Kolumu tam düz tutamıyorum

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve trouble tarafından 10 Mart 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. trouble

trouble Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar

Benim kaslarım küçüklüğümden beri çok sert
    13 yaşımda başladğım taekwondoyu 2 sene yaptım daha sonra bırakmak zorunda kaldım.Taekwondo yaptığım yıllarda bile tam esnekliği sağlayamıyodum.Her antremanda esnetme gerdirmeye bir öncekinden ileride başlayamadım 2 yıl boyunca herneyse bunu daha sonra farkettim ki
    1 kg lik dambılla bile çalışma yapsam kaslarım çok çabuk gelişiyo aynı zamanda sertleşiyo ve esnekliği kaybediyo.Kolumu tam düz tutmaya çalıştığımda maksimum aşağıdaki adamın kolu kadar gerebiliyorum

ayrıca alttaki resimde gördüğünüz triceps kasının alt kafa kısmı kemik kadar sert ve kolumu gerdirmeye çalıştığımda ağrıyor
    daha önce kas kemikleşmesi diye birşey duydum kaslarda kalsiyum birikmesiyle alakalıymış
    Çözüm için neler yapabilirim

2. jan1

jan1 Üye

Beğenileri:
    377
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    kas spazmı olabilir mi ? sorun uzun süredir varsa fizik ve rehabilitasyon merkezini öneririm.

3. trouble

trouble Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hocam şansımdan mıdır nedir ? gittiğim doktorlar kötü geldi
    bir gün spora başladım ve bacaklara fazla yüklendim kaval kemiği bağlarında iltihaplanma oluyomuş internetten araştırdım
    Doktora gittim adam röntgen aldı baktı kemikte bişey yok dedi fastjel verdi.
    bi arakadaşta huzursuz ayak sendromu vardı çocuğa romatizma demişler
    doğru düzgün bir doktor bulamıyoruz şansımıza
    Ben de ilk önce bi araştırıyorum herşeyden önce birçok kişi gibi güvenmiyorum doktorlara

4. jan1

jan1 Üye

Beğenileri:
    377
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    gelişim konusunda öyle ama şu sertlik olarak degil benim de hızlı gelişiyor ama kolumu açamıyacak kadar olmuyor aksine tricepslerde öyle hic sertleşme olmadı güvenli bir yere git

Sayfayı Paylaş