Kondüsyon bisikleti alırken dikkat edilmesi gerekenler

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve jimraynor tarafından 24 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    İnternette aradım ama hep öneriler koşu bandıyla ilgili öncelikle belirtmek isterim başka alternatifim yok kesinlikle evde ve bisikletle yapacağım. Daha önce satın almış olup belirli hataları farkeden arkadaşların yorumları çok önemli. Hitt gibi sert yöntemli idmanlara, ayaklanıp kullanıma ve yüksek hız ve şiddetli bisiklet idmanlarına uygun olmasını istiyorum. Taşıma kapasitesi 100kg olanlarda sorun yaratır mıyım kilom 96. Bazen şiddetli interval cardiolar da yaptığım oluyor. DAyanıklı olmasını ve ayağa kalkıp sürme gibi durumlarda sıkıntı yaratmamasını istiyorum.

Düşündüğüm fiyat 300-700 arası

Hangi markayı önerirsiniz? Neden?
    Kademe ayarı zorluk derecesi önemli. ben şu üründen aldım ve çok kolaydı pişman oldum diyen var mı?
    Dikey ve yatay olması hangisi daha iyi dikey daha iyi diye biliyorum doğru mudur?
    İnternette baktım çok uygun fiyatlara var ama çok gittim bir tanesine migrosta bindim ayağa kalkıp sürsem devrilecek kadar hafif.
    Disk ağırlığı önemli mi? internette 4ile 30kg arası disk ağırlığı olan bisikletler var tercihim ne olmalı?
    -Selenin ayarlanabilir olması önemli mi*
    -Bisikletin ağırlığı en az ne kadar olmalı?

Nette bunu buldum ama uygun mu emin olamadım: http://www.voitbayi.com/Voit-Bs-101-Kondisyon-Bisikleti/Ozellik?PID=39

Son düzenleme: 24 Şubat 2012
  2. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.298
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe
    Bir kuzenımde adler diğerinde voit var yıllardır duruyor ewlernde sapa sağlam

Bence markaya pek takılma fark olacagını sanmıyorum aralarında, en önemlisi bence taşıma kapasitesi yüksek olan tercih et, dikeyden şaşma derim

3. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Tek kilo kapasitesinden ziyade sonlara yakın zorluk derecesinde döndüremeyecek kadar ağırlaşacak bir bisiklet istiyorum. Yani son kademede yaptığımda bacaklarım 30 saniyeden fazla buna dayanamamalı?

Bir de ben fitness yarışmasına hazırlanır gibi haftanın 7 günü her sabah 60dk yapacağım. Üzerine evdeki bir birey de yarım saat falan yapar yani günde 90dk çalışacak. Her gün.

Kuzenindekinin modeli ne?

4. serkan1984

serkan1984 Üye

Beğenileri:
    341
    Ödül Puanları:
    73
    bende adler mb-401 var , her ne kadar çok fazla kullanmasamda memnunum diyebilirim , cardio yaptıgım zamanlar 50-60 km arası hızlara ulaşıyordum bi sıkıntı yarattıgını görmedim , ayakta saga sola oynama gibi bir sıkıntısı yok ama normal bisiklet kadarda rahat degil , yine kendi kullandıgım ürün için konuşacak olursam taşıma kapasitesi 100 kg ama daha fazla agırlıklarda sıkıntı yapacakmış gibi gözükmüyor , pedal kısmı 8 kademeli gayet yeterli düzeyde agırlaşıp hafifleyebiliyor ama normal bisiklet gibi zincirli olmadıgı için yüksek agırlık kademelerinde pedal çevirme hissi pek dogal degil.....

genel sorularına gelecek olursak :

piyasadaki ev kullanımına yönelik ürünler normal bir bisiklet kullanıcısının işini görür ama bisiklet sporunda ilerlemiş biriysen seni pek tatmin edebilecegini sanmam daha çok prof ürünlere yönelmen gerekir ...

ev kullanımına yönelik markaların kalitesi hemen hemen aynı ama gidip kesin test edip al , linkte vermiş oldugun ürün bir yakınımda var beni pek tatmin etmedi açıkcası , çok ufak ve güvensiz hissi veriyor....

dikey daha iyi , disk agırlıgı bence önemli çünkü ona göre pedalın agırlıgı ayarlanıyor , agır olsun zarar gelecegini sanmam......agırlıgı kesin şu kadar olmalı diye bişey söyliyemem ama bendekinin agırlıgı 27 kg , seleninde ayarlanabilir olması rahatlık açısından önemli .......

5. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    manyetik var kömürlü var bildiğimkadarıyla
    ama ben ayakta twist yapabileceğin bi alet seç derim

6. coder

coder Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yazılımcı
    Yer:
    istanbul
    eliptik bisiklet daha çok tercih ediiyor artık. zorluk derecesi pedallı bisiklete göre daha zor

7. serkan1984

serkan1984 Üye

Beğenileri:
    341
    Ödül Puanları:
    73
    Aynen yurt dışındaki forumlarda eliptik kullanan çok fazla ....birde eger agırlıklı olarak interval çalışmalar yapılacaksa spin bike türü bi alet seçmek daha mantıklı olur

8. purulence

purulence Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    System Tech.
    Yer:
    Ankara
    o fiyata 2.el bir spin bike alabilirsin.0 ını bulursanda hiç kaçırma derim.Param olsa bende düşünüyorum.

9. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Cevap ve öneri için teşekkürler. Profesyonel bir bisikletçi değilim. Amacım programlı yani zaman zaman artan pedal ağırlığı olsun yavaşlasın piramit yapsın vs. öyle birşey istiyorum. Yüksek hızlara geçmekten ziyade bazı ara dakikalarda ağırlaştırarak çalışmak istiyorum. Amacım 130-160 aralığında cardio. O yüzden yüksek hızlara çıkmayacağım yani bildiğiniz orta düzey cardio yapacağım. Sadece bazı dakikalarda ağırlaştırıp yine aynı hızda ama ağır pedalla çevirme yapmak istiyorum.

Programlı olması önemli.
    10 tane ağırlık düzeyi varsa 7.kademeden sonrasında gerçekten çok zorlanmak istiyorum.
    Çok hafif olmaması önemli mesela voit bs-101 modelini araştırdım bir kullanıcı yorum yapmış son ayarda bile kolay oluyor diye. böyle birşey istemiyorum.
    Selesi rahat olsun çünkü günde 45 dakikalık 2 cardio yapacağım.
    Taşıma kapasitesi de 100 üstü olsun

10. serkan1984

serkan1984 Üye

Beğenileri:
    341
    Ödül Puanları:
    73
    yukarda söyledigim gibi akrabamda bs 101 var , oda aynı şeyden şikayetciydi , birinci kademesi ile son kademesi arasında nerdeyse hiç fark yoktu .....hatta aleti kendimiz monte etmiştik , bu hafifligin sebebini yanlış monte etmemize baglamıştık.....giriş seviyesi bir ürün degilde orta kalitede bir ürün işinizi görür diye tahmin ediyorum ama imkan varsa deneyip alınmalı.......
    700 tl falan bütçe varsa linkte verdigim ürünü bir araştır derim

http://www.sahibinden.com/ilan/alis...e-eco-seri-yeni-model-bisiklet-64538950/detay

11. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Serkan bu ürün güzel ama sanırım program yok. Firmaya sordum. Ayrıca annem de kullanacağı için bu sanki pek uygun olmayacaktır.

12. purulence

purulence Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    System Tech.
    Yer:
    Ankara
    evet serkanın önerdiği alet benim demeye çalıştığım türden fakat sen koşu bandı gibi programlı vs. olsun istiyormuşsun o zaman sping bisikletini listeden çıkarabilirsin çünkü hiçbirinde öyle bi özellik yok.sen dikey kondisyon bisikletlerinin pro modellerine bakmalısın.

13. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    ARkadaşlar Voitin eski ürünü olan BK-301 modelini satın aldım. Hocamın tavsiyesi mutlaka programlı olmasıydı bende o yüzden programlı aradım. Voitin yeni ürünlerinden programlılar 1050 TL'den başlıyor. 3 sene önce satın almış ve elinde kalmış bir siemens bayinden 450 TL'ye satın aldım. Olağanüstü kaliteli bir makina. Program ayarı var.Onun haricinde 10 seviyeli pedal direncinde 5'de yaptığımda bile zorlanıyorum.

14. purulence

purulence Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    System Tech.
    Yer:
    Ankara
    hayırlı olsun hocam,allah nice hayırlı terlemeler nasip etsin :D

Sayfayı Paylaş