kolunuz kaç cm kaç yılda ve yağ oranınız soğuk ölçü lütfen

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve berkay7743 tarafından 14 Ekim 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    benim kol 51 cm yağ oranım %35 küsür daha ölçtürmedim 1 haftadır ben doğal değilim tabi kürlerden önce 2 cm daha ufaktı eşit şartlarda
    %10 yağ oranında 44 cm soğuk kol doğalken vardı şu anda ise 46 cm oldu tabi 50 cm e yolu var kısaca growth peptid steorid karışık gireceğim diyeyim toplam kür geçmişim şu anda 4 aya yakın iş bitiminde 9.5 aylık kür geçmişi olacak kolda 50 cm gelir soğuk sanırım o vakit
    ben paylaştım herkes paylaşsın isteyen kür yapıp yapmadığını belirtmesin sorun değil yeterki yağ oranı ve soğuk ölçü yazın
    5 küsür sene oldu bu arada toplam mazim dolu sürede 4 seneyi geçti haftada 3 gün şeklinde çalıştım
    nekadar süre haftalık kaç gün çalıştığınızıda hatırladığınız kadarıyla belirtin tecrübe kazanalım

2. Realicty

Realicty Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    [​IMG] Diyet sonrasi ortaya cikacak olculerin konusunda polyannaci bir tutumun var Berkay. %10'a ne kadar zamanda inebilirsin kestirmek guc ancak bu yipratici surec sonrasi degil 44-46 cm 42 define kol kalirsa opup basina koymalisin.

Soruya gelecek olursak kol olcum serbest 41 kasili 44 ,gecmis 5 yil, herhangi bir kür yapmadim.

afka9, Barış Öztürk, yusufincikli ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  3. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    doğalken 172.5 kg bench basıyordum kol 50 cm di yağ oranım %38 di büyük ihtimalle soğuk 50 cm gelen kol 44 cm gelirdi yanlışım varsa düzelt:)

4. yusufincikli

yusufincikli Üye

Beğenileri:
    127
    Ödül Puanları:
    53
    Berkay yanlis anlama dostum da niye surekli bench rekorunu yaziyorsun ki bence surekli rekor deneyecegine biraz daha cardiyo agirlikli calissan yag versen gerekirse benchi 100 kilo yap senin icin daha iyi olur. Lutfen yanlis anlama beni ama suan sporcu ya benzemiyorsun. Normalde yazmam boyle bisey de cok emek veriyorsun yazmak istedim yine de sen bilirsin

memogoren ve berkay7743 bunu beğendi.
  5. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    günde en az 2.5 saat kardiyo yapıyorum ve diyetim çok sıkı 23 kg verdim definasyon günlüğüne bakabilirsin kanka vermeye devam ediyorum
    rekor denememin sebebi kas kaybı var mı ona bakıyorum bu arada 15.ayımda 105 kg 1 tekrar bench basabiliyordum 100 kg de nerden çıktı neden o kadar geriye gideyim set çıkarmaya gelince 120 kg ile zaten 15 tekrar basabiliyorum tam randımanlı günümde 100 kg ile basmaya kalksam 30 tekrara yakın tekrar çıkar bununda bana bir faydası olmaz

6. Devon

Devon Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İzmir
    +1 Katılıyorum. Bu sporu sağlık ve güzel görünmek için yapıyoruz, benchte ne kadar kaldırdığımızın bir önemi yok. %35 yağ oranı sağlıklı mı ? Değil. Güzel mi görünüyor? Hayır. Tavsiyem önceliğin kilo vermek olsun ne kadar kas kaybı yaşayacağını veya benchte 100 kiloya düşeceğini dert etmek yerine yağ oranını ilk hedef olarak %15 civarına çekmeye odaklan derim ben. Seni dışarıdan gören birisi "Oha bu adam 200 kilo bench basıyor gibi bi hali var" demez bunu kimse için demezler. Bence kas kaybı yaşayacağım korkusu ile tam olarak yağ eritmeye odaklanamıyor gibisin. Kaldırdığımız kilonun bir önemi yok vücudumuza bir faydası dokunmadığı sürece. Bunlar benim fikrim yanlış anlama.

yusufincikli bunu beğendi.
  7. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    haftada 2 kg yağ yakıyorum günlüğü okumadan burda beni neden eleştiriyorsunuz
    %42 ile başladık definasyona çok şükür %36 ya indi isterseniz neye benzediğime seneye haziran başı karar verelim birden olmuyor yağ kaybı
    hedef ayrıca %15 değil %10 haziran başında muhtemelen %10 a gelir ben bu sporu ne için yaptığımıda belirteyim 1-klasik vücut geliştirme yarışması 2-kuvvet
    haftada 5 kg yaktığım oldu tamam ama her hafta vücut aynı tepkiyi vermezki

8. yusufincikli

yusufincikli Üye

Beğenileri:
    127
    Ödül Puanları:
    53
    O zaman guzel kardesim emin ol sende daha cok motive olurusn yani. Ama illaki guc kaybi olacak bence o kadar takma kafana birak dussun agirliklar

berkay7743 bunu beğendi.
  9. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    hocam askerlik zamanından önce yağ oranım %21 di bir ara bulktayken %30 a çıktı sonra tekrar %21 e çektim herneyse kilo alıp yoklamaları geçtim ilk 2 yılda muaf oldum
    tabi bu süreçte kilo verirken zaman kaybı oldu o yüzden 3.yıl powerlifting ile beraber dirty bullk girdim 8 ayda 3-4 cm kol kası kazandım bilirsiniz dirty bulk sonunda definasyon kürü yapmak gerekiyor bir anlamı olması için şu an ondayım haziranda bitecek ve %10 yağ oranına inmiş olacağım :)

yusufincikli bunu beğendi.
  10. octeniskrup

octeniskrup Üye

Beğenileri:
    2.399
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Finansal analist - personal trainer
    Yer:
    Yurtdisi
    Haftada 5 kg yag yakmayi sana bi anlatayim da burada boyle seyler yazmadan bir dusun:

1 kg verebilmek icin 7700 kalori farki gerekir.
    5 * 7700= 38500 kalori farki eder haftada.
    Diyelim ki senin gibi birinin gunluk kalori ihtiyaci 5000 kalori gunluk arti 2000kaloride olaganustu gunluk idman aktivitenden geliyor. Bu da haftalik 7* 7000 = 49000 kalori haftalik alman gereken kalori kilonu korumak icin.
    49000-38500=10500 kalori alman lazim haftalik bu da gunluk ortalama 1500 kalori eder :)

Senin gibi kilolu bir adam 1500 kalori alip gunluk 2000 kalori yaktiracak idman yaparsa anca 5 kilo gidebiliyor. Ha tabi senin gibi kilo fazlasi olanlarda insulin direnci yuksekte olur.

Teorik olarak 1500 kalori alip 2000 kalorilik idman yapip bunu 7 gun surdurebiliyorsan...zaten diyecek laf bilamiyorum...

11. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    hocam o hafta ölçüme girdim kas kaybı çıkmadı ve 5 kg yağ yakımı çıktı ben onu söyledim

12. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    Şu anda 40.5 Cm diyebilirim, Pump olduğunda 42 CM'i geçiyor, uzun süredir artmıyor ölçü çünkü kilo almıyorum, yağlanmayayım diye yavaş kilo alayım derken meğer hiç kilo almadığımı farkettim, şimdi biraz daha kilo alıp definasyona gireceğim. :)

Fakat 89 Kilo olduğum zamanlardaki kol ölçüsüne 77 kiloda sahibim şu an bu da büyük gelişim demek benim için, çalıştığım ağırlıklar da aynı, hatta daha fazla.

Bu fotoğrafı yakın zamanda çektim, berberden dönüşte çekmişti yani hiç pump yok kolumda.

ddddd.jpg

berkay7743 bunu beğendi.
  13. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    helal olsun mevres

mevsres bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş