Kombinasyonu değerlendirir misiniz?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve kalashnikov tarafından 23 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. kalashnikov

kalashnikov Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    Merhaba arkadaşlar. Kısaca kendimden bahsedeyim, geçen yıl yaklaşık 9 ay düzenli olarak yaptım ve güzel bir altyapı oluşturdum daha sonra sınavlar falan derken bırakmak zorunda kaldım. Yaklaşık 8 aydır Ukrayna'dayım ve 4 ay + 1 ay (mecburiyetten) evde olmak üzere 5. ayıma girmiş bulunmaktayım ki geçen seneki formumun daha da üzerindeyim. Yaklaşık 1.5 hafta sonra Türkiye'ye döneceğim ve dönmeden önce maddi imkanlarım doğrultusunda "3 aylık" supplement stoklayayım dedim (Eylülde Ukrayna'ya geri döneceğım).

Universal Animal Pak - 44 Pak - 73 Lira
    Dymatize Elite Whey Protein 4500 g - 229 Lira
    Ultimate Omega3 90 Kapsül - 22 Lira
    NOW Daily Vits Vitamin - 100 Tabs - 20 Lira

Toplam: 344 Lira

Şimdi neden 2 ayrı multivitamin var onu açıklayayım. Haftaiçleri pazartesi, çarşamba ve cuma günleri ağırlık çalışıyorum; salı ve perşembe ise sadece karın egzersizleri, haftasonları ise dinlenme. Bu program çerçevesinde Animal Pak'i de sadece ağırlık çalıştığım günler kullanmayı düşünüyorum. Böylece 3 ayda 36 pak işimi görüyor. Neden Animal? Çünkü etkilerini merak ediyorum. Neyse kalan günlerde ise NOW'u kullanacağım, o zaten fazlasıyla gidiyor, kaldı ki elimde yarılanmış Universal Daily Formula var ekstra olarak.

Aslında bunlara ek olarak BCAA ve Glutamine de düşünüyordum. Fakat bodybuilding.com forumlarında biraz vakit harcadıktan sonra bunların çok da gerekli olmadığına ikna oldum. Sağlam bir beslenme ve whey ile yeterli miktarda bcaa ve glutamin alındığını söylüyorlar ki beslenmem de belimi büken cinstendir.

Bu kombinasyona aminoasit de eklersen fena olmaz derseniz, dişimi sıkabilirim heralde biraz daha hyper_

Edit: 1 Kiloluk Scitec %100 Pure Creatine var elimde yazmayı unutmuşum.

Son düzenleme: 23 Mayıs 2012
  2. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Glutamine ve bcaa bb.com da nasıl çokta gerekli olmadığına kanaat vermediniz anlayamadım. Bence ikisi oldukça önemli destek ürünleri. Maddi durumunuzu tam bilemediğim için fazla yorum yapamayacağım. Dymatize elite wheyi kullandım iyi bir üründür, fakat yurtdışı fiyatları daha ucuz. Bence daha üst düzey protein tozları alınabilir. Animal pak ve now dan pişman da olmazsınız. Kullanım şekli bence de doğru.

onbir bunu beğendi.
  3. kalashnikov

kalashnikov Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    Aslında bcaa ve glutaminin görevlerine baktığımda ben de gerçekten gerekli olduklarını düşünüyorum fakat bb.com'da iyi bir beslenme ve whey takviyesinin yanında para israfı olduğundan bahsediyorlar. Dymatize içeriğindeki bcaa oranının yüksekliği dikkatimi çekti ki kendisinden pahalı olan çoğu üründen daha tatmin edici bir içeriği var. Daha önce ON %100 Gold ve Gaspari Myofusion kullandım. Bu arada bcaa ve glutamin kattığım zaman bütçe sarsılıyor evet.

4. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Tabi ki bütçenize göre ürün önceliğinizi seçmeniz lazım. Ama şöyle diyeyim eğer beslenmenize güveniyorsanız ve protein ihtiyacınızı karşılıyorsanız whey protein almanıza gerek yok.

Bu arada yukarıda yazım yanlışı yapmışım ilk cümlede kusura bakmayın :)

kalashnikov bunu beğendi.
  5. kalashnikov

kalashnikov Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    Beslenmemden emin değilim fakat 1 günlük protein kaynağımı özet geçeyim:

Beyaz peynir, 6 yumurta (1 sarısı), yarım lt süt, 50- 100 gr lor, 500-550 gr tavuk göğsü, 120 gr ton balığı. Gerisi klasik, makarna, yulaf, kahvaltılıklar arada kuruyemiş vs.

Yazmayı da unutmuşum, protein tozunu dahil etmemin nedeni sabah kalkar kalkmaz ve antrenmandan hemen sonraki ihtiyaç için.

Son düzenleme: 23 Mayıs 2012
  6. kalashnikov

kalashnikov Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    Sadece 1 kişi fikrini beyan etti, şaşırdım doğrusu.

7. Erkel

Erkel Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    O kombınasyonun burda ederı 600 TL den fazla olduğu ıcın mılletın moralı bozulup yazmamıslardır belkı :D

Şaka bı yana, hem bcaa hem glutamıne ıceren bır urun ekleyebılırsın kombınasyona, ornek olarak, xtend, atomic 7, mrm bcaa+G..

8. kalashnikov

kalashnikov Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    Bi online mağaza belirledim hepsini aynı yerden sipariş etmek istiyorum, xtend'e baktım şimdi gerçekten güzel ve mantıklı bir ürün ki bb.com'da da top 50 ye girmiş. üzerindeki slogandan anladığım kadarıyla bcaa + glutamine + l-carnitine den oluşuyor. Bu arada fiyatı 90 porsiyonluğun (1152 g) 151 liraya denk geliyor. yani masrafım neredeyse 500 liraya ulaşıyor. eğer yukarıdaki listede feda edilebilecek bir şey varsa düşünülebilir.

Sayfayı Paylaş