Kozalak Böceği Aşırı Korkuyorum

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve SoldiersOfGod tarafından 5 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Kimisi kozalak kimisi mayıs kimisi manas kimisi kadılokma kimisi haziran der, bahsettiğim böcek bu havada uçuyor burda kanatları açılmamış hali.. havada bayağı büyük oluyor ve genelde akşam saatleri ortaya çıkıyorlar.. bende bunlardan aşırı korkuyorum, uçan şeylere karşı bi fobim var galiba, internetten de baktım ama hakkında hiç bişi yazmıyor insana bişi yaparmı yapmazmı, uçarkenki sesi büyüklüğü falan ürkütüyor beni, bu böceğin hakkında bilgisi olan varmı?
    http://www.biyolojisozluk.com/gorsel/pdata/t/l-942.jpg
    http://www.agaclar.net/forum/attachments/uyelerin-bahceleri/434818d1376950100-dscn7264.jpg

2. KassızAdam

KassızAdam Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Wushu Sanda
    Benimde üstüme üstüme uçan şeyler bunlar mıydı acaba :D.

3. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Olabilir insana yapışıyor galiba üstüne üstüne uçuyorlar kaldırımda yürüsem korkudan arabanın önüne atlarım heralde..

4. dogukank

dogukank Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Bizim burada da dozdoz veya dozanak denir .Bunlarin bacaklari cok güçlü olur eğer tutarsa kolay birakmaz yapışır. Bizim yazlikta heryerdeler ilk basta korkup kaciyodum ama simdi o kadar var ki mecburen alıştım bi tokat atiyorum yere düşüyo kalkamiyo. Mal bunlar resmen sırt üstü düşerse kalkamiyo kalıyo oyle .

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Evet aynen hep sırtüstü böyle yatarken görüyorum bende yerlerde bunları, çırpınıyorlar ama kalkamıyolardı, öyle şamar attığına göre insana pek zarar veren bişi değil heralde, gerçi bi tokatla bu böcek yere nasıl yapışır anlamadım doğrusu :) yani uçuyorya, vursan başka bi yöne gider sırtüstü hemen nasıl düşsün..

6. emreozgun479

emreozgun479 Üye

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    ben arı görünce koşarak kaçıyorum hocam bunları görsem ölürüm heralde kene gibi

7. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Arıdan bende bir zamanlar çok korkuyordum, sebebide bu zamana kadar hiç sokmadığı içindi ve iğnesini çıkaramama korkusundandı, gerçi hala hiç sokmadı ama, internetten araştırmıştım sokunca nolur nasıl iğne çıkarılır diye, ben iğnesi çok derine girer sanıyodum ama fotolara baktım gayette yüzeyde ve cımbızla kolay bi şekilde çıkarılabiliyormuş,görmüş oldum.. sonrasındada buzu direkt temas etmiyecek şekilde arının soktuğu yere koyuyomuşsun, ama buz direk temas etmicekmiş.. Hazır arıdan bahsetmişken söyleyeim, arı soktuğu zaman iğnesi çıakrmak için, iğneyi daha iyi göreyim falan deyip o sokan yeri sıktırırsanız iğnenin içindemi ne zehir varmış onun çıkmasına sebep olurmuşsunuz, sıktıröayacaksınız yani..

8. emreozgun479

emreozgun479 Üye

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    ben de hiç sokmadığı için korkuyorum sağol bu arada bilgiler icin :D

SoldiersOfGod bunu beğendi.
  9. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    böcek :O arada gördüğüm oluyo salondan kaçıp odama kendimi kitliyorum :D :D
    ve bide arı demişken bir kez gözümden sokmuştu 2-3 kez elimden soktu :D gözümden soktuktan sonra 1 aydan fazla şiş kalmıştı sanırım :D göz derken bide hemen üstü yani kaşla göz arası :D o günden beri arı gördümmü yolumu değiştiriyorum :D

SoldiersOfGod bunu beğendi.
  10. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Böceklerden tiksinirim iğrenç gelirler , yaklaştıklarında fobi gibi ya öldürür yada uzağa atarım.Bu böcekler çalıştığım yerde çok vardı , büyük bide pantolon giymiştim 3 hafta önce garsonum , ayağıma yapışmış servis yapıyorum diz kapağı seviyesinde , Allahtan ilerlemiyor ilerlese üstüme panik olcam yapışıp bekliyor hissetmiyorsun böcek ya ama ayağımı sallıyorum geçmiyor , arkadaşa söyledim vur diye bi patlattı kolayda ölmüyorlar ama ters çevirdik mi işleri bitiyor.Bu değilde peygamber devesi sıkıntı , bikere omzuma kondu o işte yürüyor ve büyük bunun kadar kalın değil ama uzunlamasına incemsi büyük , gerçi pençeleri insana bişey yapamaz ama hem uçuyor hem hareketli olunca bi tırsma oluyor.

abseto ve SoldiersOfGod bunu beğendi.
  11. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Ben artık çok şükür korkumu yendim gibi birşey, yaklaştığı zaman şamarı elimin tersiyle çakıyorum uzaklaşıyorlar, gerçi her zaman olmuyor :D Bazen insana saldırırcasına hızlı uçup yapışmaya çalışıyorlar o zaman engelleyemeyeceğim için kaçıyorum, zararı yokmuş zaten, öyle zehiri, sokma gibi bir huyu yok. Tek zararı meyve veren otlara bitkilere ağaçlara vs. imiş, tarım ile uğraşanları etkiliyor yani, bizi bağlamıyor :) Yaklaşırsa şamarı çakın gitsin, uçup gidiyorlar.

abseto bunu beğendi.
  12. ArdaFit

ArdaFit Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Hic unutmam bir gece cam acik kalmis odama geldim isigi yaktim yataga uzandim ve ne goreyim. Kelebekler bu top boceklerimidir nedir degisik sekilde sinekler yuruyen seyler tavanda 20 25 tane. Bizim evin oralarda bocek cok ama evde olmasina alisik degilim baya rahatsiz oldum. Sonra dedem geldi hepsini supurgeyle cekti :D

abseto bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş