Kondisyon sorunu

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Crank tarafından 2 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Crank

Crank Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selam ben 1994 doğumluyum.

Apartmanda oturuyorum 3 katta ve çok sık olmasada çıkarken yoruluyorum halı sahada 10dk içinde nefes nefese kalıyorum sabah kaktığımda kendimi yorgun hissediyorum dinç kalkamıyorum vs...

Evde koşu bandı mevcut koşmamı önerirmisiniz?

Bu sorunumu nasıl aşabilirim?

Teşekürler

2. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    boy ve kılo ne kadar?
    evde kosu bandı varsa tabıkı kosarak bu sorunu asabılırsın kosmaya calısın kosunun cok fazla faydası var vucuda

bende eskıden hemen yorulan bırıydım hemde sısmandım ondanda yoruluyordum spora gıttım ve artık merdıvenlerı 2-3 er cıkıyorum bırkac sn de 2. kata cıkıyorum yorulmadan sporla asarsın bunu

3. hırslıacemi

hırslıacemi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bu spora başlamdan önce bende çok hamdım full yatıyor/oturuyordum bırak merdiven çıkamyı 2 kere zıplasam/5 dk yol yürüsem nefes nefse kalıyordum, bunu daha çok hareket yaparak geçtim bu sorunun üstesinden...

4. Aab Husein

Aab Husein Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Eğer aşırı kilolu değilsen önce bir doktora görün.. Akciğer ile ilgili gelişim bozuklukları, aritmi gibi kalp rahatsızlıkları bu söylediklerine sebep olabilir. Bu rahatsızlıklardan herhangi birini taşıyorsan önce tedavi olmalısın daha sonra cardio çalışarak gerekli formu yakalayabilirsin.

Rahatsızlığın yoksa cardio çalışmalarından önce akciger egzersizleri yapabilirsin. Örneğin; Balon şişirmek gibi.. İnternette araştırırsan "nefes veya akciger egzersizleri" diye, genel itibariyle bu egzersizlere ulaşabilirsin.

5. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    kondüsyon denince yspılsn en büyük tipik yanlış hemen ''aerobik kapasitenin ''akla gelmesi...oysa kondüsyon, ''aerobik kapasite,güç,kuvette dayanıklılık,patlayıcı güç,anaerobik kapasite vb'' çeşitli parametreleri içeren bir konsepttir...

bu nedenle antrenman programınızı bu kriterlere göre ve yapmak istediğiniz hedef doğrultusunda ayarlamalısınız...)

Sayfayı Paylaş