Komando olmak..

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve clanchef tarafından 23 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. clanchef

clanchef Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    3
    Arkadaşlar öncelikle selamun aleyküm . Askerliğini yapmış olan abilere bi sorum olacaktı . Yaşım 20 kısmetse 2 ay sonra askere gidiyorum . Tabiki vücut çalıştığım için sağlam bir yapıya sahibim ve görüntüm de komando olmak için uygun . Görenler sen komando olursun diyorlar . Boyum 1.85 kilom 85.Sorum şu Komando olmak neye bağlıdır ? Tamamen şans mı ? Komando olmak istiyo musun deyince evet dedim fakat acemi birliğinden sonra mı karşıma çıkacak bu durum ? ++ Yüzmeyi tam olarak bilmiyorum . 5 - 10 metre açıktan gelir yüzerim o kadarını biliyorum hiç bilmiyor değilim fakat 1 - 2 dakika sonra yorulur batarım muthemelen . Bu durum benim komando olmama engel mi ?

2. Kriyus

Kriyus Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Ankara
    Kardeşim bak sana bizzat arkadaşımın yaşadığı hikayeyi anlatıcağım arkadaşım dediğime bakma kardeşim gibidir çocukluk arkadaşım liseyi aynı sınıfda okuduk bak biz her zmaan askerlikte komando olacağız diye dalga geçerdik hakkadir şemdinli şırnak vs çıkcak biji apo falan diye dalgaya vururduk ama hep vardı içimizde bir komando olma isteği neyse büyüdük askerlik cağına geldik bu tercihlerde doğu ve komando olmak istiyorumu seçti boyu 186 kilosu 82 idi neyse askerliğe başladı biraz küfür falan filan acemi birliğini yaptı acemi bitti bir çıktı hakkarinin en ucra köşesi ırak sınırına çıktı tam zaten komando olmak istiyodu sıkıntı yapmadı başta neyse bu gecen sene agustosta gitti başlarda çözüm süreci ayağına orada pkklılar dolasıyormus elinde sılahlı pkk cekse vursa karsılık atesı veremessın cunku emır var bu baya ıcerledi bu duruma komando olmak kolay degıl helekı hakkarı ozellıklede sınır bolgelerınde oradaki halk bunları taslıyor türkleri istemiyor biji kürdistan diye herşey kacak giriyor sigara paketi 25 krs telefonlar falan çok ucuz fiyata alınıyor neyse konudan sapmayalım ıste komanda olursan orada duş yok 2 haftada 1 var imkanın yok doğunun ücra köşelerinde yemek desen çocuk şuan askerden geldi 72 kilo olmuş çöp gibi ayrıca komandolara carsı ıznı yok cunku dagda carsı yok herşey filmlerdeki gibi değil malesef çözüm süreci bitene kadar odun kırıp patetes soyuyordu 10 saat nobet tutuyorsun askerlik televizyondaki gibi değil gidince anlayacaksın neyse bu böyle geçti çözüm süreci bitti bunun askerliğinin bitmesine 1 ay falan var video falan çekmiş orada bunlar pkk ve ışıd menzillerini bombalıyolar dehset goruntuler kantinde tost yerken kantine havan bombası düşüyor arkadaşımın malesef psikolojisi çok bozulmuş eski o değil malesef en sonunda askerliği bitti ktm ye aldılar bunu 10 gün beklettiler hakkariden çıkamıyorlar 2 hafta önce delirmiş 10 gün boyunca duş yok yatacak yer yok sadece gofret yemişler ktm de 2000 kişi tezkeleri elinde fakat çıkamıyorlar çünkü pkk yola mayın bomba döşemiş uçak kaldırsan roket atıyor şerefsizler yani cok sıkıntı bu salakda otostopla hakkari merkez oradan vana otostopla gelmiş yolda bir çevirmeye yakalansa direk kaçırırlar bir gün haberlerde verilir ikinci güün kafasına sıkarlar bu işler filmlerdeki gibi değil neyse sansına vana ulaşmıs oradanda uçakla ankaraya şuan hayata boş bakıyor adam insalar çok acımasız boşuna yaşıyoruz diye ben sadece anlatılacak kadarını anlattım daha neler neler yaşanıyor bitiyor tavsiyem keşke secmeseydin komando olmak istiyorsan boy kilo çok onemli degil 170 komandoda var 190 olanıda sanıldıgı gıbı komandolar hep ırı yarı adamlar degıl secılırsın secılmesıne ama dıkkat et derım yuzme sıkıntı degıl arkadasım yuzme bılmıyor daha ama hayatı oyun sanmayın tek dıyecegım bu :) ayrıca kendı gorusum olarak sunuda eklemek ısterımki doguya askerlik gorevı ıcın gonderılenlere tamamen karsıyım oralara uzman cabuk usttegmenlerı yıgman lazımkı karsılarında bır sans olsun eger doguda gorev yapan veya arkadasları gorev yapanlar bılırkı dagın ortasındadır karakol yanı bu serefsız pkklılar dagı turklerden daha ıyı bılırler cunku orada yasıyor hayvan herıfler yanı normal bır askerın 1 2 aylık egıtımden sonra oraya gıtmesı tamemen olume gondermektır.

barfiksPro bunu beğendi.
  3. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Benimde arkadaşım Hakkari, Şemdinli'de askerliği 20 gün önce bitti ama hala gelemedi. Komando ol tabi ki, ama bu çözüm süreci denen şey, siyaset askerin elini kolunu bağlıyor. Psikolojik olarak kendini çok iyi hazırlaman lazım.

Tengri biz menen.

4. abugraerol

abugraerol Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    kardeşim öneç tebrik ederim cesaretin den dolayı bu günlerde komanda olmak istemen çok zor bir şey kolay gelle

Sent from my iPhone using Tapatalk

5. reaper_ak

reaper_ak Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    İstanbul
    Komando olmak için yüzme bilmenize gerek yok. Dağcı komando eğitimlerinde yüzme ile ilgili bir eğitim yok. Komando olmak ise şans, ben kısa dönem ve komando olmak istemiyorum dedim. Ama sonuç eğirdir dağ komando okulu çıktı. Pişman değilim. Cesaretiniz için tebrik ederim.

Sent from my iPhone using Tapatalk

6. Doğukan-stajyer

Doğukan-stajyer Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Merhaba
    Benim Kuzenimde aynı senin gibi toplam 4-5 yıl spor geçmişi var kickbox-ve bodybuilding ikisi bi arada yaptı. 2 sene önce askerlik geldi çattı ben komando olacam ben komando olacam vs vs hakkari şemdinliye gitti. Baya olaylar çıkmış arkadaşı yanında felan vurulmuş psikolojisi bozulmuş vs vs 1 sene yaptı geldi yaşadığına şükrediyor.

7. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Benim arkadaşta sağlam gitti, 13 ay oldu haber yok.

Tengri biz menen.

8. clanchef

clanchef Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    3
    Eyvallah beyler yorumlarınız için herşey Allah ( CC ) ' dan bakacaz olabiliyor muyuz olamıyor muyuz ? :)

ahmetgms98 bunu beğendi.
  9. ahmetgms98

ahmetgms98 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    Hocam yerinde olsam çok heveslenmezdim yani neler dönüyo neler youtubda araştır bak örnegin aktütün karakolu 17 şehit verdigimiz karakol 5-10 dakkalık mesafelik yere helikopter kaldırmayıp emir bekleten cevap vermeyen tonlarca şey var örnegin ; yeşil araştır bu adamıda apoyu öldürmek için pkklı gibi egtilip daga çıkartılıyor sonuç öldürecegi gün bi emir geliyo öldürmiceksin diye direk haber geliyo içinizde hain var diye son anda kurtuluyor ordan sonrada zaten malum kırmızı bültenle aranıyor yani bazıları koltugunda rahat rahat oturacak diye ölüme bile bile gitmene hiç gerek yok.

10. barfiksPro

barfiksPro Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    53
    lafım konuyu açana değil ama şimdi yeni nesil ikinci sınıf milliyetcisi vatansever, body yapıp hayatın sırrını çözdüğünü diğer spor yapmayan insanlardan inanılmaz bir şekilde farklı olduğunu zanneden adam gibi dayak bile yememiş nesil böyle şeylere çok meraklı. zannediyorlarki gideceğiz savaşıp düşmanın anasını belleyip geleceğiz e tabi davulun sesi uzaktan hoş gelirmiş. bu işler zannettiğiniz gibi değil işte vücut değil inanılmaz sağlam irade gerektirir o dağlarda zor şartlar altında canın burnunda gezmek.öyle komando olacağım düşmana sıkacağım vatanı koruyacağım diyenler sadece çocuk akıllıdır he deyip geçiniz.

ahmetgms98 ve reaper_ak bunu beğendi.
  11. clanchef

clanchef Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    3
    Yorumunuza saygı duyuyorum fakat katılmıyorum.Vatanseverliğin sınıf farkı olmaz ayrıca yeni nesil çocuklar bırakın komando olmayı sokağa çıkıp eline tahtadan silah alıp birbirleriyle oynamıyor bile . Ellerinden telefon veya tablet düşmüyor . Yeni nesil teknoloji ' den başka birşeyle uğraşmıyor . Ve içlerinden biri çıkıp ben komando olmak istiyorum diyorsa bizim yapacağımız tek şey ona destek olup yol göstermektir . Lakin 20 çocuktan 1 ' i vatanım için veya kendim için komando olacağım diyorsa öpüp başımıza koymamız gerekiyor .

Şimdi kendim için konuşmam gerekirse önümde Kasım ' a kadar zaman var . Yüksek okul bitmemesine rağmen tecili bozdurdum ve gideceğim Allah ' ın izniyle . Kalan sürede ise vücudumu en yüksek seviyeye çıkartmak için gece gündüz çalışıyorum ki eğitimlerde en yüksek dereceyi göstereyim diye . Tekrar etmek gerekirse yorumunuza saygı duyuyorum lakin tek cümlesine bile katılmıyorum..

12. barfiksPro

barfiksPro Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    53
    komando olmak istiyorsa tek yapacağı ona destek olup yol göstermekmiş :)) o dağlarda komando olarak görev yapmış o günleri yaşamış hiç ama hiçkimse oralara mecbur olmadıkça geri dönmek istemiyor ama bizim vatan sever cesur rambo gençler oralara depar atarak gitmek düşmanla savaşmak istiyor. emin ol oradaki yaşamı görmüş birisine göster bu yazdıkları sana acı acı güler. oraya gidipte deli dönen çok var unutma mezar taşlarını koyun adam öldürmeyide oyun sanmayın

13. zeria

zeria Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Gözünün önünde yüce TÜRK bayrağını direkten indiren, askere polise ateş eden bomba atan haysiyet yoksunlarına göz yummanı emreden emir komuta sistemine uyabileceksen, gecenin karanlığında her duyduğun ses için irkilmekten rahatsız olmuyorsan, her anın son anınmış gibi yaşamak istiyorsan, geceleri mermi sesiyle uyanmak yada hedef olmak istiyorsan, ranza arkadaşının siyasi görüşünü bilmeden çatışmaya girmek canını sıkmıyorsa, tabiki yap kardeşim. Ama diyorsan ki ben bu vatan için şehit olmayı istiyorum. Parti kişi değil vatan millet bayrak seviyorum. Allahın izniyle duasıyla git ve gel. Gerisi boş.

VSP250g cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

14. clanchef

clanchef Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    3
    Tamda bu yüzden gitmek istiyorum..Benim önümde bayrağımı indiren , polise sıkan , bomba atan haysiyet yoksunlarına karşı sessiz kalmam askerliğimi ve kendimi yakıp kafalarına sıkmazsam nağmerdim . Siyasi görüş şuan için beni ilgilendirmiyor çünkü malesef ortada bir siyasi görüş yok halk iradesi yok şeref yok vatan sevgisi yok cibiliyet yok .. Şuan olan bir çoban ve peşinden giden koyun bir ülke .. Burada siyaset yapmak yasak mı bilmiyorum fakat ülkeyi bu duruma getiren şerefsizlere tek sözüm '' Bağımsızlık, uğruna ölmesini bilen toplumların hakkıdır '' ULU ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK..

zeria bunu beğendi.
  15. zeria

zeria Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Şuan mevzu siyasi görüş değil dostum. Güncel bir konunun açılmasıdır. En sonunda insanlar kapı komşusuyla çatışmaya girecek ve inşallah o olurda yandaşlarının yatakçılarının destekleyenlerin asıl yüzlerini görüp gerekeni yaparız. Bu vatanı sahipsiz sananlar, mayın döşeyip askeri öldürenler, elektrikleri kesip millete haber servisini engelleyenler, vatanını seveni içeri attıranlar. İllaki hesap sorulacak. Bugünün hesabı yarına kalmayacak ALLAHIMIN izniyle

16. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Arkadaşlar Türkiye olarak zor günler geçiriyoruz ve hepimiz bu konuda çok hassasız. Forum ortamında tartışmak ve birbirimizi kırmak kimseye birşey kazandırmaz. Bu nedenle konuyu çok dağıtmayalım ve karşılıklı polemikler çıkarmayalım.

17. zeria

zeria Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Son bişey söylemek istiyorum.bu kadar acımız varken, bundan mutluluk duyan ve bizim laflarımıza kırılan incinen kendine pay çıkaran insanlar bi zahmet kırılsın. Saygılarımla

18. Darkleon1

Darkleon1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kardeşim bende komando olcam kilom şuan 85 den fazla acaba engel olurmu bana vücut çalışmasına daha yeni başlıcam yüzmede bilmiyorum senin gibi burda komando olunda ölün demek isteyenler var vatanım için ölürümde deliririmde ben siyasete bakmam ben ülkeme bakarım komando yapsınlar yada yapmasınlar beni görev yerimin doğu olmasını isterdim vadesi yeten adam yolda yürükende ölür arabayla giderkende ölür askerdede ölür herşey vadeyle son olarak kendi arkadaşlarımdan biliyorum benden iyi vücudu olupda komando olmayan bi sürü kişi var bari biz cesaret ettik olduk saygı gösterim bize eğitimlerini zaten youtubedan izliyoz neyle karşılaşcağamızada biliyoruz

19. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Şöyle bir gerçek var ne verilen eğitimleri ne karşılaşacağın şeyleri bilebilirsin.

Darkleon1 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş