Krav Maga ve Systema sokakta ne kadar işe yarar

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve N'ightmare tarafından 18 Ocak 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. N'ightmare

N'ightmare Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Bu dövüş sanatları sokakta ne kadar işe yarar. Özellikle silah muşta bıçak sopa vs olan kavgalarda ? Ankarada eğitim veren biryer var mı

2. SacidA

SacidA Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Kardeş bildiğim kadarıyla systema ile adamda ne sopa ne bıçak bırakırsın ağız yüz dağılır krav magayıda internetten araştırabilirsin ama sokakta işe yarar sporlar olduğunu biliyorum ama söyle bişey var sokak bu kural yok sonuçta. Adam bi silah çeker ah nanayı yedin :D

3. KMGtürkiye

KMGtürkiye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    eğitmen
    Yer:
    istanbul
    öncelikle sokakta silah ceken biri sizi vurmak ıstıyorsa uzaktan vurur gıder hıc bır sey sızı bundan koruyamaz yanı adam yanıza gelıp sılah cekıyorsa amac sızı oldurmek degıldır sansız var yanı kurtulmak ıcın bundan sonra ne yapacagınız sıze kalıyor bıldıgınız bır teknık varsa uygulayın yada kacın . ıkıncı olarak sıstema rus askerlerı ıcın krav maga dan ılham alınarak gelıstırlımıs bır sıstemdır . ancak gundelıkhayatta cok basarılı degıldır . tum bıcak savunmaları robot gıbı duran sıze gul uzatır gıbı bıcak uzatan adamlara yonelıktır . agırlıkta gures hareketlerınden olusan bır yakın savunma sıstemıdır . dkrav maga mı daha ıyı sıstemamı dersenız cevap basıt duyada tum elıt kuvvetler rusya dahıl kravmaga egıtımı alıyor ama sıstema sadece rusyada var rusyda krav maga kurslaı var ama ısraılde sıstema derslerı yok :D
    turkıydekı okullar ve kurslar hakkında fıkır ıstersen ozelden mesaj at yardımcı olmaya calısırım en azından bır kusrta nelere dıkkat etmelısın soylerım
    --- Mesaj birleştirildi, 14 Mart 2017 ---
    cevap yazdım ama alta yazmışım :)

4. amatörboksör

amatörboksör Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    direk mma yap ne uğraşıyon

5. Furkan Yavuzhan Gündoğdu

Furkan Yavuzhan Gündoğdu Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    dövüş sanatları demişsin dostum yanlış biliyorsun bu dövüş sanatları değildir savaş sanatlarıdır dövüş ile savaş sanatı farklı şeylerdir dövüşte rakibin gözüne cinsel organına saldırı yoktur,savaşta felsefe vardır ya sen onu öldüreceksin yada sen öleceksin vb. gibi birşey savaş sanatında kural yoktur dövüş sanatında belli başlı yerlere vurulmaz(göz gibi),bunun için müsabakaları bulunmaz.

Sayfayı Paylaş