Korkunç bir olay, ifşaat ve yardım talebi

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Delteo tarafından 14 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Delteo

Delteo Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    Arkadaşlar merhaba,

Bir süredir Ankara/Eryaman Depar Spor Merkezi'nde BB çalışmalarımı sürdürmekte idim. Aslını isterseniz her şey de iyi gidiyordu. Ta ki iki hafta öncesine kadar.

Önceden hiçbir şekilde haber verilmeksizin salona gittiğim gün salonun kapatıldığını öğrendim. Kapı duvar, içeride kimse yok! ''Salonumuz bir haftalığına kapatılmıştır!'' yazısından başka hiçbir şey yok, iletişim kurmak için bir yol da belirtilmemiş. Rezalet sizin anlayacağınız. Güç bela işletme müdürünün numarasına ulaşıp durumu öğreniyorum ki, bina sahibiyle anlaşamadıkları için mahkeme kararıyla tahliye edilmişler. (Bu bilgi doğru mudur bilemiyorum) İşletme müdürü salonun kesinlikle bir hafta sonra açılacağını belirtiyor.

Bir hafta geçiyor, salonun açıldığı falan yok! Daha yeni yer bile belli değil. Onlarca kez arayıp güç bela ulaşabildikten sonra bize verilen bilgi ''yarın bir adres yollayacağız'' şeklinde. Gönderilen adrese ben değil, çalışmaya birlikte başladığımız arkadaşım gidiyor ve inşaat halinde, daha duvarları bile örülmemiş (!) bir bina ile karşılaşıyor. İnfial halinde müdüre patlayan arkadaşım ''oradan vazgeçtik, eski yerimizle anlaşmaya çalışıyoruz'' şeklinde apaçık yalan bir beyanla karşılaşıyor. Sonuçta iki hafta doluyor, o arada bizim vücutlarımız da (salon ha bugün ha yarın açılacak diye bizi baştan beri kandırdıklarından evde de çalışmadığımız için) ritmini de kaybediyor. Bize en son ''en kısa zamanda açılacak'' diye sms atılan yeni adresi ise iki gün önce ben inceledim, orası da henüz inşaat halinde ve binada çalışanlara göre en az 15-20 günlük işi var.

Ben bu noktada artık bu insanlarla iş yapılamayacağı kanaatine vararak verdiğim ücretin kalanını almak için müdürü arıyorum. Binayı inceleyip çalışanlarla görüştüğümü, 15-20 gün daha beklemek istemediğimi ve paramı geri talep ettiğimi bildiriyorum. ''Yönetimle görüşüp haber vereyim'' diyor, reddediyorum. Bir daha telefonumu açmayacağımdan eminim çünkü. ''Bana yarın için randevu verin, sizinle ya da yöneticilerinizle yüz yüze görüşeceğim'' diyorum. Ertesi gün saat üçte kendisinin de yöneticilerin de binada olacağını bildiriyor.

Ertesi gün saat üçte binada kimse yok, müdürün de telefonu kapalı. Böyle bir durum yaşadınız mı bilmiyorum ama ben hayatımda kendimi hiç bu kadar salak yerine konulmuş hissetmemiştim.

Şimdi gelelim meseleye... Ben bu namussuzlardan paramı nasıl olsa dava yoluyla alırım. Avukatım zaten. Fakat dava çok uzun sürecek ve ben böyle ahlak ve şereften yoksun insanlarla daha fazla uğraşmak istemiyorum. Öncelikle Ankara'da yaşayan arkadaşlara bu salonu ve salonun sahiplerini bu başlıkta ifşa etmek istedim. Bir de buradaki salon sahibi ya da üyesi olan arkadaşlardan bu durum kendi başlarına gelseydi ne yapacaklarını öğrenmek istiyorum ki ben de mümkünse aynı şekilde harekete geçebileyim. Tamam, dava açacağım ama mesele şu noktada benim için paramı geri alabilmekle sınırlı değil artık. Evet, siz olsanız bu durumda ne yapardınız? (Müdürün telefonu kapalı, her iki binada da kimse yok, başka kimseye de nasıl ulaşacağımızı bilmiyoruz. Zaten birine bir ulaşırsam elimden çekeceği var!)

P.S: Konuyu yanlış yere açtıysam kusura bakmayın.

saq04ever bunu beğendi.
  2. saq04ever

saq04ever Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    Dava ne kadar sürer ki bu şekilde?Almanız çok uzun sürecekse uğraşmaya değer mi bence yeni salona bakın.

3. onur04

onur04 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Hukuki yollarla uğraşmayın bence şiddetle çözerdim ben olsam.o yoldan anlarlar çünkü.

Sayfayı Paylaş