KONU BAŞLIĞINA SIĞMICAK O YÜZDEN İÇERİĞE YAZICAM Bİ BAKIN LÜTFEN.

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve Celebi1 tarafından 24 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Celebi1

Celebi1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Biraz uzun oldu ama okuyup yardımcı olursanız sevinirim. Selamun aleyküm beyler öncelikle Ben 21 yaşındayım boyum 1.70-1.75 arası net bilmiyorum.Kilom 90-100 arası Konuyu açma nedenim yardıma ihtiyacım var pek bildiğim birşey yok aslında.Kısaca kendimden bahsedeyim
    Ben 13 yaşında iken bi trafik kazası geçirdim ve şuan yürüyemiyorum.Evde kendi imkanlarım ile spor yapmaya başladım yakın zamanda daha öncesinde bir lanet olası oyun yüzünden yiyip içip yatardım bu yüzden bu kilodayım.Bundan 1.5 2 sene öncesinde başladım spor yapmaya.En azından kendimi daha sağlıklı ve zinde hissediyorum ve bunu daha da geliştirmek istiyorum yağ oranımı düşürmek ve daha sağlıklı olmak gibi.Yakın zamanda yaptığım değişikliklerden bahsedeyim.Ben günde 3-4 demlik çay içerdim ve 2 kaşık şeker atardım her bardağa bu da haliyle büyük bir yağ kütlesine dönüştü.Ve günde en az 1 litre kola içerdim.Şuan attığım şeker yarım kaşık ve kola içmiyorum.Bayramda spor yaparken ayağımı kırdım :D Ameliyat oldum bu yüzden öncesinde yaptığım kadar zorlamıyorum da çünkü platin felan takıldı.Evimde 30 kg kadar halterim var.Günde en az 20 şerden 5 set halinde mekik çekiyorum.Ve avuç içinde tutup sıkılan malzemeden var.Bilek güçlendirme aleti olarak geçiyor google da bundan kullanıyorum genel olarak hergün.Bu aralar yağ yakıcı ürün almayı planlıyorum uzun süredir şeker ve kola yı kestiğimden daha faydalı olabilir diye düşündüm.Yağ yakıcı ilaç alıcam multipower olan 20 adet tüp şeklinde olanlardan.Benim öğrenmek istediğim ve yardımcı olunmasını istediğim konu nasıl beslenirsem daha hızlı yağ yakarım.Bilgili birisi yardımcı olursa çok sevinirim.Konuyu doğru yere mi açtım emin değilim ama kusura bakmayın.
    --- Mesaj birleştirildi, 24 Şubat 2015 ---
    http://i.hizliresim.com/4LazXY.png Vücudum hakkında bi profil olsun diye fotoğraf yükledim.

Son düzenleme: 24 Şubat 2015
  2. Celebi1

Celebi1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Daha net bir vücut profili olsun daha net bilgi alabileyim diye fotoğraflarımı da yüklüyorum.

Ekli Dosyalar:

3. Ascomycetes

Ascomycetes Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Öncellikle merhabalar. Azminden dolayı tebrik ediyorum.
    Şimdi günlük alınan kaloriyi kısman gerekiyor.Kısmış olduğn kaloriyi de protein yağ ve karbonhidrat dengesi olacak şekilde tüketmen gerekiyor. Bu devrede amaç yağları yakmak olduğundan karbonhidrat alımı az olması gerekmektedir. Yani sabah yumurta lor yulaf lı bir kahvaltı antrenman öncesi bulgur, makarna , pilav + protein akşam öğünü genelde karbonhidrat az olması gerekir. En mantıklı önereceğim öğün ise tavuklu salata+ lorlu salata+ tonbalıklı salata. Bunları ağız tadına göre değişiklik yaparak tüketebilirsin.
    Bol sporlu günler....

4. Celebi1

Celebi1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler dostum önerilerin için.Hemen hemen 2-3 haftadır günlük kahvaltım şu.2 Haşlanmış yumurta-yanına salata olarak Lor-üstüne maydonoz üstüne domates-Çeri domates deniyor sanırım küçük küçük olanlardan.Yanına Duble çay 2 bardak max her bardağa yarım kaşık atıyorum.Çok az da tuz ve karabiber.Sonrasında birşey yiyip içmiyorum yani püskevit yada nescafe yada meyve gibi öğünlerden bahsetmiyorum. Akşam yemeğini saat en en en geç 20.00 da yemeye çalışıyorum daha erken oluyor zaten genelde.Hem çok ağır yememeye çalışıyorum ekmek zaten yemiyorum çeyreğin yarımı kadar en fazla oda tavayı sıyırmak için.Genel olarak makarna-pilav-tavuk-Balık ws. gibi hafif şeyler yada salata en fazla yani.Yağ yakıcı ilaç alıcaktım sporcu bi arkadaşım var body de yarışmalara katılıcak yakında(Resimde yanımda duran çocuk) ona hazırlanıyor antrönörüne durumumu anlatmış gerek yok boşuna parasını harcamasın demiş hocası.Bundan vazgeçtim.Spor tabiki devam ediyorum şükür.Tabi sınırlı ^^ Bu çerçevede yapılıcak net birşey nedir acaba şöyle yap şunu ye bunu iç gibisinden varmı birşey yoksa aynı devam mı edeyim.Bu arada teşekkür ederim cevap verdiğiniz içiin.

5. Ascomycetes

Ascomycetes Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Antrenmandan önce yeşilçay veya sade kahve yağ yakımını arttırır. Ara öğünlerde kanşekerin düştüüğü dönemlerde, tarçınlu su iç yada ben g.n.c nin organik rooibos & tarçın çayı var onu kullanıyorum tatlı ihtiyacımı baskılıyor öneririm. Bunun dışında ne yapman gerektiğini sende biliyorsun ama ekleyeyim. Kardio yanında ağırlık çalışmayı ihmal etme.

6. Celebi1

Celebi1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Peki kardeşim çok çok teşekkkür ederim önerilerin için ve ilgilendiğin için.En yakın zamanda yeşil çay aldırıcam inşallah.Kardio hakkında net bi bilgim yok şimdi araştırıcam internetten.Kardionun yanında dediğine göre söylediklerim içinde yaptığım birşey ama bilmediğim için tekrar bakıcam şimdi :D Again çok teşekkür ederim.Hayırlı akşamlar.

Sayfayı Paylaş