
    Defalarca arama yaptım , okudum creatin le ilgili olan yazıları ve birçok bilgi edindim hakkında ama kullanmadan önce aklıma ufak birşey takıldı.

Bu aslında bi bilgiden ziyade karşılaştırma , okuduğum hiçbir yazıda -link vermek yasak mı bilmiyorum ama vg ile ilgili klasik sitelerde olan yazılar- bu soruma net yanıt bulamadım.Ve bilenlere sorma ihtiyacı hissettim-bu konuda önceden açılmış başlık varsa affola aradım fakat bulamadım-

gelelim soruna ; okuduğum yazılarda creatinin vg ile uğraşan sporculara çok yaradığını , performans arttırdığını ....vsvs söylüyorlardı buraya kadar bi sorun yok. creatinin kaslarda su tuttuğu böylelikle gelişimi hızlandırdığı ve kasların direncini kuvveti arttırdığını da söyleniyordu.Burdada bi sorun yok sorun şurda; spor yaşamı bitirildiğinde veyahut belli bi süre -2-3 ay gibi örneğin-aradan sonra kaslar bu suyu atıp eski haline daha çabuk dönüyormuş bu doğru mu ? Yani hacim ve güç kaybı daha şiddetli oluyormuş.

karşılaştırma yaparsak , creatinsiz aralıksız 2,5 sene spor yapan belli bir seviyeye gelen bi sporcu ile , creatin kullanıp nispeten daha hızlı-süresi ne kadar fark eder açıkçası bilmiyorum 1 sene mi olur 1,5 sene mi bilmediğim için yazmadım- bir şekilde aynı seviyeye gelen sporcu, aynı anda ara verse spor yapmaya, -örn .5 ay- hiç spor yapmasalar hangisi daha çok hacim ve güç kaybeder ?

cevap verebilecek arkdaşlara çok teşekkür ediyorum şimdiden , konuyu inanın araştırdım ama yanıt bulamadım belki de buldum ama ben anlayamadım :) forum kirliliği yapmak istemem.belki de genetikle de alakalıdır güç ve hacim kaybı ama ben bunun creatinle ilgili kısmını merak ediyorum.umarım derdimi anlatabilmişimdir

kolay gelsin herkese weightlifterweightlifter

Son düzenleme: 3 Aralık 2009
  2. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    creatinin su tutmasi olayina takilma guc verir daha kaliteli antrenman cikarmani saglar tabi kullandiktan sonra su atiliyor vucutdan biraz dusus oluyo .

3. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    öncelikle creatine, NO ürünleri gibi her harekette her tekrarda güç vermediği için daha ağır çalışmanızı sağlayarak dolaylı olarak hacim kazandırma bakımından daha zayıftır..
    herkeste güç te vermeyebilir o da ayrı bir konudur..

vücut yaklaşık 2-3 kg kadar su tutar..hacimin sebebi deri altındaki su ise creatine'i bırakınca tabiki azalacaktır..eğer bu dönemde verimli bir şekilde creatinin de verdiği güçle ağır çalıştı iseniz hacmin bir kısmıda kas büyümesidir ve creatine'i bırakınca bu gitmez..

2,5 sene çalışan ile 1,5 sene çalışan örneğine gelince..bu ikisi bıraktıklarında sporu, sırf kreatinden dolayı olacak kayıp çok çok az olacaktır zira zaten creatinden olan kazanç çok çok az olacaktır..

creatine kas lifleri büyümesine direk etki etmez ve direk etki etmeyen bir içerik kas kaybını hızlandırmaz..

şunu belirtmek lazım ki aynı genetiğe sahip ve aynı beslenme ve çalışmayı uygulayan iki kişiden birinin creatine kullanması onun diğerine 1 sene ya da 6 ay fark atacağı anlamına gelmez..bu fark belki çok çok daha azdır..

Son düzenleme: 3 Aralık 2009
    walldonthitback, glorious1907 ve zhu.zhq bunu beğendi.
  4. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    kreatinle NO beraber kullanilabilirmi peki

5. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    ben 20 gün-1 aydır kullanıyorum..gayette iyi oluyor..sonuçta NO ürünleri arginine ve kafein içeriği ile güç motivasyon kazandırırken, ağır tekrarlarda dolu olan creatine fosfat depoları da yardıma koşacaktır..

zhu.zhq bunu beğendi.
  6. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    bende kreatin no yapacam umarim iyi olur:)

7. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Ben superpump-sizeon kombinesi yaptim, iyi sonuclar aldigimi soyleyebilirim. Yalniz biraktiktan sonra 2-3 kilo kadar bir kayip yasadim. Kreatinin su tutttugu ve bu suyun bir sekilde birakinca atildigi gercegine psikolojik olarak hazirlanmak gerekiyor.

8. tesla55

tesla55 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Şimdi kreatin kullandığında anladığım kadarıyla + bir güç geliyor bu tamam bu tekrar ve ağırlığı arttırıyor buda tamam creatin kullandığında ağır kaldırdığında belli bir hacim alıyorsun kreatini bıraktığında bu hacim azalıyormu ?

9. zeus66

zeus66 Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    43
    Hayir kreatin kasin cevresini su ile dolduruyor kasin gelisimi icin,birakinca o su azaliyor kas kaybi olmaz gorsel olarak azalma olur

walldonthitback bunu beğendi.
  10. tesla55

tesla55 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    teşekkür ederi peki kas gelişimine yararı olurmu ?

Sayfayı Paylaş