Korku Ögesi: Mekik

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Pretended tarafından 14 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Pretended

Pretended Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Herhalde burada 4-5 senedir "VG yapıcam, VG yapıcam" diye bızıklayanlardanım.

Ama vakit varken para yoktu, para varken....vakit yaratmak zorunda kaldık artık ve spora başladık.

İlk sorum:

Hafif eğimli bir mekik sehpasında ilk gün rahat 3x10 mekik çekebildim. Eğimi daha fazla olan sehpada ise zorlandığımı hissetsem de dağılmadan antrenmanı yapabildim.

İki gün sonraki antrenmanda karın kaslarım çok ağrıyordu ve resmen kendimi sehpaya atıyor, oradan toparlıyordum. Az eğimli sehpadaydı bu.

Bundan da iki gün sonraki (bugün, 3. antrenmanım) antrenmanda ise hafif eğimlide yarım yamalak çekebildim, en azından belim değecek kadar yatmadan. Çok eğimlide ise bir kere denedim ve bildiğiniz yattığım yerden kalkamadım.

Bu sefer karın kaslarım değil belim iflas etmişti. Ağırlık belime kaydıktan sonra kaldıramaz oldum.

Kendimi bitik falan hissetmiyorum. Dün dinlenme günümdü örneğin ama 11-12, yorgun olsa da bacaklarım maç yapabildim, halı sahada.

Ama mekikte 2. antrenmandan itibaren, önce karın kasları, şimdi de karın kasları rahatlayıp belden iflâs etmem düşündürüyor.

Almam gereken rahatlatacak bir ekipman, yahut üzerine eğilmem gereken özel bel antrenmanları var mı ? Mekiği zorlamaya devam etmeli miyim ? Resmen gözüm korktu mekikten. O kadar insanın içinde bacağımdan oramdan buramdan destek almadan yapmaya çalışıp yapamadığım için geriliyorum bildiğin.

Tavsiyeleriniz lütfen ?

2. obensaltan

obensaltan Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    tamamen hamlıktan
    ağrı geçene kadar diğer bölgelerini çalıştır
    ağrı geçmeden zorlama aynı bölgeyi
    3-5 antreman daha ağrır sonra keser

3. Pretended

Pretended Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Şu an bir ağrı hissetmiyorum. Güçsüz, dayanamıyor yani.

4. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    zamanla karın kasların guclendıkce bence bu sorun ortadan kalkabılır. ben alt karın da 3 4 tekrar yaparken baslarda sımdı 80 kusurlerı göruruyorum ..

5. Pretended

Pretended Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Belimi kaldıramıyorum ya. Eğimden ötürü ağırlık arkaya gittiğinde bele biniyor yük, oradan toparlayamıyorum.

6. semihberk

semihberk Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    sehpada en sona kadar yatıyor musunuz yarım yarım mı ?

7. Pretended

Pretended Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Az eğimli olanda bugün yapabildim, hocanın "tamam" dediği noktaya kadar eğilerek. Çok eğimliyi ise hiç gözüm kesmedi.

Çok eğimli sehpada zaten yükün bele bindiği noktaya kadar yattıktan sonra sehpaya değmesem de belim dayanamadığı için tıkanıyorum.

Bir de tuhaf bir şey keşfettim. Bugün 4. antrenmanı bitirdik; üstümü çıkarırken, enteresan bir şey farkettim. Göbek deliğimin altında yağ vardı benim. Mekikten olsa gerek, oradaki üçgen kasın üzerindeki yağ tabakası genitalin üstüne doğru inmiş ve orası bildiğin şişmiş, kontrol ettim, yağ. 4 antrenmanda -ki 3. antrenmanda doğru dürüst mekik de çekemedim, yağ tabakasının hemen yer değiştirmesi çok tuhafıma gitti, sevindirdi de.

8. brhmcr

brhmcr Guest

SAbirli ol aci iyidir :) alisacaksin ve birakamayacaksin.

9. Pretended

Pretended Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Acıyla bir sorunum olsa son antrenmanda "yerde çek madem" diyen hocaya "yok hocam bi daha deniyim" diyip yana yana mekik çekmezdim, cano. ^^

"No pain no gain" en nihayetinde.

Sayfayı Paylaş