Konserve meyvelerin zararı varmı?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Cidade de Deus tarafından 8 Nisan 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    iyi forumlar.

Konserve meyveler var ananas veya karısık meyveler dılımlenmıs sekılde konservenın ıcınde suyuyla bırlıkte bunların tuketılmesı zararlımı hıcbır yerde bunalrla ılgılı yazı bulamadım ve mecbur konu açmak zorunda kaldım

birde sunu sorucam bu konserve meyvelerın kalorısı dahamı fazla yoksa aynımı ? vıtemınlerıde aynımıdr yanı normal meyveden farkı varmı lütfen.

2. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    zararlı değilse bile faydalıda değildir bence

Cidade de Deus bunu beğendi.
  3. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    bıraz daha açarmısınız lütfen bu konuda hcıbır sıtede yazı bulamadım arattım googlede ama malesef bulmayı beceremedım

4. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Konserve edilmeden önce belli bir sıcaklıkta doğal da olsa bir işleme tabii tutuluyorlar. Bu da besin değerlerince kayba neden olmakta...

Özel olarak sevip ve pek de manavlarda bulamadığım frambuaz gibi meyvelerde tercih edebiliyorum ben de ama fayda yönüyle bakarsak dediğim gibi bir kayıp söz konusu...

5. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    teşekkürler peki kayıp var ama bırazda olsa faydası varmı bırde en cok merake ttıgım saglıga zararı varmıdır bende manavlarda olmayan meyvelerı alıyorum

6. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    konserve işlemi, mecburiyetten doğan bir işlemdir...bu nedenle ,tabi ki türlü sakıncalar mevcut:

-bunlara bakarken içinde "şeker,glikoz vb" ekli olanların kalorisi daha yüksektir...

-özellikle "c-vitamini" yönünde tahribat çoktur...c-vit yapısı gereği "ısı,güneş,zaman vb" gibi parametrelerden en çabuk inaktive olan vitamin türüdür...

-ayrıca, asidik ortam nedeniyle oluşacak olan "kontaminayon ve çürüme "olayı mevcuttur...

uzak durmak ,zorunlu olmadıkca yememek ...((

7. Tun4

Tun4 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Normalde pazarda bulamadığımız meyveleri konserve olarak almakta büyük sakınca görmüyorum, ama diğer meyveler için çok gereksiz olurdu.

8. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    evet pazarda olmayan meyvelerı alıyorduk oda 1 sene ıcınde sadece 2 kere yedım yanı cok az yedım ondan pek kosnerve yıyen bırı degılım yedım ıcıme kurt dustu sorayım dedım bundan sonra hıc yemem faydası yoksa boşverın gıtsın

Sayfayı Paylaş