Korsana Hayır !!!

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Ec0 tarafından 7 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 22 üye.
  1. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    Buda sorumu tabi ki orjinal boşa sipariş verdiripte almadım bilgisayarcılardan.
    Yalnız bilgisayarımı format attıracağım zaman cdleri götürüyorum ona attırıyorum bilgisayarcı bilir adamın işi kendim atmaya kalkıyorum herkesin bildiği iş vardır kurcalamamak gerekir.
    Orjinal benim bilgisayardaki windows xp vs vs. hepsini aldım en son 350 tl almıştım windows xp cd'si şuanki değeri nedir bilmiyorum. Diğer programlar para değil 30-40 tl falan pek bilgisayardan anlamam bilgisayarcı tanırım ne hangi program varsa hepsini orjinal sipariş et bana filan yüklettim tamam format attıracağım zaman o cdleri verip yükletiyorum.
    Nero kullanmıyorum çünkü cdye ben müzik film gibi bir şey atmayacağım için nero gerekmiyor bana.
    Orjinali savunurum ben emek hırsızlığı yapmıyorum korsan cd alarak adam sanatçı konser filan kazanıyor diyorsunuz bilip bilmediğiniz işe kolay gibi atlamayın yok çok kazanıyor filan. Adamında ona göre harcaması ve vergisi var dışardan bakınca kolay gibi gözükmesin öyle size.
    Ben demiyorum 1 şarkı söylerim şöhret olurum zengin olurum ev araba filan çok uğraşlı iş adamlar aylarca uğraşıyor 1 şarkı için sen direk korsan alarak adamın onca vaktini harcadığı emeğini çalmış oluyorsun.
    2 tane film dışında her şey orjinal 2 tane korsan cd aldım oda orjinalini o kadar arayıp sordurduğuma rağmen mecbur korsan aldım. Eski filmdi 2 si zaten.
    Ben nereye şikayet edilceğini öğrenip birde örnek dilekçe örneği bulursam dilekçe yollayıp şikayet edicem kapattırsınlar adam tak tak indiriyor internetten masraf harcamıyor 5-10 tl satıyor dvd halinde dvd adamın satışı bize 35 kuruş kim bilir adam kaça alıyor ?
    hadi 25 kuruş diyelim ki daha ucuzdur 25 kuruş diyelim her neyse internetten indir 25 kuruş 1 dvd 1 film at 5 tl 4.75 tl kazanç bu adam ona fişte kesmez vergi kaçırır haliyle günde 100 dvd film oyun satıyorsa adam 5-10 dvd sattım hesabı ona göre fiş keser ve bunlar vergide kaçırır.

İlerde sanatçı olmayacağım diyen arkadaşa söylüyorum ben orada örnek verdim onuda anlamıyorsan ne diyim sana.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:08 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:56 ----------

Alay ediyorum diye sanma.
    Öğrenci adamız öğrenciyiz para yok filan. Çalışabilirsin ben okul çıkışlarında arada gidiyordum bizim dükkana çalışıyordum hafta sonlarıda sabah akşam çalışıyorum.
    Üniversite öğrencisimisin gir kpss sınavına kazanırsan memur olucan en az 1500 tl maaş sene zammını saymıyorum bile sigortanda ödencek daha ne.
    Kazanamadın mı hammallık yapabilirsin hammal diyip geçem çok para var o işte 1-2 saat çalışıp 60-70 tl kaldırırsın 1 işten.
    Örnek yemcilere gidebilirsin veya köy yerlerindeyse balya olabilir çimento kalekim tuğla vs. bunlara hammalık yapılabilir.
    İyi para var hammal diyip geçmeyelim.
    Çalıştığım fabrikada usta 850 tl alırken üretici yani, hammallar daha az mesai ile 1200 tl alıyorlar.

Danny Boy bunu beğendi.
  2. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    Ec0

ezilmeyi köle olmayı ne kadar kolay kabullenmissiniz

ogrenci adam neden calıscak mıs ?

Kubada ogrencisini calıstıran veli ceza yiyor devletten haksızlıga o kadar alısmıssınız ki bunu dogal olarak goruyorsunuz artık

3. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Konuyu çok dağıtmadan devam edersek iyi olur.

Korsan'a mecburen evet diyorum. Kullandığım programların tamamına yakını orjinal ancak bunu üniversite sayesinde yapabiliyorum. Şu anda üniversiteden orjinal ürün temin edemiyor olsaydım korsana başvururdum, ya da ücretsiz daha iyi performans/yer kaplama durumu olan programlar varsa onları tercih ederdim.
    Maddi durumum kötü olsa bile çok sevdiğim firmaların ürünlerini orjinal alabilirim. Starcraft, Disciples gibi...

Kara Kalem bunu beğendi.
  4. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.298
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe
    Mıllet sigaranın korsanını içiyor siz Cdlerdesiniz halen :) Cd dvd falan fılan bıttı abi artık hikaye oldu alayı takıyosun cihaza flashı onuda lcd ye ordan izliyorsun filmini abi. Internet cagındayız artık bitti bunlar nasıl plak kaset yalan nostalji olduysa dvdler de oyle artık takılmayın bunlara. Illa katkı yapacam diyosanız bırakın cdleri gidin sinemaya salonlar dolsun, bomboş oynuyor fılmler.

Bır arkadaşta söylemis okul odevlerımı yapamıorm vs falan okullarda bile(atıyorm mslek liseleri) eğitim amaclı lisanslı program kullanılmaz mecburen yani , zaten firma sahipleride bunlarla uraşmazlar dertleri program ile iş yapıp para kazanan adamlar , eğitim amaclı serbest bırakıyorlarki millet kullanmayı öğrensin , ilerde lisanslı ürün alsınlar yaygınlassın diye.(Gönül rahatlığı ıle yapabılrsn kardsm ödevlerini kul hakkı yemıosun ıcın rahat olsun :) )

5. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    :D
    Benim maddi durumum çok şükür iyi benim çalışmama gerek yok ben sadece hayatın zorluklarını öğrenmek için çalışıyorum küçüklüğümden beri çalışmışımdır.
    Hammallık yapmak neresi ezilmek adam ekmek parasını çıkartıyor ben çalıştığım fabrikayı bırakıp bütün gün evde durabilirim veya gezebilirim maddi sıkıntım yok yalnız dediğim gibi zorlukları öğrenmek için çalışıyorum.
    Üniversite gidicem seneye gene çalışıcam.
    Eskiden maddi durumumuz iyi değildi tüm yaşıtlarım bisikleti filan vardı çerez çikolata yerlerdi ben hep bakardım 400 tl maaş 350 tl ev kirası haliyle bende çalışıp 3-5 bir şey katıyordum küçükkende kur'an kursuna gidiyorlardı ben çalışıyordum yazında.
    Bu yaşıma geldim bisikletim hiç olmadı hiç bisiklete binmedim küçükken filan okula bile ilkokulda filan cepte 1 kuruş yokken gidiyordum.
    Taşındık filan 3-4 sene içersinde maddi durumumuz vaya iyi oldu senelerdir çalışmaktayım hiç şikayetçi değilim yolda yaştıım olan kızlar görsün niye utancam çalışmak ayıp bir şey mi ?
    Eğer sen ezilmek olarak görüyorsan napayım ben üstüm başım işte çalışıyorum diye pis ise kim beni aşağılama hakkı buluyor aşağılatmam da çalışmaktan hiç bir zaman utanmadım utanmam da.
    3 senedir çok şükür maddi durumumuz iyi istediklerimi alabiliyorum ama hala çalışıyorum içkim nargilen daha ne ararsan var ama hem maddi durum hemde çalışıyorum kim bana içmemi engelleyebilir. Öğrenciykende çalışırım isterse üniversite ortamı olsun utanmam ama öyle cafede servisçi filan olmam.
    Çalışana ekmek var iş yok filan yalan bunlar çalışcak adam her türlü iş bulur.
    Kahvede bütün gün oturupta sana para vermiyorlar.
    Lise'de bile yazın hep çağırırlardı gezelim filan gitmezdim işteyim.
    Yarı yıl tatillerinde dizime kadar karlı havada çalıştığımı bilirim.
    İstesem çalışmam ama alışkınım ben ezilmek denmez buna.
    Eskiden ne televizyonumuz vardı ne bilgisayar ne cep telefonu şuan hepsi var.
    Ne oldum dememeli ne olacağım demeli sözü boşa denmemiş.

6. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    ben ilkokul son sınıfta ilk calıstım sonra uniye kadar calıstım v.s

bilgisayar ekmek fırınında ustalık yaptım elektrik ayakkabıcı lokanta cay ocagı turist rehberligi yurtdısında sirket kurdum yanımda insanlar calıstırdım v.s benim yaptıgım isler iyiki calısmısım fakat bu yanlısları kabullenmek anlamına gelmez

calısmak ayıp degil hayatın zorluklarını da gormek guzel fakat

bir vekil bir sanatcı sadece insanları somurerek bu kadar para kazanıyorken bunu sorgulamamak ve olduguna sukur etmek yanlıs olan

yoksa calısmak uretmek tabiki iyi bir sey

egitimde fırsat esitsizligide var

sen calısırsın

zenginin cocugu ozel ogretmenlerle ders alır senin iste calıstıgın zamanlarda

onemli olan bunu sorgulamak

7. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.298
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe
    Bir sabri yılda milyon dolarları götürürken neyi sorgulayacaz :) Tuzu kuru olan ağzını acmıyor acanada akıl verır şu şöle bu boyle :)

8. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    Vergi kaçıranlar var yok demiyorum küçük büyük esnaf çoğu kişi vergi kaçırıyor ve bu yüzden vergilere sık sık zam geliyor.Oysaki herkes vergisini kaçırmasa yalan dolan işe girmese vergi fiyatları düşecek.
    Yolsuzluk yapanlar var yok demiyorum ama yolsuzluk yapmayanlarda var ben orjinali alırım o kişi yolsuzluk yapar yapmaz bilemem orasını ben hem kendi prensiplerim olarak hemde emeğe olan saygımdan dolayı orjinal ürünleri tercih ediyorum.
    sporcular haliyle iyi kazanıcak ama adam 5 milyon tl kazanıyorsa sende vergiside ona göre tabiki senden benden çok kazanıcak ama adam oralara gelmek için futbolcu olmak için emek vermiş.

9. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    Taman orası öyle diğer ünlü kişilere bakalım hak etmeyenler var çok yok demiyorum haklısın ama hakkıyla gelenlerde var.
    Vergi öyle veya böyle vermek zorundasın vermeme gibi bir şey yok hapis veya para cezası alabilirsin büyük ihtimal.

10. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
  11. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    Ec0 jandarma arabasının tekerleğini patlatıp devletin malına zarar veriyorsun bu hem suç hemde günah.şimdi sanatçı hakkına gelecek olursak çarşının ortasında korsan cd satan adama polis birşey demiyorsa korsanın önüne geçilmez tabi.

zHeMpa bunu beğendi.
  12. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    korsan kullanmak zorunda kalmak ve bunu utanarak, sıkılarak yapmak ayrıdır ..
    korsana evet diyip sonuda gülücük koymak ayrıdır..

hak hakdır..kul hakkı kavramında zengin fakir ayrımı yoktur..yani zenginin malı herkese helal demek yağma zihniyetidir..

benim de tabiki kullandığım kırık programlar var fakat korsana evet diyerek bunu misyon haline getirmenin mantığı yoktur..ben kullandığım programların nasıl hesabını veririm diye huzursuzum, rahat değilim ve en azından bunu göğsümü gere gere "onlarda pahalı yapmasalardı, kahrolsun sermaye" şeklinde konuşmuyorum..
    imkanı olmayan en azından saygı duymayı bilmeli..kimse kimseyi kendi yazılımını kullanmak için zorlamıyordur eminim..hocanız korsan yazılım konusunda sizi zorluyorsa ver lisanslı programı o zaman konuş diyin..

Efrahim, Kara Kalem, SCHWARZXXL ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  13. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    tamam ben burada iyi bir şey yaptım demiyorum o köyden çıkmamız lazımdı jandarma arıyodu bizi park ettiği sırada tekerleği patlattım atladım motora vın.
    Ayrıca o olaydan 2 gün sonra 400 tl yolladım başkasıyla 1 tekerlek 400 tl etmeyeceği için fazlasıyla bıraktım zaten.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:15 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 23:09 ----------

Konuyu saptırmayalım rpac belirttiği gibi,
    Benim kötü alışkanlıklarıma kadar geldi konu.
    Emeğe ve başkasının hakkına her zaman saygım vardır.

14. zHeMpa

zHeMpa Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Zengin evlatcıkları alır canım neden almasın, heey babi bi 600 çek dostum ders kitapları belli oldu almam lazım der alır, sağda solda s.rtmkten oda okuyorsa ne ala (kendi parasını kazanıp çatır çatır alanlara sözüm yo tabi )

Kusura bakmayı ben evimizi zor geçindiren babamdan maaşının 3 de 2 si ni siteyemem onurum yüreğim kabul etmez, şu sporu yaparken bile kaç defa bırakma aşamasına geldim, bazı dönemler ünüversitenin spor salonunun başkanından güreşci kartı çıkartıp kullanmak zorunda kaldım hiç yoktan vicdanımı rahatlatmak için, ben ankara olgunlarda her dönem başı arkadaşlarla kitap pazarlığı yapa yapa geçebildim hukuğa, geçtim burdada not fotokopileriyle okuyorum, hemde ÇATIR ÇATIR... Sınıf arkadaşlarımdan Türkiyenin dört bir yanından gelenler var, özellikle doğusundan gelenlere söyleyin bu dediklerinizi , öyle bi alırsınız ki cevabını, böyle nereye ahkam kesiyon, sağdaki soldaki zırpıntıların hakkını koruyacağına, düşüneceğine otur dersini çalış ülkene hayırlı bi birey ol, illede orjinal takıntısıyla hayırlı bi kişi olunmaz

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:24 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 23:22 ----------

Yaş kısmındaki rakamı doğru girdiysen, şu an yanımda olsan alnından öperdim emin ol... ne deyeyim başka....

Kara Kalem ve Bluediver bunu beğendi.
  15. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    Ülkeme hayırlıyım ben ben lisedeyken kitap aldırdılar ama kitabın içinde ne var hiç bilmiyorum hem okulun işlerini yaptırıyorlardı 9.sınıfta az buz ders gördüm kışın kömür taşıma filan temizlik ne varsa yaptırıyorlar okul değil ayak işlerini yaptırıyorlardı.
    Baba parası yesem niye çalışıyım ki ?
    Orjinal cd ortalam orjinal cd fiyatı 40-50 tl sen 1-2 hafta geç alıp bu cd'yi alamaz mısın alırsın niye acele edip korsan cd alınıyor ?
    Birde övünenler var o kadar para niye vereyim filan internetten indiriyom filan sizin emeğinizi öyle yapsalar nasıl olur ?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:34 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 23:32 ----------

çarşı ortasında cd satan adama gelirsek işlerini yapmıyorlar kısaca ilgilenmiyorlar dışardan orjinal satıyormuş gibi ama içersi bambaşka dışarı 9-10 poster asmakla olmaz. Şikayet geldi mi hiç korsan cd hakkında ve filmleri izlerken korsan ihbar hattı diye yazar kaçımız arayıpta şurda şöyle korsan cd satan var dedi ?

16. StreloK

StreloK Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    43
    Yer:
    ankara
    durumun müsaitse orijinal alırsın, değilse korsan almak zorunda kalırsın. bence birbirimizi suçlamak yerine bizi buna zorlayanları yargılamalıyız.

17. Bluediver

Bluediver Üye

Beğenileri:
    276
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ISTANBUL/BURSA
    Yaşından dolayı zaten liseli olmayacağının farkındayım, ama lise yıllarınında çok uzak olmadığıda belli ben kimseyi ezmeye çalışmadım, kaldı ki liseli ergen olsanda bunda utanıcak birşey yok. Ayrıca tebrikler iki üniversite birden okuyormuşsun biz daha bir tanesini zor okuyoruz, gerçi yıllardır çalışmamında payı büyük bunda. Sizde nasıl bilmiyorum ama kimse sen çalışıyorsun deyip, devamda güzellik yapmıyor bize, işe gittiğim için sınava giremediğimi biliyorum, yaşım 26 olmuş benden küçükler asistan olmuş o yüzden kimse kusura bakmasın kimseye dayılanıcak hak arıyacak başıma bela alıcak durumda değilim. Artık son senem, temiz temiz okulumu bitirme peşindeyim. Ha bu durumda olmasamda ben korsan yazılım kullanmam diye de kimseye karşı çıkmazdım, zaten kullanıyorum. Benim işletim sistemi dışında yazılıma verecek param yok olsa da vermem bundan utanmıyorumda.

Korsana hayır diyen arkadaşlar için gelsin, siz hiç mi internetten film, dizi indirmediniz yada izlemediniz? Her programınız lisanslı mı? Hiç mi çakma, imitasyon bir ürün kullanmadınız, hiç mi internetten kitap okumadınız. Ama evet utanarak sıkılarak yapınca sorun yok hıhı, korsana hayır ama bazen. En azından dürüstüm.

Kimsede yanlış anlamasın sermaye düşmanı değilim sonuna kadar da kapitalist düzeni destekliyorum, ama sürekli de ben g*tümü dönmem, yakaladığım yerde bende öperim kendisini. Şu ana kadar bize aşılanan şuna sahip olursan süper olur buna sahip olursan mükemmel olursun, bunu kesin almasın mottosuyla insanları işleyen reklam ve pazarlama yöntemleriyle zaten yeterince öpülüyoruz. Tamam sermaye kazansın eyvallah, ama beni de her yerden öpmesin arada bende onu öpeyim.

Danny Boy umarım aramızda ki bu ikili diyalog daha fazla uzamaz, yazdıklarının diğer kısımlarına da cevap vermeyim diyorum ki uzamasın mevzu, deli akan kanına verelim onlarıda, normalde yazılarını severek okurum ama burda böyle bir tatsızlık olmuş aramızda ortak bir noktada buluşamadığımıza göre kapatalım gitsin.

rockybalboa7, Danny Boy, zHeMpa ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  18. Kolega

Kolega Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Korsan tabi kötü ama sahneye çıkıp çatır çatır hayvan gibi para kazanıp vergisini vermeyen sanatcıya yapsınlar :D

19. XxBadyxX

XxBadyxX Yeni Üye

Beğenileri:
    308
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Evden
    sen neyin kafasındasın ya

pc de iki oyun oynıcam diye gidip 100 tl ye oyunmu alıyım.. 2 tl lik film cdlerine 50 60 tl mi verelim.

korsana evet.

20. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    2 oyun için 50-60 tl verilir.
    Sen o 2 oyun dediğin şeyi 1-2 gün geç alsan olmuyor mu ?
    Hadi sanatçıya vuruyorsunuz film oyun üreticilerin ne suçu var adam kazanıyor ama istediği satışı yapamıyor.
    İnternetten hiç kitap okumadım,ben 2 kez film aldım korsan ondada bilerek almadım orjinali'ni bulamadım diye korsan almak zorunda kaldım.

Danny Boy ve deathlifter bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş