Kondisyonumu Arttırmak İçin Ne Yapmalıyım

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Yusuf. tarafından 26 Ekim 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Yusuf.

Yusuf. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yeni kayıt oldum da yanlış yere açtıysam konuyu Özür dilerim.
    Şimdi yaşım 18 boyum 1.71 kilom ise 63 . Başlıkta belirttigim gibi kondisyonumu geliştirmek için ne yapmalıyım. Kick boksa gidiyorum yumruklarim sert ama 10 15 yumruk salladiktan sonra güç kuvvet kalmıyor. Hız için ve yorulmamak için ne yapmalıyım .

2. KassızAdam

KassızAdam Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Wushu Sanda
    Hız için eline ağırlık alıp yumruk atabilirsin.Kendini güçlendir mesela şınav yaparken set set yaparsan 10 15 20 gibi yapıp kuvvette devamlılık gibi çalışabiirsin.

3. Yusuf.

Yusuf. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Peki ip atlamanın bir faydası olur mu kondisyon icin. Birde sınav için Setler kaç dakika ara ile olmalı ?

4. Mertcan44

Mertcan44 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    ip+koşu kondisyon için şart
    mekik+şınav güç ve kondisyon(nefes kontrol) için şart

5. Yusuf.

Yusuf. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Son soru olarak kick boks yaparken protein tozu alsam bir faydası olur mu ?

6. Mertcan44

Mertcan44 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    fitness yaparsan olur ama sadece kick box yaparak kullanırsan ne olur bilmiyorum.
    ama düzenli gidersen antrenmanlarına yağlı şekerli yiyeceklerden uzak durursan bütün vücudunda gelişim olur üst vücut ağırlıklı.

7. Yusuf.

Yusuf. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Peki önce vücut yapıp sonra mı kick boksa gidilmeli yoksa en başından kick boks ta mi kalinmali . Daha doğrusu aklımda fitness'a gidip kick boks için lazım olan kasları (bacak,omuz,kol, karın) geliştirip öyle devam etmek var. Hangisi daha dogru olur ?

8. Mertcan44

Mertcan44 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    vücudunda yağ varsa onları vermeye çalış vermeye devam ederken kick boxa antrenmanlarını yap o saydığın bölgeleri kick box yaparak geliştirirsen daha iyi olur fitness dada ön kol,arka kol,biceps,karın ve üst bacak kaslarını geliştirirsin,sırt kasların içinde ileride yüzme yaparsan iyi ve güçlü bir bel'e sahip olabilirsin.
    benim tavsiyelerim bunlar :):)

Yusuf. bunu beğendi.
  9. Yusuf.

Yusuf. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Tamam Teşekkürler tavsiyelerin için :)

10. KassızAdam

KassızAdam Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Wushu Sanda
    Eğer günlük protein ihtiyacını karşılayabiliyorsan protein tozuna ihtiyacın yok o da diğerleri gibi bir besin ve sana mucizevi bir şekilde kas vermeyecek.Ama protein ihtiyacını karşılayamıyorsan,bütçen iyiyse kullanabilirsin tabi.
    Benim arkadaş fitness yapıyordu ilk önce 1 yıl kadar yaptı sanırım.Sonra Wushu Sanda ya başladı bu sporda kickboks gibi ek olarak güreş var.Şimdi keşke fitness a hiç gitmeseydim diyor.Hızım düştü,o kadar esnek değilim diyor.Sen kickboksta da vücut yapabilirsin zaten.Fitness gitmene gerek yok bence.

11. Yusuf.

Yusuf. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Valla arkadaşların gazına gelip kaydoldum fitness'a bir konu açtım da gören olmadı heralde şimdi benim kilom 61 . Vucudum cılız duruyor hani kilo almak bişey değil alırım ama sadece göbeğe yarıyor pis görünüyor nasıl orantılı olarak kilo alabilirim.

12. KassızAdam

KassızAdam Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Wushu Sanda
    Kilo almak bir şey değil tabi ama şimdi bir fast food tarzı beslenerek kilo almak var birde düzgün şekilde beslenerek kilo almak var.Eğer fast food besleniyorsan o göbek öyle çıkar.İlk hayatından abur cubur şeyleri çıkarmanı tavsiye ederim.Kilo almak içinde günlük alman kalorinin üstüne çık.Şimdi bu konuda çok fazla bilgi vermeye kalkmak istemiyorum benimde vücudum cılız.Daha bugün kilo almak için adım attım.Beslenme bölümüne falan aç bu konuyu daha fazla kişi bakıyor oraya daha çok bilgi alırsın.

13. Yusuf.

Yusuf. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Orda konu açtım ama daha bakan olmadı zaten fast food sevmiyorum ama yağlı yemekleri çok kaçırıyorum kendimi frenlemedigim zamanlarda bi oturusta 3 ekmek yemisligim var ama kahvaltilik yiyerek te kilo alınmıyor ki

Sayfayı Paylaş