Kolumu parçalama konusunda.

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve alkm9335 tarafından 17 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. alkm9335

alkm9335 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    sevgili hocalarım ve arkadaşlar ben bu siteye yeni üye oldum 17 yaşımdayım ve vg sporu ile ara vermeden yaklaşık 10 ay yapıyorum başlarda çok zayıftım 1 sene öncesine 62 kiloydum şimdi 74 kiloyum ve boyum 1.77 cm vücudumda tek hoşuma gitmeyen kısım kolum 37 cm kolum var ama biceps kasının altında ve üstünde (omuz kası ile biceps arası ve dirseğin üst kısımları özellikle) parçalamak için bi çok antreman denedim ama eritemedim bicepsin etrafında yağlanma yok sadece kasların arasında onun dışında başka herhangi bi yağlanmam yok diğer kısımlar bence yaşıma göre çok güzel arkadaşlarımda böyle söylüyolar ama kolu mutlaka parçala diolar (bu arada universal 2.3 kg whey pro ve yanında hardline amino 2000 kullandım şimdi sadece universal 2700 amino kullanıyorum) sizce ne yapmalıyım kolumun yağlanan kısımları nasıl gider yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

2. emregunes

emregunes Üye

Beğenileri:
    175
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Bursa
    Öncelikle bölgesel yağ eritemezsin.Yağlar rahatsız ediyorsa genel bir cardio yapmalısın.

10 ay daha erken.Senin yapman gereken öncelikle hacim çalışıp sonra definizasyona girip yağ oranını düşüreceksin.Bu sayede gelişmiş kasların daha define görünecek ve görüntüsü seni memnun edecektir.

Anlayacağın yağ oranını düşürmeden istediğin keskinliğe ulaşamazsın.

Şu linki de incelemeni tavsiye ederim.

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/s-per-set-program-t69.html

3. alkm9335

alkm9335 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    bölgesel eritememem çok kötü oldu başka yerimde yağlanma yok acaba cardioya girdiğimda kas kütlem azalır mı sonuçta vücut enerjinin %10 ilw 15ini proteinden sağlıyo
    link için teşekkür ederim linkteki süperset programına yarından itibaren başlıcam inşallah etkisini görürüm

4. emregunes

emregunes Üye

Beğenileri:
    175
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Bursa
    üzenli protein alımını yaptığın ve sıkı çalıştıktan sonra kas kaybı yaşaman zor.Zaten bende ağırlık çalışmadığım günler bisiklet,koşu,arada da olsa yüzme gibi cardio yapıyorum.

5. alkm9335

alkm9335 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    teşekkürler peki kolumdaki yağ yıkımını arttırmam için cardionun yanında hafif kilo çok tekrar çalışmanın faydasını görürmüyüm(sadece biceps ve triceps için)?

6. emregunes

emregunes Üye

Beğenileri:
    175
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Bursa
    Hafif kilo çok tekrar da kol kaslarını hacmen ufaltırsın.Sadece sıkılaşmasını sağlarsın ama gene yağ yakamazsın.Göbek eritmek için mekik çekmekle,çok tekrarlı biceps çalışıp kol yağı yakmak aynı mantık.Sonuç alamazsın.

Bu konuyu da incelemeni tavsiye ederim.

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/az-tekrar-ok-rl-k-t4778.html?t=4778&highlight=tekrar

7. alkm9335

alkm9335 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    verdiğin linkteki 2. mesaj yazanın yani StRoNgMaN isimli kullanıcının dediğine göre az kilo çok tekrar parçalama ve yağ yakmak için diyor sence de doğruluk payı yok mu ama senin dediğinde mantıklı arada kaldım ne yapmalıyımduh

8. emregunes

emregunes Üye

Beğenileri:
    175
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Bursa
    Ben o konuyu ilgilenip okuyacağını düşündüğüm için verdim.Okumuşsundur da.Forumda yazılan herşey doğrudur diye bir kural yok.Bir çok hatalı bilgi de var.O nedenle bazen arama yapan arkadaşlar da kafam karıştı diye yeni konu açabiliyorlar.Haklılar da.

Bir adale grubuna yönelik çok tekrarlı bir çalışma ile sadece oradaki yağı atamazsın.Ama daha diri,sıkı hale getirirsin.Üzerine de genel cardio ile yağlarından arınırsan da çok belirgin sıkı bir kas ortaya çıkar.

Bu konu çok konuşuldu.Forumdaki hocalarda yazmıştır.Bölgesel yağdan kurtulamazsın.

Bu mantığa göre hergün mekik çekersen de göbeğinin erimesi gerek değil mi?Ha kol ha göbek ikisi de kas grubu.Ama mekik çalışıp ta hala göbeklerinin erimediğini ve boşa yağ yakmaya çalıştıklarını sonradan farkeden çok insanda var.

Son düzenleme: 18 Ağustos 2010
  9. alkm9335

alkm9335 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    haklısın bi çok değişik bilgi var verdiğin linkteki adamda az kilo çok tekrar koldaki yağı eritir demişti ben öyle çalışmama rağmen eritemedim :(

peki 4 hafta ağır antrenman 1 hafta kiloları hafifleştirerek parçalamaya yönelik çalışsak şekille büyümede faydasını görürmüyüm ?

o zaman yağlardan kurtulmak için 3 güne bir cardio yapsam ideal olurmu ?

10. viperking

viperking Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Sadece kolun parçalı görünmesi bence çok zor. Bahsettiğin türde bir görünüm için vücudunun yağ oranı %10 ve belki daha az olmalı. Zaten bu durumda sadece kolların değil tüm vücudun parçalı görünecektir.

Benim sana tavsiyem diğer arkadaşların tersine önce definasyonla başlaman. Zaten kilon ve yapın buna uygunken en başta definasyona başla. Sonrasında istersen hacimli bir görüntü elde etmen daha kolay olur. Ama hacimle başlayıp sonradan definasyona geçmek inan çok zor oluyor. Çünkü hacim elde ederken istemesen de yağlanmaya başlayabilirsin ve bu yağları eritmek soradan çok dert oluyor.

Ben de önce hacimle işe başladım, normalde ince uzun bir yapım varken hacim kazanmak hoşuma gitti, çünkü daha iri görünmeye başladım. Ancak bir süre sonra özellikle göbek çevrem yağlanmaya başladı. Şimdi definasyona girince hacim olarak küçülüyorum ve bu oldukça moral bozucu oluyor, küçülmene rağmen en son göbek çevresi yağları eridiği için zaten tam anlamıyla bir definasyon yapamadan da tekrar hacime geçiyorum. Çünkü yağ oranımı %10 lara indirmeye kalktığımda biliyorum ki vücudum gene incecik kalacak. Bu kadar hacim yapmışken küçülmek işime gelmiyor ve maalesef definasyoa devam edeiyorum. Bu tür bir kısır döngü yaşanıyor :)

Salonda dediğim gibi önce definasyonla başlayanlar, bu ikilemi yaşmamış oluyor. Çünkü zaten spora başladıklarında kaslı-hacimli değiller. Öncelikle olan yağlarını eritip sora VG ye başlayınca inan sonuçlar çok daha tatmin edici olur

Bozo-Baku bunu beğendi.
  11. alkm9335

alkm9335 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    bende denemek amaçlı 1 hafta definasyon antrenmanı yaptım ölçülerim bariz derecede düştü gözle görülür fark oluyor tabi sizin gibi benimde moralim bozuldu ama ben şimdi cardio ve süperset çalışmalarını yapçam umarım faydasını görürüm artık ilerde L carnitin alıp yağları yakarız:Ddumbelllls:D

12. doqukaaN

doqukaaN Üye

Beğenileri:
    101
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Istanbul
    Önce definasyonla başlamak vücuda zarar verir, belli bir hacime ulaşılmadan yapılan definasyon, ileride hacim almayı da yavaşlatır.

13. emregunes

emregunes Üye

Beğenileri:
    175
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Bursa
    74 kilosun zaten şu an definizasyonla falan uğraşma.100 kilo olsan önce yağları yak derdim.Ama değilsin.Direkt hacime yönelme senin faydanadır.Sonra da kasları belirginleştirmek için define başlarsın.

14. alkm9335

alkm9335 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    kesinlikle size katılıyorum zaten göze batıcak derecede yağda yok sonuçta kolumu sıktığımda kas gözüküyo :D ağır girmeye devam edicem weightlifter arada cardio yapmamda yararıma olacağını düşünüyorum..

15. viperking

viperking Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Şimdi öncelikle kendi durumumdan başliim. VG ye başladığımda 1.80 ve 74-75kg aralığında idim. Kol-göğüs-omuz incecikti. Aynı mantıkla hacim çalışmasına başladım. Aynı sürede beslenmemi de hacim için ayarladım. Sonuçta 85 kg a kadar çıktım, kollarım 41 cm oldu vs vs, ama bu hacim beraberinde %20 lik yağ oranı getirdi. Maalesef bu yağ en çok göbek bölgesinde toplandı. Şimdide yukarıda bahsettiğiğm ikilemdeyim, ya çok çok küçülüp 0 dan başlıcam, ya da göbekli bi şekilde hacme devam edicem.

Benim önerim zaten çok ciddi br definasyon yapman yönünde değildi. Hazır kilo ve yağ oranın azken bu yağı mümkün olduğunca eritip sonra hacime başlarsan çok daha faydalı olur. Yok hacim yapıp yağlanırsan o zaman istediğin parçalı kollara kavuşmak için gerçekten ciddi bir definasyona girmen gerekir.

Salona ince gelip karın ve diğer bölgesindeki yağları kardiyo ve ağırlıkla eriten sonra hacim yapanların şimdi bomba gibi vücutları var. Ama benim gibi önce hacime yönelenler şimdi yok diyetti, yok definasyondu deli gibi uğraşıyoruz yağlardan kurtulmak için:)

Yokk ben yağlandıktan sonra bu çok zahmetli olan diyet ve definasyon programlarını uygularım, bu arada yaptığım hacmin kaybolması beni üzmez dersen o başka

İnan senin yerinde olsam biraz daha küçülmeyi göze alıp, tüm fazllıklardan kurtulduktan sonra hacme başlardım. SOnuçta yağsız kas elde edceğin için çok daha mükemmel olur.

Ama tercih tabiiki senin

Bozo-Baku bunu beğendi.
  16. alkm9335

alkm9335 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    ben de keşke en başından kolum 32 cm iken definasyon yapsaydım diye kafamı duvarlara vuruyorum. Şimdi kolum 37 cm oldu ve 1 hafta az kilo çok tekrar denedim ve kolum gözle görülür küçüldü bu da çok moral bozucu oluo yani 10 ay boyunca çalış didin çıkartcam diye uğraş 1 haftada fıss diye sönsün :) ama ben bi yandan cardio yapmayı bırakmıyacağım yarı definasyon yapçam türk usülü cardio + hacim :D

17. doqukaaN

doqukaaN Üye

Beğenileri:
    101
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Istanbul
    İlk başlayan birisi için definasyon zaman kaybıdır.
    Olmayan kasın neyini parçalayacaksınız anlamıyorum.
    Şöle güzel bi hacimlenin, kolları 41-42 yapın, sonra girin diyete.

18. alkm9335

alkm9335 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    bende sizin gibi düşünmeye başladım artık o yüzden yarım definasyon yapçam yani arada cardio koşma yüzme..vs zaten kolum 37 kalmış 4-5 cm ondan sonra bakarız başımızın çaresine :D

19. doqukaaN

doqukaaN Üye

Beğenileri:
    101
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Istanbul
    Ben 45 yapana kadar diyete girmeyi düşünmüyorum açıkcası.
    Diyetle Düşeceği en fazla 43 olur, o da zaten çok güzel durur.
    He artık göbek yapmaya başlamış olursam o zaman mecbur girecez tabi ki diyete:)

20. viperking

viperking Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Şimdi yazdıklarıma biraz daha açıklık getireyim. Benim arkadaşa önerdiğim definasyon kasları ortaya çıkarsın parçalasın olayı değil. Hazır vücut yağ yakmaya müsaitken, göbek ya da başka yerlerde yağ varsa bunları yaksın, eritsin diyorum. Bu şekilde yağsız bir vücut üstüne nasılsa hacim yapabilir ve yaptığında çok sağlam görünür.

Öbür türlü bana göre cidden bir kısır döngü. Otur hacim yap kilo al sonra aldığın hacmi kiloyu vercem diye deli gibi diyet yap, cardio yap vs. Üstelik bunu yaprken hacim yaptığındaki ölçüleri kaybedip moralin bozulsun. ondan sonra forumda konuları ararsın kas kaybı yaomadan yağ yakılabilir mi diye :)

Bence hazır hacmin ölçün yokken yağ işini az iken bitir. Üstüne direkt kas olarak hacimlen. İlerde definasyon vs derdiyle uğraşma. Ha baktın hacmin az geldi bulk la uğraş. İnan bulk, definasyondan çok daha kolaydır.

Bozo-Baku bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş