Konuya Bakarsanız Sevinirim Benim İçin Oldukça Önemli

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Janissary__ tarafından 3 Eylül 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Janissary__

Janissary__ Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Selam abiler arkadaşlar,yaş 18 bu sporu 3 seneden beri yapıyorum ve bu süre içinde vücuduma 43 KG kas kazandırdım.Şuanda bir sebepten ötürü ''6 ay kadar'' spora ara vermek zorundayım,yani eskisi kadar ağır çalışamayacağım spora eskisi kadar düzenli gidemeyeceğim tabi buna sadece 6 ay kadar dayanmam gerekicek.Şimdi benim sizlere sorum şu,6 ay uzun bir süre ve ben ''formumdan düşmek,kas kaybına uğramak istemiyorum'' bu yüzden formda kalmak istiyorum,formda kalmak için neler yapabilirim ?

Mesela günde birkaç defa 150 şınav 3x15 barfiks çeksem formda kalırmıyım ? Veya formda tam tamına kalamasam bile 6 ay kadar böyle idare edebilirmiyim ? Elbet kas kaybının olacağını düşünüyorum fakat benim hedefim ya formda kalmak yada formda kalmasam bile vereceğim kas kaybını azaltmak.Sizce bunun bir etkisi olurmu ? Eğer etkisi olmayacaksa ne yapabilirim 6 ay kadar formda kalmak için ? Sağolun şimdiden.

2. Mert0505

Mert0505 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Kas kaybi o kadar cabuk olan bisey olmadigini soylemisti forumda bi arkadas. İki yil ara verdikten sonra tek sorunu kollarindan bir cm (40 cm in uzerindeydi kollari) ve kuvveti biraz azalmisti. Bu 6 ayda barfiks ve turevlerini sinav ve turevlerini yaptigin zaman squat falan dahil tabiki yaptigin zaman pek derdin olucagini zannetmiyorum. Kas gruplarini biduzenle calistirmabin yeterli oldugunu duymustum. Bilginize

Yanıt için alıntı yapınız.

3. mertoz9

mertoz9 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    3 senede 43 kg derken? Naptın sen

Şınav, barfiks gibi hareketleri bırakma evde yapılabilecek bir çok hareket var onları araştır ve uygula en önemlisi de beslenmeni bozmazsan kas kaybını da minimuma indirirsin.

4. Janissary__

Janissary__ Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Teşekkürler önerileriniz için deneyeceğim bunları.

@mertoz9 :D Belki yazımımda yalnışlık olmuş olabilir k.b yani 3 sene içerisinde 43 KG kazanmadım tabi zaten normal kas kütlesinin üstüne koydum,ben burada vücut yağ endeksini ölçtürdüğümde çıkan sonucu yazdım doğrusu.

5. mertoz9

mertoz9 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Bende o tarz bi şey düşündüm ön yargılı olmamak adına sordum sadece :) Eyvallah

Sayfayı Paylaş