Kostokondrit (Tietze Sendromu)

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve MenOfSteel tarafından 4 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. MenOfSteel

MenOfSteel Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yaklaşık 3 ay önce 30ar kilo dambıl chest press yaparken göğsümde keskin bir ağrı hissettim. Ağırlığa bağlı sıradan bir kas ağrısı olduğunu düşünüp önemsemedim ve antrenmana devam ettim .Aynı akşam göğüs kemiğim kırılmış gibi bir ağrıyla acile gittim doktor EKG çektirdi kalpte bişey yok zorlamışsındır dedi kas gevşetici yazıp yolladı. 3 aydır bu sıkıntı devam ediyor ve araştırdığım kadarıyla kesin bir çözümü yok. .Ayrıca hapşurduğumda derin nefes aldığımda sürekli bir ağrı oluyor ve antrenman yaparken ağırlık kaldırdığımda sıkıntı yaşıyorum Şınav çekerken bile sancı giriyor. Ayrıca parmak kütletir gibi göğüs kafesimden bu rahatsızlığa bağlı olarak sesler kütürdemeler gelmeye başladı. Burada vg de uzmanlaşmış birçok kişi var eminim bu sorunu yaşayan birileri mutlaka olmuştur yardımcı olursanız sevinirim

2. MenOfSteel

MenOfSteel Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Neredeyse 7 ay olacak hâlâ geçmedi. Araştırdığım kadarıyla başka forum sitelerinde de benzer rahatsızlığı yaşayanlar var. Ancak anladığım şey kesin bir tedavisinin olmayışı. Çünkü 5 yıldan fazladır bu sıkıntıyı çekenler varmış. Göğüs cerrahisine iki defa gittim zorlamaya bağlı bi durum dinlen geçer dediler fakat kaç ay oldu geçmiyor. Demekki böyle yaşamaya alışcaz. Bu sıkıntıdan kurtulanlar varsa lütfen yardımcı olmanızı bekliyorum

Son düzenleme: 26 Aralık 2015
  3. Secretsoul

Secretsoul Üye

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    18
    Benim başıma geldi. Göğüs hareketlerini azalttım. 6 ayda geçti sayılır. Normalde uzun süreli dinlenme ile geçiyor diye biliyorum ama zorlayıp ilerletirseniz durum uzuyor. Oradaki bağlanyı noktaları fazla hareketli olmadığı için iyileşme süreci uzun. Bir ara araştırmıştım iş çok çok kötüyw giderse ameliyat oluyor ama süreç sıkıntı. Bence zorlamayın çok fazla. Çivi çiviui söker bu durumda geçerli değil sanırım. Geçmiş olsun.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş