Koltukaltı Terlemesi

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Psychosocial tarafından 12 Mart 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 17 üye.
  1. Psychosocial

Psychosocial Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Konya
    Merhabalar.

Kış günü sırf koltukaltım terlemesin diye kısa kollu t-shirtle gezdiğimi biliyorum fakat yine de koltukaltım aşırı derecede terliyor.

Birçok deodorant kullandım roll on kullandım çözüm bulamadım.
    Nivea for men dry, rexona, gillete, axe gibi ürünlerin antiperspirant ne kadar ürünü varsa çözüm bulamadım.

Yok mudur şu koltukaltı terlemesine bir çözüm? ( Botoks tarzı şeyler hariç.)
    Rahat oturamıyorum, yürüyemiyorum, hareket edemiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Saygılar. İyi forumlar.

2. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    Bunu kendini veya etrafını rahatlatmaya yönelik bir durum olarak görmemeni tavsiye ederim.

Bildiğin üzere dışarıdan gözlemlediğim durum vucudun ısısını düşürmek için terleme yoluna gidiyo.
    Uyarıcı madde olarak vucudun kimyasal tepkinesi ile ısı yükselmesine cevap veriyor. yada çok yemek yediğin için kimyasal sindirim ile ısı yükselmekte çeşitli nedenler sıralanabilir.

sonuç olarak;

Bildiğin üzere insan vucudu mikroplar vs. en iyi yaşam sıcaklığı 37 derece ve vucudun bu dengeyi yakalamaya çalışmakta.

sempatik sinir sisteminin uyarısını dikkate alarak bir uzman hekime danışman en yerinde davranış olacaktır.

sana net olarak; "belirti olan yerden korkma belirti olmayan yerden kork!" derim

Son düzenleme: 13 Mart 2013
    Psychosocial bunu beğendi.
  3. Sigmσ

Sigmσ Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    aynı durum bendede oluyor bir arkadaşım deotak diye bir ürün önerdi bulabilirsem onu deneyeceğim

4. Freedommm

Freedommm Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Hell
    Koltuk altı pedi %100 çözüm;)

5. muarrem

muarrem Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Dostum maxim diye bir ürün var eczanelerden yada internetten bulabilirsin. Bende inanılmaz fazla terleyen bir insandım bende cozum oldu. Haftada bir kere sürüyorum yetiyor bazen 10 gün bile dayanıyor. Gece yatmadan temiz cilde sürüyosun sabah yıkıyorsun. Terleme anında duruyor. Zararlımı degil mi orasını bilemiycem.

Son düzenleyen: Moderatör: 15 Mart 2013
  6. grandor

grandor Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Marmaris
    bendede bu sorun vardı yazları acayip terlerdi kışın da öyle tereson diye bi ürün var 1 kutu sipariş ettim gece yatarken sıkıyon gercekten cok işe yarıo sana onu öneririm

7. Psychosocial

Psychosocial Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Konya
    Deotek daha cok kokuyu onleme amacli
    Heryerde maxim ve tereson aradim bulamadim. Ecza depolarinda da yok. Terex diye bi urun buldum umarim ise yarar.

8. ph0enix

ph0enix Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Aynı Sorun Bendede Var Tişörtle bile koltuk altı terliyor bunun için 4-5 şey var tavsiye

orayı temiz tut kılları kes

terleme birde heycandan , sitresten olur kolanya sür ferahlıh verir :) kolonya sürüp çıkarsan saten biraz rüzgar deysin böyle orası soğur ferahlıh gelir :)
    sende beyaz tişört giy :) belli olmaz

9. kratos1

kratos1 Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Yok öyle kolonyayla filan olucak iş değil çeken bilir. Kışın 0 derece havada tshirt ile terlemek normal değil.

Ben botoks yaptırdım 3 kere koltuk altıma. Her seferinde 8 ay gibi bir süreyle terlemem durdu. Biraz pahalıydı sanırım tam hatırlamıyorum. Şu an fiyatlar da nedir bilmiyorum ama kesin çare oluyor bir süreliğine.

Birde bu maxim i çok övüyolar onu denemek istiyorum. Fiyatı nedir? Neden bulunamıyor eczanede? Kullanan varsa yorumlarını bekliyorum

10. Psychosocial

Psychosocial Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Konya
    Botoks için araştırma yaptım 800 lira istiyorlar. Malesef böyle bir durumum yok.
    Maximi yaklasık bi 20-30 eczaneye sordum yok. Bitkisel ürün satan yerlere sordum yok. Kozmetik ürünleri satan yerlere sordum onlarda da yok. En son ecza deposunu aradım artık bu üründen getirmiyorlarmış hiçbir yerde bulamazsınız gibisinden bir şeyler söyledi. İnternette buldum 69 TL ye ama güvenemedim. TEREX aldım şimdi. 1 gün kullandım daha gece yatmadan. Hemen kesmesini beklemiyorum ama azalma var gibi hissettim. Umarım iyi bir üründür. Gelişmelerden haberdar edeceğim.

Saygılar.

11. kratos1

kratos1 Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Evet hatırladım bende o paraya yaptırmıştım. Ama şöyle bir durum var normalde ben yaptırdığım zaman 2 sene önce 1 tüp botoks sıvısını (adı neyse artık) 2ye bölüp koltuk altlarına yaepıyorlardı. Ben her koltuk altına 1 tüp yaptırmıştım aşırıydı terlemem diye. Eğer dediğim gibi tek tüpü 400e 500e bulabiliyorsan yaptırabilirsin bence. Zaten aldığın ilaç 70 lira aylık desen 6 ayda aynı paraya denk geliyor. Botoksla 6-8 ay kesin çözüm gibi uğraşmadan etmeden. Bir araştır derim.

Terex dediğin de aynı mantıkla çalışan bir ürün sanırım. Ne kadara aldın? Ne kadar gidiyor bide? Bu arada bu ürünlerin kansorejen olduğu yazılıyor heryerde ne diyosun?

12. Psychosocial

Psychosocial Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Konya
    Botoks aslında çok mantıklı ama tereddüt etmemin sebebi botoks için konuştuğum doktorlar. Hiçbiri tavisye etmiyorlar. Kanser tehlikesi bile çıkabiliyor diyenler oldu. O yüzden biraz korktum.

Terexin üzerinde parekende satış fiyatı 79 tl yazıyor. Tanıtıma özel 39.50 TL olmuş. 2 kere kullandım daha. 2 gündür üst üste gece yatmadan temiz tene sıkıyorum. Aşırı terlediğime veriyorum azalttı biraz ama terlemeyi kesmedi. Bazı kişilerde tek dozda 2-3 hafta gittiği oluyormuş. Umarım işe yarar.

Ürün ter bezlerini sanırım uyuşturuyor ya da öldürüyor... Kanserojen mi bilemem. Ama pek sağlıklı olduğunu düşünmüyorum. Belki de bir sıkıntısı yoktur. Ama omuzlarım aşağıda yürümekten, rahatça kolumu kaldıramamaktan sıkıldım. Hele bazen arkadaşlarım çok kırıcı olabiliyorlar. Şaka yapmak isteselerde. Bu yüzden kullanmaya devam edeceğim :)

Belli bir gelişme olursa haberdar edeceğim.

Saygılar.

13. Kafkasyali57

Kafkasyali57 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Sinop
    Hekime gittiniz mi bu şikayetiniz için veya şöyle sorayım daha önce tiroid testi yaptırdınız mı ? Çünkü aşırı terleme genelde hipertiroidi hastalığını hatırlatıyor bana . Öncelikle hekime gidin bir tiroid testi yaptırın bence . Daha sonra farklı ürünleri deneyebilirsiniz tiroid bezlerinizle ilgilki bir probleminiz olabilir .

Psychosocial ve kratos1 bunu beğendi.
  14. mavitürk

mavitürk Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    0
    Hipotiroid var bende ona rağmen koltukaltım ter deryası.

kratos1 ve atakan_irresistable bunu beğendi.
  15. Kafkasyali57

Kafkasyali57 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Sinop
    Bende aynı senin gibiyim hipotiroidi hastasıyım ve koltukaltı aşırı terleme sorunu yaşadım 1 ay önce sonra tekrar doktora gittim anlattım durumumu doktor kullandığım ilacın mg ını düşürdü ve farklı bir ilaç verdi sonra geçti senin de öyle olabilir belki mavitürk

16. mavitürk

mavitürk Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    0
    Hipotiroid için farklı bi ilac mı varmış üç tane firma var etken maddeleri aynı ?

Yok valla ben hipotiroid teşhisinden öncede böyle terliyodum. Genetik bişey belliki.

17. repax

repax Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Pamuk içeriği yüksek giysiler giy.Bende yaşıyordum aynı sorunu daha pamuklu şeylere yöneldim.Terlesem bile hava aldıgı için koku yapmıyor

18. mavitürk

mavitürk Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    0
    Pamuklu şeylerde giysen fayda etmiyor. Ben denedim çok kaliteli tişortte giydim başkada denedim yok. Olay koku değil görüntü.

19. BlackMamba24

BlackMamba24 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    kafayı sıyırcam bu durumdan gri bir şey giyemiyorum. Hayır bir tek koltuk altım terliyor koku falanda yok ama o iz beni çıldırtıyor

20. kayhan demir

kayhan demir Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    --- Mesaj birleştirildi, 27 Mart 2014 ---
    Bende ayni sorundan muzdariptim koltuk altim çok terlerdi simdi druclor solution kullanıyorum eczanede satiliyo 35 lira deneyin derim ise yariyo
    Driclor solution deneyin arkadaslar ise yariyo
    [quote="Psychosocial, post: 682840, member: 72techabalar.

Kış günü sırf koltukaltım terlemesin diye kısa kollu t-shirtle gezdiğimi biliyorum fakat yine de koltukaltım aşırı derecede terliyor.

Birçok deodorant kullandım roll on kullandım çözüm bulamadım.
    Nivea for men dry, rexona, gillete, axe gibi ürünlerin antiperspirant ne kadar ürünü varsa çözüm bulamadım.

Yok mudur şu koltukaltı terlemesine bir çözüm? ( Botoks tarzı şeyler hariç.)
    Rahat oturamıyorum, yürüyemiyorum, hareket edemiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Saygılar. İyi forumlar.[/quote]
    Driclor solution kullanabilirsin ise yaradigi tecrube ile sabittir eczanelerde satiliyor

Son düzenleme: 27 Mart 2014

Sayfayı Paylaş