Kolum Kırıldı 2 Haftaya Maçım Var

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve ghettostar tarafından 7 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. ghettostar

ghettostar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba.23 Yaşındayım.3 Yıldır Body yapıyorum.Amerikan futbolu oynuyorum ayrıca.2 hafta önce antremanda,dirseğimle bileğim arasındaki (ön kol) 2 kemikten küçük olanı kırıldı.Yerinden oynamadığı için şanslısın dedi doktor.

Dün tekrar röntgen çektirdim kemik tamamen kaynamış görünüyor.Doktorda gayet iyi dedi.Alçıyı çıkaracak diye umutlandım.2 hafta daha duracak dedi ve beni yıktı.Çünkü benim 2 haftaya şampiyonluk maçım var ve oynamak zorundayım.

Şu an çok az bi acı var kolumda.Çok iyi besleniyorum.Sigara alkol zaten kullanmıyorum.Güç olarakta illaki düşüş yaşamışımdır salonada gidemiyorum çünkü.Maçım 22 Mayısta.Sorularım şunlar :

1-) Bu kemik ne kadar sürede eski haline gelir ? Eskisinden daha sağlam olur söylentisi doğrumu ?

2-) Kemiğin en kısa sürede iyileşmesi için tavsiyeleriniz nelerdir ?

3-) Maç günü kırılma süresi 1 ay oluyor.Maça çıkabilirmiyim ?

Çok Teşekkür Ederim..

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:57 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:15 ----------

cevap verecek yokmu

2. judgementday

judgementday Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Maç gününde kaynamış olabilir ama ya bidaha kırılırsa illaki yük binicek o koluna. Bence iyice dinlen kalsiyum d vitamini falan alımına özen göster.

3. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Maçın sonlarında formalite icabı birkaç saniye sahada yer al ama asla oyunda yer almayı düşünme.

Acı kaybolmadan herhangi bir aletli bölgesel çalışma da yapma, söz konusu sporla da uğraşma bu süreçte.

Kendine iyi bakıp söz konusu bölgeyi dinlendir. Geçmiş olsun.

Son düzenleme: 8 Mayıs 2011
  4. tugi190794

tugi190794 Üye

Beğenileri:
    119
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İSTANBUL
    ben sana en büyük örneği vericem şimdi yaşadığım olay bu .. , o güne dönerek konuşucam senınle . istanbul yarı final maçım var futbol . ve adelelerimde bir yorgunluk bi yorgunluk anlatamam ama oynayamıyacak kadar değil . doktorla görüştüm bana dınlenmemı ve maça çıkabillirsin fakat ben olsam çıkmam ağızı ile konuştu . adeleler zorlandıgından oraya yuk fazla bınıcek ve alt kısımlarında sıkıntı olucak dedı ve ben o maçın en değer oyunculardından denıcek kadar iyiydim takımım adına .. herneyse ben o maça cıktım henüz dakıka 10-15 falan adelelerden kaynaklanan nedenle dizim döndü ve dizde ön çapraz bağ (öçb) ve dış menisküsüm yırtıldı .. bir maç yüzünden hayatatım bitti diyebilirim ve şuanda 1.5 senedir futbol oynayamıyrum . dizimde ki baglarım hala kopuk kuvvetlendırıyorum şuanda amelıyat %100 teşhis konuldu fakat 19 yaşından once bu amelıyatın sıkıntılı olcagını karar verdiler .. gitmedigim doktorlar kalmadı .. benim sana tavsiyem otur maçını izlee , sık dişini sabret.

canavar bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş