konsantrasyon bozukluğu

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve sacalli tarafından 2 Ekim 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. sacalli

sacalli Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Eskişehir
    Arkadaşlar son günlerde dikkatimi toplayamıyorum derslere konsantre olamıyorum, sınıfta resmen gözü açık uyuyorum. Çok uyusamda az uyusamda farketmiyor. Vitamin eksikliği ya da yetersiz beslenmeden kaynaklanabileceğini düşünüyorum(oruç tutmanın da etkisi vardır belki). Bu konuda neler yapabileceğim hakkında tavsiyede bulunursanız memnun olurum.

2. sehzadecelik

sehzadecelik Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Heryer
    orucun etkisi olabilir bende öyleyim bütün gün uyumak istiyorum.fakat baska bir sebebi varsa bi süre normalden farklı seyler yap belki psikolojikse durumun farklı seyler yapmanın faydası olabilir.

3. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    oruç tutmanın etkisini ikinci plana atma..en büyük etki onundur..sık dişini 10 gün kaldı..
    ha normalde de olursa eczanelerde ginseng satılıyor dikkat artırıcı etkisi olduğunu duymuştum..

4. NEFELIS

NEFELIS Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    banada oluyor orucdan saat 3 dedimmi gözlerimden uyku akmaya başlıyo.fazla inat etmeden uyuyorum ama ben :D

5. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    kan şekerinin düşmesidir bu vucut başka bir tanımla açlık ilerledikçe kan şekeri düşer kan şekerinin düşmesiyle birlikte tuz ve su kaybı gerçekleşir işte bu adımda vucut metabolik değişiklik yaparak vucut direncine göre metabolizma hızını düşürür bunu organizmayı daha fazla ayakta tutmak için yapar metabolizmanın düşüşüde tansiyon,konsantrasyon bozulmaları , denge sorunu uyku gelmesi vs vs gibi olaylara neden olur
    genelde bu olay tahminimce sahura kalkmayan yada su ile geçiren kişilerde daha çok olur

saydam ve sehzadecelik bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş