Kondisyon İçin Yapılacak Ekstra Sporlar

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve DarkZea tarafından 11 Ocak 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. DarkZea

DarkZea Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Karabük
    1.Badminton
    Görünüşte Çok Kolay Olan Fakat Oynamayı Denediğinizde Oldukça Zor Bir Spordur.Zamanlama ve Kondisyonun ön planda olduğu bu spor yeni başlayan oyunculara 1 hafta vucüt ağrısı ve kondisyonda aşırı bir artış armağan ediyor.Emin olabilirsiniz ki Futboldan daha yorucu bir spordur.Emin Olabilirsiniz Omuz,bacak Ve Kol Kaslarınız İçin Kesinlikle Harika Bir Spor.bench_O

2.Basketbol
    Herkezin bildiği gibi basketbol kol,arka kol,bacak ve omuz kaslarınız için oldukça yararlıdır.Tabii ki fitnes çalışması kadar ani bir kas gelişimi sağlamaz fakat bir zamandan sonra Emin olun fitnes çalışması kadar etkili olmaya başlıyor.dumbelllls

3.Yüzme
    Yine Herkezin bildiği gibi yüzme Göğüs Kol ve bacak kasları için çok yararlı bir spordur.Kondisyona çok büyük faydası var.En yorucu spor olarak değerlendirdiğim yüzme sporu aşırı şekilde de boy uzatıyor.spsmiley

2. 307KD

307KD Yeni Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    yaşımız 27 ve yüzmeyi düzenli olarak yapsak acaba 1-2cm boyumuza kazandırma şansımız olur mu acaba? cidden merak ediyorum!

3. SForever

SForever Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    24 yaştan sonra erkeklerde boy uzaması duruyor. tabi +1 olur -2 olur adamına göre ama 27 yaşında zor :)

4. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    sen basketbolcuların omuzları basket oynuya oynuya mı o hale geldiğini sanıyosun
    yüzmenin boy uzattığına dair bilimsel bi kanıt yok

5. DarkZea

DarkZea Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Karabük
    1.si Basketle uğraşan ve ağır şekilde çalışmama rağmen benim omzumun 2 katı omzu olan arkadaşlarım var.
    2.si Yüzme de boy uzatma açısından tabiki ben 18 yaş altı için söyledim ve yüzme için bilimsel olmasa bile hayatımda ki gördüğüm her yüzme ile uğraşan tanıdıklarım 1,80 den başlıyor.
    Ve de ben kondisyona yardımcı olacaklarını belirtmek için yazdım Onları extra olarak belirttim !!!

Son düzenleme: 12 Ocak 2010
  6. ataduyan

ataduyan Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    ya şöyle evde falan yapabileceğimiz ve kondisyonumuzu geliştirebilcek bi kaç hareket veya spor yokmu.basit şeyler yani.body yapmakta kondisyon geliştirirmi?

7. by_bambam

by_bambam Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Bende ip atlıyorum....Çok zevkli ve yorucu bir egzersiz bildiğim kadarıyla dayanıklılık antrenmanlarında boxörlere ip atlattırıyorlar...İp atlamak kondisyon yaparmı_?

8. ataduyan

ataduyan Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    bende ip atlamak istiyorum ama küçükken hiç beceremezdim ve genelde düşerdim şimdide denemediğim için bilmiyorum salonda var ama atlayamam düşerim rezil olurum diye denemiyorum bile :).

9. berkay3212

berkay3212 Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ip atlamanın kondisyona yararı olur

Sayfayı Paylaş