Kolumu yukarı kaldırınca göğüste batma hissi nedeni?

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve BodyBoy3434 tarafından 4 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. BodyBoy3434

BodyBoy3434 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    2 hafta önce yazıldım spor salonuna. 3-4 gün önce antrenman da göğüs çalışırken biraz yüklendim , ön kol çalışırken de bi an koltuk altımda değişik bi his oldu (acı gibi değildi ) sonuç olarak kolumu yana acıp tam kaldıramıyorum , kaldırmaya zorladıgım zamanda omzumda bi güçsüzlük ve göğsümün tam ortasından koltuk altıma kadar bi ağrı hissediyorum (göğüs bölgemde batıcı bi ağrı ). Tecrübeli arkadaşların bu konu hakkındaki bilgilerine ihtiyacım var. Sebebi ne olabilir? Şimdiden teşekkürler.

2. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    aksiller sinir sıkışması. sadece tahminde bulunabiliriz. net sonuç için doktor muayenesi ve mr gerekmektedir.

3. BodyBoy3434

BodyBoy3434 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    bu mesajı yazdıktan sonra ertesi gün kolumda uyuşma oldu elimde ve parmaklarımda uyuşmalar hala devam ediyo. Damarlarım gözle görülür bir şekilde belirginleşti. Araştırma sonucu bende sinir sıkışması olduğunu düşündüm. Bunun herhangi bir tedavisi varmıdır acaba ne yapmam gerekli bu durumdan kurtulmam için.

4. BodyBoy3434

BodyBoy3434 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Uyuşmaların sıklığı ve şiddeti eskisi kadar dayanılmaz değil ama hala arada bir az da olsa kendini gösteriyo sizce antremana başlamalımıyım.

5. laisla10

laisla10 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Sanırım spora yeni başladın. İlk ay için yapılan program sadece vücudunda ki kasların alışması için antrenman yaparsın sanırım sen biraz abarttın olayı. Göğüsün bir çok hareketi arka kolda ki kaslardan yardım alarak yapılır. Kollarının zayıf olduğunu düşünüyorum ve sakatlığının bu yüzden olduğunu düşünüyorum. Bence işini şansa bırakmadan doktora gözüksen bi mr sonucu alsan senin için daha güzel olur. Kolun uyuşması biliyorsun pek iyi bir şey değil. Geçmiş olsun...

Sayfayı Paylaş