Konuyu 3. ye açıyorum bu sefer farklı

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve melihdurna70 tarafından 5 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. melihdurna70

melihdurna70 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Yok
    Yer:
    Bilecik-Bozüyük
    Arkadaşlar diğer konularımı gördüyseniz hep aynı şikayetten bahsetmişimdir göbek şimdi vücut geliştirme antrenörleriyle konuştum felen hepsi birşeyler dedi (bu arada zayıfım göbeğim var kaburgalarım sayılıyor ama göbek baya var )
    yaptıklarım :
    1- az yemek yedim dahada zayıfladım
    2-spor yapmaya başladım normal bir şekilde yemeğe devam ettim göbeğim çıktı ortaya
    (bunları yapmadan öncede spor yapıyordum kas geliştiriyordum )
    işte bunlar ne yapmalıyım sizce

2. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    907
    Ödül Puanları:
    123
    ben 26 kilo vermiş ve belini 19 cm inceltmiş birisi olarak az yemek yanlış.göbeği eritmek istiyorsunuz sanırım.

ben böyle yaptım. Öncelikle abur cubur,fast food ,şekeri ve unu kesin. Ekmek tam buğday ve günde 3-4 dilim olabilir.Protein ağırlıklı beslenmek gerekir yine bol protein. Karbonhidratta aldım ben her ne kadar tersi söylensede eğer karbonhidrat almazsanız kas kaybı yaşarsınız bu da daha yağlı görünmeniz demek.

Komplex karbonhidratı kesinlikle ihmal etmemenizi tavsiye ederim.(yulaf,bulgur,makarna,tam buğday ekmeği)
    Günde 3 ana 3 ara öğün yapabilirsiniz.ara öğünlerde badem,meyve,süt gibi şeyler olabilir.
    Bol su içip vücuttaki fazla suyu atmakta görünümü iyileştirir.(2-3lt)

Ağırlık antrenmanlarına devam edip sıkı beslenmeye başlayın farkı görüceksiniz.

3. svensk

svensk Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    yurtdisi
    yas, boy, kilo + fotograf eklersen daha iyi yardimci olunabilir ancak kisa özetlemeye calisacagim, gunde 6 ogun yenecek, islenmis seker, doymus yag, asitli icecekler, alkol vb. seyler kullanilmiyacak beslenme programinda. durumuna gore haftada (off gunlerinde) en az 1 kere 35-40 dakika cardio yapilacak. antremanlar aksatilmayacak, beslenme programi bozulmayacak, duzenli uyunup, duzenli kalkilacak.

4. • Lounger •

• Lounger • Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28

Hem göbek eritip hem hacim kazanmak isteyenler için günde 3-4 dilim tam buğday ekmeği azdır ama sanırım, değil mi?
    --- Mesaj birleştirildi, 6 Şubat 2014 ---

Of günlerdeki kardiyonun kasların dinlemesine olumsuz etkisi var mıdır acaba?

5. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    907
    Ödül Puanları:
    123
    Hayır yanlış anlaşıldı öyle demek istememiştim, ekmek olarak yani diğer karbonhıdratlar harıç demek istemiştim :D

• Lounger • bunu beğendi.
  6. svensk

svensk Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    yurtdisi
    bu soru benim de kafamda dolasiyordu ilk basladigim zamanlar, en son bu sitede flexor hocamizin yazdigi bir mesaji okumustum ve cardioyu off gunume almistim. flexor hocamiza gore off gunlerde cardionun kas gelisimine zarari yok, ki ben de simdiye kadar bir zararini gormedim.

7. • Lounger •

• Lounger • Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28

Yok ben anlattığım tarzda kilo almaya çalışan birisiyim de ondan sordum. :D
    --- Mesaj birleştirildi, 6 Şubat 2014 ---

Bende açıkcası hacimsiz ama az da olsa göbekli biri olarak asıl amacım hacim kazanmak, yan amacım ise bu hacmi kazanırken göbeği büyütmeyip imkani varsa küçültmek amaçlı kardiyo çalısmalarını programıma sokmaya çalışıyorum da ondan sorayım dedim. :) Ptesi-salı ant., Çarşamba dinlenme, pers.-cuma ant., ctesi kardiyo, pazar tatil seklinde düzenlememi yaptım hem mevcut göbeği eritip hemde hacimdiz olan vücudu daha da eritmemek adına. Umarım göbek gitsin derken heryerden komple fazla fazla gitmez.:D

Cevabınız için çok teşekkürler..

neverbackdown. bunu beğendi.
  8. svensk

svensk Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    yurtdisi
    Antremaninizi ve beslenmesinizi aksatmadiginiz, kucuk dahi olsa kacamaklar yapmadiginiz ve sadik kaldiginiz surece hem hacimlenip hemde yaglarinizi yakip sixpackli bir karina sahip olacaginiza eminim. Basarilar. :)

9. • Lounger •

• Lounger • Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28

Iş arama sürecinde olup çalışmadığımdan dolayı h.içleri oldukça sıkı bir beslenme programına sahip iken, h.sonları genelde dışarıda geçirmemden dolayı beslenmem biraz aksamakta açıkcası.

Iyi dilekleriniz ve yardımlarınız için çok teşekkürler, iyi geceler:)

Sayfayı Paylaş