Kolun spor anında şişmesi

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve alexfb tarafından 25 Haziran 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. alexfb

alexfb Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba herkese ben şunu soracaktım:

Biraz saçma bir soru olabilir ama biceps veya triceps çalışırken kolun şişmesi, göğüs çalışırken göğsün şişmesi hareketlerin doğru yapıldığını gösterir mi?

Çünkü bazen hareketleri yanlış yaptığım konusunda şüpheye düşüyorum veya ordaki arkadaşlar yanlış yapıyorsun diye hareketi gösteriyorlar.

Örneğin dumbell curl çalışırken 3.setimde biri geldi yanlış yapıyorsun diye doğrusunu gösterdi. ama 2. setin sonunda kollarım biraz şişmişti. O yüzden çelişkiye düşüyorum doğru mu yaptım yanlış mı yaptım diye

2. gReeNs

gReeNs Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Aynı soruyu Bende Soruyorum..

3. Pulbiber072

Pulbiber072 Üye

Beğenileri:
    501
    Ödül Puanları:
    103
    Kolun şişmesi doğru yaptığın anlamına gelmez ona bakarsan ısınma hareketleri yaparkende vücudun belli bölümleri şişiyor bu kasların istenen seviyede tetiklemez hareketi doğru yaptığına inanıyorsan youtube gibi sitelerde hareketin adını yazarak yapılışını izleyip ondan sonra doğru yapıp yapmadığına karar verebilirsin. Başarılar..

4. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Bir de şu noktaya dikkat edilmeli. Hareketi yaparken formunun nasıl olduğuna odaklanmak güçtür, bu yüzden varsa bir aynadan hareket takip edilmeli veya daha güzeli kamerada kaydederek izlemeli. Bu şekilde hataları çok daha net görebilirsiniz.

5. anil011

anil011 Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Aynanın karşısında çalışmak daha mantıklıdır

6. alexbaysu

alexbaysu Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Vücudun o bölgeye pump yapması yani kan pompalaması hareketin doğru yapıldığı anlamına gelmez.Spora salonlarında ki aynalarda zaten bu yüzden işimize yarar hareketi doğru yapıyor muyuz yapmıyor muyuz anlayabiliriz.Tabi her hareket için geçerli değil bu örneğin flat bench press yaparken kendimizi aynada izlemek oldukça zordur ama incline bench press yaparken kolaydır.

Sayfayı Paylaş