Krav Maga

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Leopard2A6 tarafından 13 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. Leopard2A6

Leopard2A6 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Ankara'da Krav Maga eğitimi almak istiyorum fakat başka forumda açtığım konuda adam aynen şunu yazdı ve krav magayı yerin dibine soktu :mad:

''Muay Thai varken Krav zaman kaybıdır.
    Sanda varken Krav zaman kaybıdır.
    KB varken Krav zaman kaybıdır.
    Boks varken Krav zaman kaybıdır.

BJJ varken Krav zaman kaybıdır.
    Judo varken Krav zaman kaybıdır.
    SAMBO varken Krav zaman kaybıdır.
    KUDO varken Krav zaman kaybıdır.

Ashihara varken Krav zaman kaybıdır.
    Kyokushin varken Krav zaman kaybıdır.
    Enshin varken Krav zaman kaybıdır.
    SAYOKAN varken Krav zaman kaybıdır.

MMA varken Krav zaman kaybıdır.
    Hatta Wing Tsun varken Krav zaman kaybıdır.
    Taekwondo varken Krav zaman kaybıdır.
    Karate varken Krav zaman kaybıdır.''

Sizce haklı mıdır ?

2. SemihCebraiL

SemihCebraiL Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    kravma sentez bi dovus stili diyeyim ama dovus sanati demem cunku israilliler aikido dan araklamislar, ezber hareketler de cok var. Amacin dovusmek ise onermem

stefan35 bunu beğendi.
  3. urlgy

urlgy Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    3
    Ankarada krav maga eğitimini verdigini iddia eden bir yer mevcut fakat bu bana çok inandırıcı gelmiyor krav maga resmi sitesine bakacak olursan Turkiye de lisanslı bir eğitim merkezi yok elinde katılım kurs katılım sertifikası olan hocalık yapiyor istersen boyle bi hoca bulabilirsin

4. noyanaktas

noyanaktas Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Bu kadar yerin dibine sokulacak kadar düşük bir spor değil. Oldukça güzel ve canlı bir spordur. Oldukça da severim. Ammavelakin; Muay Thai, BJJ, Sambo, MMA vs. vs. bunlar varken krav maga önermem sana dostum. Ve arkadaşın da dediği gibi krav maga' yı verebilen bir kişi yok Ankara' da. Ha var ama ne derece kaliteli ne derece doğru orası tartışılır. Demem o ki sen Muay Thai, BJJ, Sambo, MMA branşlarından birini seç.

5. Leopard2A6

Leopard2A6 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    E.Deniz KARADAĞ 1990 tarihinden buyana güvenlik sektöründe görev almış. Ülkemizde profesyonel VİP KORUMA eğitim eksiğini görerek, yurt dışında birçok Uluslararası VİP Koruma,, Anti Terör, Keskin Nişancılık (sniper) katılarak başarı göstermiş olup,ülkemizde dünyanın en büyük ve en eski koruma organizasyonu olan IBA ve ILETA genel müdürü Baron James Shortt of Castleshort tarafından IBA (İnternational Bodyguard Association) Türkiye Genel Müdürlüğü görevine getirilmiştir. Bu sayede ülkemizde Uluslararası diploma ve kimliklere sahip yakın korumaların gelişme ve uzmanlaşmasını sağlayarak, iş, sanat ve siyaset dünyasında önemli şahısların güvenlik ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlamıştır.

İş ve Siyaset dünyasında önemli şahısların, terör örgütleri tarafından hedef alınmasıyla, yurt dışına çıkarak, Uluslararası birçok polis, askeri özel kuvvetlere ve KGB gizli servisine dünyada dışarıdan eğitim veren ilk organizasyon olan ILETA(International Law Enforcement Training Agency) Organizasyonunda ANTİ TERÖR eğitimi alarak uzmanlaşan Engin Deniz Karadağ; İyi bir antiterör uzmanının yakın boğuşma, savunma ve etkisiz hale getirme konularında uzmanlaşma gereksinimini göz önünde bulundurarak;

Eğitim veren hoca hakkında bilgi.Sizce bu kişi düzgün bi eğitim veremiyo mudur ?

Self-Defence konusunda en iyi savunma sanatı olarak sayıyolar.Ne yapsam bilemedim :oops:

FarukVural bunu beğendi.
  6. urlgy

urlgy Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    3
    Hoca çok iyi mma ögretiyor olabilir çok iyi kick box ögretiyor olabilir çok iyi savunma teknikleri ögretiyor olabilir ama krav maga ögretmesi konusunda ögretici sertifikası yok Krav Maga Global Europe | Krav Maga Global (KMG) Locations
    Sitesinde hangi ulkelerde krav maga eğitimi veriliyor görülebilir Deniz hoca dünyanin en iyi hocasi olabilir ama krav maga eğitmeni değildir

Leopard2A6 bunu beğendi.
  7. Leopard2A6

Leopard2A6 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Bu siteyi öğrendiğim iyi oldu teşekkür ederim :)

8. ymlx

ymlx Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
  9. blein06

blein06 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
  10. Furkan Yavuzhan Gündoğdu

Furkan Yavuzhan Gündoğdu Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    ben adamı tanıyorum forumda gördüm :D ve şunu diyeyim savaş sanatında kural yoktur ve savaş sanatı ile dövüş sporu arasında fark vardır yani adam kısmen haklı söylemiş wt de krav maga gibi kural istemez yani kısacası evet adam haklıdır.

Sayfayı Paylaş