Korsana Hayır !!!

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Ec0 tarafından 7 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 22 üye.
  1. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    iyi yaptin

Sen orjinal almaya devam 2 oyun icin 1 hafta calis aynen durmak yok yola devam

2. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    1 günde o parayı çıkartıyorum ben kafana takma sen. 2 haftayı maddi durumu çok iyi olmayanlar için yazdım.

3. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    bu mantık yüzünden yazılım sektörü gelişmiyor ülkemizde. ayrıca olayları çarpıtıyorsun. saçma olan oyuna verilen para değil. oyuna para verilmesi değil. saçma olan evet bir hafta çalışılarak 2 oyun alınabilmesi. bu sektör gelişse ülkemizde oyun firmsasında çalışacak mühendislere alan açılacak onlar para kazanmasın mı? adam az para alacak ama oyunu korsan kullacak olay çözülecek mi.

Ec0 ve Danny Boy bunu beğendi.
  4. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    turkiyede yapilan kac tane oyun varki ayriyeten iyi bir oyun olursa yabancilarda alabilir

Cogu yazilim hindistanda yapiliyor zaten

5. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    iş konusuna değinilmiş bu konuda şunları yazmak istiyorum bu ülkede istediğin işi yapma hakkı yok mu insanların senelerce okuyorsun yabancı dil öğreniyorsun iş başvurusu yapıyorsun ama sonuç hüsran birine derdini anlatıncada yok iş beğenmiyorsun falan madem istediğim işi yapamayacağım daha ne diye çabalıyorum dimi ama ayrıcada 1250 tl maaşla öyle keyifle geçinilmez kirası faturası yemek parası derken elde avuçta hiçbirşey kalmıyor çalışmak güzel bir şey tabiki ama bazı gerçekleri görmemek hiçte hoş değil eğer böyle köle gibi herşeye evet dersek hayat boyu istediğimiz hiç birşeyi yapamayız ve mutlu olamayız bu bir gerçek

6. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    sevgili gençler,
    diğer ürünler hakkında atıp tutma hakkını kendimde görmüyorum ama

KORSAN KİTAP ALMAYIN.

yazıktır, sanata, sanatçıya, gelişimimize, bilgiye...

Danny Boy ve Kara Kalem bunu beğendi.
  7. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    çok klişe bir laf olacak ama ben de ferrariye binmek istiyorum ama bunun için gidip ferrari çalmıyorum .

tüm cdlerde bir emek olduğu açık.fakat bilgisayardan pahallı microsoft office , autocad gibi yazılımlar olunca insanlar çaresiz kalıyor.

herkes orjinal kullansa bu kadar uçuk fiyatlar olmayacak sanıyorum.

Kara Kalem ve Danny Boy bunu beğendi.
  8. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Haklısın da son cümle bence tam tersi. Uçuk fiyatlar olmasa herkes orjinal kullanacak.

9. XxBadyxX

XxBadyxX Yeni Üye

Beğenileri:
    308
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Evden
    oyunları bir iki gün geç alın diyosunuz ya isterse üstünden bir yıl geçsin kaliteili orjinal oyunun fiyatı 80 den aşağı inmiyo arkadaşım

10. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    benim demek istediğimi açmak gerekirse

sevenle ilişkiye girilir.ilişkiye girilen sevilir.daha açık yazmak isterdim ama anlayan anladı sanıyorum

Zerk ve Dynamo bunu beğendi.
  11. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    o cdler türkiye geliyor atıyorum 10 $ alsa ülkemizdekiler bunu 30 $ satsa hem yabancı üretici hem ülkemiz kazanır.
    Fiyat tabi ki pahalı olcak senin gibi milyonlarca kişi korsan indirmeyi bırakınca zaten satış yüksek olucak adam fiyatıda ona göre inicek ama satış az olduğu için adam fiyatı yükseltiyor doğal olarak.
    Senesi geçmiş oyunlar sabit diyorsunuz pes 2006 vaktinde 120 tl filandı şuanki değeri 28 tl. Zaman geçtikçe fiyatı düşüyor.
    Senin gibi herkes korsan alıcınsa benim gibi orjinal alanlar pahalıya almış oluyor ben 100 tl alıyorsam eğer o cd'yi bunun fiyatının yüksek olmasında seninde suçun var.
    20 tl aylık premium sınırsız internet indir de indir oh ne güzel. Sonra çok pahalı pahalı olmasa alırız ayağı yapıyorsunuz siz bıraktınız mı böyle kaçak işleri emek hırsızlığınıda ondan pahalı diyorsunuz. Sizin gibi milyonlarca kişi var sen o herkes bıraksa korsan işini orjinal cd fiyatları düşücek zaten.

12. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir

uzatmanın alemi yok gunahsa indirene gunah namus bekciligi gibi kapitalizm bekciliginemi cıktınız

13. Kara Kalem

Kara Kalem Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    43
    Korsana para vermiyorum, evet de demiyorum ama tam bir torrent bağımlısıyım.

Biri korsan kullanmanın yanlış olduğunu söylediği zaman kimse aksini iddia edemez. İnternetten bir film indirmekle, dükkanın camını kırıp içeriden bir film çalmak hemen hemen aynı şeydir. İkisi arasındaki tek fark biri için kanuni yaptırım yoktur.

Şimdi diyeceksiniz sen niye kullanıyorsun o zaman? Nasıl bir insan içkinin günah olduğunu bilerek içmeye devam ediyorsa ben de torrent kullanmaya devam ediyorum. Hiç olmazsa torrent ile sınırlıyorum bunu. Aldığım roman vb. kitapları orjinal alıyorum. Büyük yazılım şirketlerine belki o kadar koymaz ama bir yazara koyar. İndirim yapan yerlerden alırsanız orjinal kitaplarla korsanlar arasında o kadar büyük bir fiyat farkı da yok zaten.

Küçükken arkadaşlarım orjinal aldığımı görünce hep sorarlardı " mal mısın olm şu kadar para vermek varken niye o kadar para veriyorsun?" Sanki ben gerizekalıydım az para vermesini bilmiyordum. Hepsi de benden çok harçlık alırdı.

Sigara içmek başka şey sağlığa zararlı olmadığını söylemek başka şey.

https://www.youtube.com/watch?v=kkw36-PGP08

Son düzenleme: 8 Mart 2012
    SAVAŞ74 ve Danny Boy bunu beğendi.
  14. Bluediver

Bluediver Üye

Beğenileri:
    276
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ISTANBUL/BURSA

Bu konuda daha fazla yazmak istemiyordum ama yine dayanamadım.
    Olayları sadece bu doğrudur bu yanlıştır açısından değerlendiremeyiz. Biz bir ütopyada yaşamıyoruz, herkes orjinal alsın kimse hırsızlık yapmasın, herkes eşit şartlara sahip olsun, devlet kavramı olmasın sınırlar kaldırılsın insanlar özgür olarak yaşayabilsinler. Windows'u kaçak kullanmakla, mahalledeki Ahmet abinin dükkanından el emeklerini çalmayı bir tutmayın. Şirketler arası ilişkilerde kul hakkı yoktur, legal olduğu sürece yada kılıfına uydurulduğu sürece herşey mübahtır, kurtlar sofrası orası. Microsoft tekel olmasını zamanında kendisiyle rakip olabilecek firmaları satın alıp yok etmesine borçlu. Şu anda karşısında linux freeware olarak var, ama onu da kullanan sayısı oldukça az. Yani kısacası ortada bir rekabet yok pc için Microsoft var, yani senin seçme hakkın yok, ben windows kullanmayım deme şansın yok, bir laptop alırken otomatikman sen o software'in parasını zaten ödüyorsun bile.

Neden yazılım ve bilgi işlem merkezleri hindistana kaydırıldı, neden en ucuz iş gücünün olduğu yerde üretim yapılıyor, neden apple için üretim yapan fabrikalarda günde 16 saat çocuk işçiler çalıştırılıyor ve kendi ürettikleri iphonedan alabilmek için 6 ay yemeden içmeden para biriktirmeleri gerekiyor. Sanırım bunlarında sebebi sahte, çakma ürün kullanımı. Neden kanunlar yalnızca güçlüleri koruyor, ya da onların çıkarlarına uygun olarak değiştiriliyor. Orjinal ürün alıyorsun kul hakkı yemiyorsun, ama sen alsanda almasanda o ürüne gerçekten emek harcayanların hayatında en ufak bir değişim olmuyor, çünkü hiçbir firma ben çok kazandım kalanıda çalışanlarıma dağıtıyım demiyor. Heleki yazılım sektörü, en çok hırsızlık ve sömürünün olduğu sektörlerden biri.

O zaman neymiş, kul hakkı, emek, alınteri gibi kavramları kullanırken daha dikkatli olalım.

demircan256, CarpeNoctum, zHeMpa ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  15. zHeMpa

zHeMpa Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Belirtmek istedim, pardus linux kullanıcıları derneği başkanının yanında çalışmıştım geçen sene, aynı zamanda avukatlık hizmetini yürütüyor. Hatırlıyorum neredeyse her hafta yerel kanaldan çekime gelirlerdi. Çok iyi bi insan sağolsun. Şu an benim dizüstüde 2 işl sistemi yüklü. Çok zorluyodu şu windowsuda sil diye birçok eski belgem olduğu için hiç gözüm kesmiyo pardusa aktarmaya 2 sistemde duruyor pc de. :) Araştırırsanız birçok ülkenin savunma birimlerinde yaygınlaşmaya başlıyor. Hani gerekirse başka ücretsiz türü kullanırımda yinede korsan almam diyen arkadaşlarıma söylüyorum, pardusu tercih edebilirsiniz. Tabi o güzelim pc oyunlarından feragat etmeniz gerekiyor. Siz pc alırken bile size soruyorlar mı hangi işletim sistemini kullanıcaksınız diye? Bunun davasıda vardı o avukatın, sanıyorum kazanmıştı medyadada yer aldı duyanlarınız vardır belki. Adamlar kendileri karar veriyor tabi 150 - 200 dolar kârını da ekleyerek. Diyorsun, kardeşim ben senden pc alıyorum sadece, illa o windowsu mu kullanmam gerek? Sistemide sil kârınıda çıkar o zaman pc yi alıp kullanan karar versin. Haksız rekabet her yerde.

16. Kolega

Kolega Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Ozaman toplama pc yaparsınız bu sorunla karşılaşmamış olursunuz ?

17. zHeMpa

zHeMpa Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Güzel bir çözüm harbiden... doğru söylüyorsun
    Sanırım toplumca birazda güdülenmeye alışmışız. Hani iyi anlaşılması için söylüyorum, çoban koyunları oradan oraya yönlendirir, onlarda bir güzel o doğrutuda hareket eder ya..
    Sürekli engel teşkil eden, anormal bir durum karşısında, hep farklı yönlere doğrulmaya çalışıyoruz.. o yolda engel var tamam o zaman buradan gidelim, benzin uçuyor abi, tamam problem yok gaz ne güne duruyor, doğalgaz harbi yakıyo be abi, soba neyine yetmiyor len, ekmek bulamıyoruz abi, pasta ye pasta hihihi, şimdi şimdi düşünüyorumda harbiden artık sorunlar karşısında o sorunu çözme ve ortadan kaldırma gayesi, yerini, yönümüzü - hedefimizi başka yöne çevirmeye bırakıyor,

18. Kolega

Kolega Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    İyi güzel söylüyorsunda yapıcak başka bi yol varsa söyleyin öğrenelim hemen savunmaya geçiyorsunuz bende sizin dediğiniz bir çok şeye katılıyorum.

19. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    Hindistanda'ki biri kendi ürettiği şeyi niye 6 ay aç susuz kalıpta bir telefon almak istesin ki bu çok saçma adamın maddi drumu iyi değil birde iphone alıcak.
    Ben hiç araştırmadım yok hisdistan amerika filan benide ilgilendirmez ayrıca konu bu değil.
    Korsan olayı çok fazla ülkemizde bunu azaltabildiğimiz kadar azaltmamız gerektiğini düşünüyorum.Hadi o tür yazılımları geçtim peki film oyun müzik bu 3 lüde niye korsana yöneliyoz ?

20. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    o zmaan kısaca şöyle bir şey yapılsın ; tüm bilgisayarcı ( özellikel mahalle aralarındaki lüçükük yerlerden bahsediyorum ) format atan lara diyorum...o dükanlar kapatılsın...

çünkü 1 cd-dvd ile yüzlerce pc ye format atıyorlar...bunun neresi legal ?

yazıyorsunuz iyi hoş ama ALLAH aşkına kaç kişi orjinal ürün kullanıyor 10 kişiden belki 3-4 geri kalan ben dahil..korsan...

kimse kimseyi kandırmasın...

Danny Boy bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş