Kolun olduğundna küçük gözükmesi

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve fatiko15 tarafından 16 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. fatiko15

fatiko15 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşlar merhaba.1 yıllık vgciyim.Genel olarak söyleyecek olursak disiplinli ve supplement destekli bir düzenim var.Herseyim tam.Sorun şu, yaş2 0 boy 180, kilo 79. kol 38 cm.Omuzlar biraz öne düşük posturden dolayı tabiki.Neyse.Kollarım serbest duruken yani yürürken v.s küçük gözüküyor.34-35 gibi gözüküyor.Anca sıkarak yürümem lazım ki kol ölçüsünü belli etsin.Şimdi birçoğunuz triceps eksik filan diyecektir.Aralarında çok az bir fark var.Neden bir kol yandna bakınca filan yürürken olduğundan küçük gözükür ?

2. berkaytatar

berkaytatar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Dostum biceps in içe doğrudur aynısı sıkıntı bendede var yani kolumu kaldırıp sıktıgımda gayet kalım ama yandan ince görünüyor bendede bunun icin biceps hareketlerini disa dogru yapmalısın

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

3. panzerkampfwagentiger

panzerkampfwagentiger Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    28
    katılıyorum aynı durum bende de var.

4. mehmet_oztan

mehmet_oztan Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    olduğundan büyük gözükme sorunu var bende de. arkadaşların dediği gibi dış biceps eksikse yan cepheden küçük gözükür; sırtta yapılan temel hareketler (barfiks, barbell row, t-bar row) genellikle sende eksik olan kısıma vuruyor. hep derim sağlam biceps sağlam sırt antremanından gelir.

5. fatiko15

fatiko15 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
  6. s60doctor

s60doctor Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    Bende 10 aydir sporla ugrasiyorum daha onceki sureclerde de 3er aylik bu sporla ilgilendigim olmustu. Simdilerde kollarim vucudun diger bolgelerine gore daha az gelisim gostermis durumda. Ama ben nedenini biliyorum kollara gereken ozeni gostermedim. Simdilerde 1 gunde biceps tricepsi calisiyorum. Ornegin close grip bench press'in ardindan barbell curl ya da bir baska haftada hammer curl giriyorum. İnan bu programla birlikte kollardaki kasilma siddetini hissediyorsun. Programina cesitlilik katmani tavsiye edebilirim. Farkli acilarda ve duzgun formlarda calismak da bir baska tavsiye olabilir. Hep agirligi 2. Plana atin duzgun forma odaklanin yaziyor butun yerlerde. Ama bu demek degildir ki 7.5kg ile duzgun formu 8 ay boyunca yap. 8 ayda hala ilk basladigin kilolara yakin calisiyorsan zaten gelisme beklememelisin bence. Ben ilk aylar 7.5-10-12.5 kilolarda hep duzgun form yapmaya calisiyordum, 12.5kg yu kullandigim nadir zamanlar oluyordu.
    Yine de moralini bozma hocam, sonucta bu is sabir istiyor. Kolun 38 cm olmus, daha 40lari 42 leri goreceksin insallah. Gereken ozeni gosterdigini dusunuyorsan, inan gelisecektir.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

7. fatiko15

fatiko15 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Şunun farkına vardım.1 yıl bilinçsizce hep bench press hep bench girdim.Göğüsümde hep büyüktü zaten daha da büyüdü.Tişört giyemez oldum.Oranısızlıgı kapatmak için kol ve omuza agırlık vericem.

8. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    Tshirt giyemez oldun he,vay be

9. ozaner

ozaner Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Tamamen kol genetiği ile alakali olduğunu düşünüyorum şükür benimkiler tişörtten büyük duruyor :)

10. fatiko15

fatiko15 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Demek istediğim, göğüsüm çok göze batıyordu yani 14-15 yaşındaki ergenliğe giren kızların göğüsleri gibi.Tişört giyemez olmuştum.

moothy bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş