Kreatin neye göre seçilmeli?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve AnakinSkywalker tarafından 24 Kasım 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. AnakinSkywalker

AnakinSkywalker Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar 1 aydan fazladır fitness yapıyorum. Yaşım 29.

Optimum Gold Standard Whey Protein Tozu kullanmaktayım. Bunun yanında Multipower BCAA'da kullanıyorum. Forumda okuduğum tavsiyelere göre Kreatin kullanmaya karar verdim fakat gerek fitness videolarında, gerek hakkında yazılan yorumlara bakarak hangisini kullanacağıma karar veremedim. 3 çeşidi var diyorlar Kreatinin biz neye göre seçicez bu çeşidi?

Ben bölgesel yağlanması olan fakat çok aşırı kilolu olmayan biriyim. Düşük karbonhidrat-Yüksek protein diyeti yapıyorum yada yapmaya çalışıyorum. Mesela şu ürün uygun mudur benim için;

https://www.supplementler.com/urun/optimum-micronized-creatine-powder-300-gr-743

Yardımcı olursanız çok sevinirim.

2. DewiLCraFT

DewiLCraFT Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğretmen
    dostum merhaba.yeni bu sporda 1 yılı tamamlamadıysan hadi 1 yılı geçelim 6 ayı tamamlamadan suplementte para ahrcama.diyelim ki illa alacan whey varmış elinde o yeter zaten.kreatin bcaa vs bunlar bence cok erken daha.düzenli beslne düzenli sporunu yap aldığın kaloriye dikkat et öğünlere tavuk ton balığı vs sıkıştır bulgur pilavı makarna vs derken zaten yeterli oalcaktır.
    --- Mesaj birleştirildi, 24 Kasım 2016 ---
    şu an inan ki sana bcaa kutusunda su içirsek 1 2 aya oooo bu çok iyi geldi bana dersin

3. AnakinSkywalker

AnakinSkywalker Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Geçmişten yani 3 yıl öncesinden bi 7 aylık deneyimim vardı. Bu yüzden sordum. Teşekkür ederim tavsiye için :)

DewiLCraFT bunu beğendi.
  4. DewiLCraFT

DewiLCraFT Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğretmen
    kreatin artık ağırlık artmıyor olmuyor dediğin anda devreye girer.almayı düşünürsen de kreatin monohydrat lar gayet iyidir.%100 pure (saf)olanlara bakmaya çalış.

AnakinSkywalker bunu beğendi.
  5. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Dogal yollardan kreatin almak zordur. Bana kalirsa her vucut tipinde kullanilabilecek bir supplementtir. Dikkat etmen gereken konu monohidrat olmasi. Ona dikkat etsen yeter. Kullanim detayinida arastir.

6. S.Mirzabeyoğlu

S.Mirzabeyoğlu Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    28
    Kreatin alkalin kullanan arkadaşım vardı çok övmüştü. Vücuda çok güzel hacim vermiş , kuvvetide baya artmıştı.

Sayfayı Paylaş