kolumun barbell curl e tepkisi

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Andr0 tarafından 6 Kasım 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Andr0

Andr0 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Sorun resimde kırmızı ile gösterdiğim bölgede.

Bu spora ilk başladığım günden beri var bu sorun. Sorunu şöyle özetliyim.

İlkkez barbell curl yapıcam boş barla yaptım ve o ağrı oldu boş barla ilk sette bi insan kendini sakatlayamaz diye düşünüyorum neyse ağırlık taktıkca artık ağrı barı brakırken kolumu kilitliycek düzeye çıktı bende barbell curl ü kestim , sonra 3 ay dambıl ile çalıştım ağrı yok tekrar barbell curl e geçtim gene aynı ağrı 4 ay sporu bıraktım döndüm bi ay dambıl la çalıştım ağrı yok bu hafta barbell curl deniyim dedim gene aynı ağrı. a32

Doktora gittim kemiklerin yamuk olabilir dedi rontgen çektik bişi yok ödem oluşmuş olabilir dedi ilaçları kullandım düzelme yok. Üstüne gidiyim alışır dedim daha beter oldu.

Anlamadığım sadece barbell curl de böyle bi tepki vermesi

Sizce sorun ne olabilir ?

Ekli Dosyalar:

• adsız.JPG
      adsız.JPG
      Dosya Boyutu:
      41 KB
      Görüntüleme:
      393
    cagrihalacoglu bunu beğendi.
  2. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    Geçmiş olsun. Sanırım başka bir doktora gitmeniz daha iyi olacak.

3. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Bende de aynı sorun vardı.. Hatta kıtırtılar gelıyordu bazen oynatınca bılegımı..
    Daha sonra nedenının barı cok fazla sıkmak olabılecegını ogrendım ve farkettımkı hareket cok nızamı olsun dıye bıcepsten cok onkolu kasıyormusum.. Bılekler oynamasın, kollar makına gıbı hareket etsın dıye..

Sende de aynı durum olabılır..
    1 hafta dınlen elıne agırlık alma daha sonra da dedıgım sekılde bır sorun varsa cok sıkmadan calıs..

Gecmıs olsun..

4. Andr0

Andr0 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0

umur35 dediğin gibi bende sıkıyorum barı sağlam tutmak gerekiyo bu harekette ama kavrayarak tutmuyorum alttan tutuyorum yani barı. biraz daha rahat bırakmayı deniyim

5. ozleyis

ozleyis Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    0
    Baş parmağını diğer parmaklarının içine al. Eğer almazsan Flexorcarpiradialis ve flexorcarpiulnaris kasları devreye girer ve sen bunları çalıştırırsın. Bu ağırlık da bu küçük kaslara çok fazla geldiği için bu ağrı olabilir. Bu sorunu çözmenin yolu Baş parmağı içe doğru alıp barı tutmaktır.

Temel duruş pozisyonuna gel bacaklarını hafif bük ve göğüsünü öne çıkar ve biceps ine konsantre ol. Sadece hareketi biceps kaslarınla yap çok fazla ağırlık kullanma. 10tekrar yapabilceğin bir ağırlıkla çalış hissediceksin.

Yine olmazsa bu sefer boş bar ı 90derece curl haline getir ve sabit tut. Statik kuvvet çalışması olarak çalışmayı dene. Kolunu 90derece de sabit tut ve hisset kasını 8-10 saniye kadar tut.

cagrihalacoglu bunu beğendi.
  6. sophisticated

sophisticated Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    yeni konu açmak istemedim buradan sorayım
    ayakta barbell curl yaparken 2.5kg bir ucuna barın diğer ucunada 2.5 takıyorum 3*12 yapıyorum fakat çevirerek dumbbell curl 20 kg bir elimde diğer elimdede 20 kg yapıyorum birdahaki idmanda 25.kgye çıkartıcam neden benim barbell curlum düşük artırırsam 3*12 yapamıyorum bi yorumlarmısınız 2 aydır bu sporu yapıyorum

Sayfayı Paylaş