Kondisyon-nefes açma.

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Cigabyte4 tarafından 8 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Cigabyte4

Cigabyte4 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Ben yaklaık 5 aydır kickboks muaythai yapıyorum ve maçlara gidiyoruz. 1.5 ay önce muay thai bölge şampiyonasına gitmiştim. Maçlar 2 şer dakikadan 3 er raunddu ve o maçta hayatımdaki en yorgun anı yaşadım. Tansiyonum falan maçta ilk raundda düşmüştü. Boynumu kaldıramıyordum. 1 ay sonra k1 kickboks maçına gideceğiz ve orda 3 er dk dan 3 raund olacak. Benim kondisyonumu çok iyi yapmam lazım. Torba falan çalışıyorum fakat sizlerinde bildiği kondisyon nefes açma antremanları varmı? Bilgilendirirseniz sevinirim.

2. BmwBody

BmwBody Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Kardeş bende 2 yıldır kickboks yapıyorum. Kulüpler arası şampiyonalara çıktım torba.calısmasının yanında eger dogru ip atlayabiliyorsan ip Atlamak HARİKA kondisyon. Kazandırır ha diosan ip atlayamam koşu antrenmanı yapman lazım kısa ve sık deparlarla başarılar :)

3. furkan1354

furkan1354 Üye

Beğenileri:
    179
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    balıkesir
    Öncelikle dövüştüktükçe açılacak o nefes zaten..
    Bunun dışında interval torba dövme idmanları,ip atlama uzun uzadısıya yüzlerce tempolu tekrar bunuda interval yapabilirsin geliştikçe,ve kısa ve sık depar yerine uzun bir interval koşu 8 km yavaş-orta-depar-yavaş-orta-yavaş-depar şeklinde dinlenmeyi koşarak yapıcaksın durmadan dinlenmen bile yavaş koşma olucak böyle böyle gelişecek yok yüzmedir yok internetteki deep breathing egzersizleridir falan bunlar maç içindeki kondisyonuna fazla +sağlamaz

Sayfayı Paylaş