kreatin kürü

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve kivrak tarafından 4 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. kivrak

kivrak Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaşlar elimde weider pure kreatin toz var bu kreatini ilk haftası antr günleri 2 çay kaşığı off günler 1 çay kaşığı şeklinde yükleme yaparak 5 hafta on günler 1 çay kaşığı off günler yarım çay kaşığı şeklinde kullandım. forumun çeşitli başlıklarında kullanımla ilgili çok farklı şeyler yazıyor. 5 haftadan sonra ara verilmesi gerektiği veya 3 4 ay sürekli kullanım gerektiği yazıyor hatta 5 haftadan sonra bir yükleme daha yapıp kullanılmasına devam edilmesi gerektiği dahi yazıyor kafam çok karıştı 5 haftayı doldurdum ne yapmalıyım ?

2. ayberk123

ayberk123 Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    0
    ben forumda creatın kullanmıyla ılgılı konu bulamadın bana lınklerı yazarsan sevınırım . Forumda degılde baska yerlerde okudugum kadarıylaAntrenmanlardan 30-60 dakika önce ilk 4 gün boyunca günde 4 kez 5-6 g (1 çay kaşığı) sıvı ile karıştırılarak alınır. Takip eden günlerde günde 1 kez 1 ölçek silme alınır. 6 haftalık bir performans sonrası 2 haftalık ara verdikten sonra kullanıma devam edilmelidir yazıyor genel olarak burda silme ne demek bılıyormusunuz ? senın 2 hafta ara vermen gerektıgını dusnuyorum

3. kivrak

kivrak Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    takip eden günler derken ? ben pzt salı perş cuma yapıyorum antrenmanlarımı ..ayrıca on günler antrenmandan hemen sonra kullanıyorum doğru olanı bu diye biliyorum çünkü vücutta azalan kreatin oranını yerine koyuyosun tekrar ..ara vermem gerektiğini biliyorum 6 hafta mı 5 mi emin değilim o konuda işte :S

4. kivrak

kivrak Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar yokmu bilgisi önerisi olan ?

5. viperking

viperking Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Walla kreatine için o kadar çok kullanım efsanesi var ki, bunlardan ilki sizin de yazdığınız gibi ilek haftanın yükleme şeklinde geçmesi sonraki haftalarda ise günde 5 gr a düşürülmesi. Diğer bir efsane de antremandan önce alınması gerektiği.

Ancak son trendler bunun tam tersini idda ediyor. Vücudun günde en fazla 5gr creatine alabileceğini, bu nedenle yükleme dönemnide alınan fazladan creatin in bir işe yaramayacağı söyleniyor. Alım zamanı olarak da antreman öncesi değil, antreman sonrası alın deniliyor.

5 hafta sonra ara verme nedeni de vücudun besinlerden aldığı creatine'i siz supplement ile yerine koyduğunuz için bir süre sonra vücud doğal creatine sentezini bırakıyormuş.

Tabii bu iddaların hiçbiri bilimsel olarak kanıtlanabilmiş değil.

Brn olsam yükleme işini bırakıp 1 hafta boyunca boyunca antreman öncesi, sonraki 1 hafta boyunca da antreman sonrası alıp hangi kullanımın vücuduma daha çok yaradığına bakarak ondan sonraki kullanımlarda ona göre bir strateji izlerdim

6. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    1 ay kullan 1 ay ara ver kreatin böyledir...

7. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır

Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

Link : https://www.bodyforumtr.com/vbforum/weider-pure-creatine-100-t2331.html

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş